leven schoonmaken' zeeland 123 ellen Drukke zaterdag voor Sinterklaas TROUWMODESHOW Samen zijn we sterk! Rachèl Louise bij Spectra Parkeergarages blijven 24 uur open Dierenasiel wordt toch gerenoveerd Gemeente verbetert inkoopbeleid RECLAME Roomboter Amandelstaaf ZEELAND vrijdag 18 november 2011 wer: een cursus zelfkennis. In sep tember begonnen de groepen, gefi nancierd uit budget van het Actie plan Bestrijding Jeugdwerkloos heid. Onderweg zijn er twee afge vallen, vertelt Van Nguyen. „Een meisje wilde liever een baan. Haar helpen we zoeken. Een jongen had te grote psychische proble men om in de groep te kunnen meedraaien, die helpen we indivi dueel." De rest van de jongeren vindt het ronduit jammer dat het programma gisteren in 't Beest in Goes afsloot met hun 'rite de pas sage': zij gaven daar voor familie, Goese politici en bekenden een show weg van wat ze aan nieuwe talenten en vooral aan ambitie hebben meegekregen. Reizen vindt Miguel Damen (19) geen probleem. Maar, het is in zijn dagelijks leven wel een probleem. De Rülander reisde per trein naar zijn bouwopleiding in Vlissingen en in de weekeinden rijdt hij met zijn broer mee naar Philip Morris in Bergen op Zoom voor schoon maakwerk. Na het afbreken van zijn opleiding wil hij werk, maakt niet uit wat, maar hij heeft nog geen rijbewijs. En dat is nodig, ze ker als je het liefst beveiligings- werk wilt doen. Miguel koos de thema's film, fashion en sport uit het programma. „Kennis van mo de is altijd meegenomen, als je je goed wilt kleden." Bij het filmmaken had hij plezier in het acteren, maar ook in de techniek. „En sport vind ik altijd helemaal geweldig. Ik doe alles: voetbal, fitness, vechtsport, basket bal. Ik ga nu verder met werk zoe ken. Om binnenkort mijn rijbe wijs te hebben en om een oplei ding te kunnen betalen." Sharona van Loon (19) had het le ren even gezien toen ze op last van school de opleiding dierverzor ging moest staken. „Ik had die wel af willen maken, destijds. Werk heb ik niet kunnen vinden. Ik wil graag werken met kinderen." Sharona maakt nu elke avond schoon bij het Calvijn College. Geen inspirerend werk. Je blijft er wel fit van, vindt de Heinkens- zandse. „Ik wil nu een echte oplei ding, MBO, gaan volgen. Daar heb ik wat aan bij het zoeken van werk. Ik wil niet mijn hele leven blijven schoonmaken. Maar dat kan pas vanaf volgend jaar augus tus. Tot die tijd moet ik kijken wat ik kan doen." Ze volgde de work shops fashion, multimedia en fün- food. Het heeft haar anders leren kijken naar winkelstraten en naar films, vindt Sharona: „Nu weet ik hoe een etalage werkt, hoe je kle ding presenteert en dat je in de eer ste zeven minuten van een film de kijker duidelijk moet maken hoe een verhaal in elkaar steekt. En ik had eerst horecavisioenen, maar het koken was leuk en in ons ei gen tempo. We hebben heel mooie gerechten gemaakt. De eer ste keer in een bos: paddestoelen risotto - de paddenstoelen waren meegebracht! - en later in de keu ken van restaurant de Witte Lelie een diner mét gedekte tafels." De jongeren zoals Romario krij gen de komende tijd nog hulp bij het zoeken naar een passende op leiding, baan of stageplaats. Het is maar goed dat de Goedheiligman de be schikking heeft over heel veel hulpsinterklazen, want mor gen staan op de Bevelanden en Tholen heel wat intochten op het programma. Een overzicht. Goes: De Sint wordt om 13.00 uur feestelijk onthaald aan de Goese kade. Daarna maakt hij een rond gang door de stad, die eindigt bij het stadhuis op de Markt. Hansweert: De Goedheiligman komt om 13.30 uur aan bij de aan legsteiger van het fiets-voetveer. Heinkenszand: Sinterklaas wordt om 14.00 uur op het gemeente huis ontvangen door burgemees ter Gelok. Een uur later begint een feestmiddag in De Stenge. Kapelle: Het gezelschap uit Spanje komt rond 9.30 uur aan bij het ge meentehuis. Daarna volgen een op tocht door het dorp en een pieten disco in De Zwaan. Oud-Vossemeer: De Sint maakt rond 14.00 uur zijn opwachting bij het Veer. Daarna volgen een rond gang door het dorp en een gezelli ge middag in het dorpshuis. Sint-Annaland: Sint en zijn pie ten komen om 15.00 uur aan in de haven. Daarna gaat het gezelschap naar de Wellevaete, waar Oudhol landse spelen op het programma staan. De pieten doen mee. MIDDELBURG De openbare parkeergarages in Middelburg blijven 24 uur per dag en 7 dagen per week open. De ge meenteraad had gevraagd om een onderzoek naar de openingstijden van de garages Achter de Houttui nen, Geere en Kousteensedijk. Vi deobewaking en heldere verlich ting moeten zorgen voor sociale veiligheid. Verder krijgt parkeerga rage Geere 'nieuwe frisse kleuren'. GOES Dierenasiel Tussenhaven in Goes blijft op de huidige plek en zal wor den gerenoveerd. Een zoektocht naar een plek in andere Bevelandse gemeenten heeft niets opgeleverd, ook in Goes zelf is geen andere lo catie gevonden. Nieuwbouw is te duur, daarom zal het huidige ge bouw worden opgeknapt. Het asiel heeft te kampen met allerlei gebre ken en zou aanvankelijk weg moe ten vanwege Goese Schans. GOES De gemeente Goes past het inkoop beleid aan na klachten van onder nemers. Volgens wethouder Jo-An- nes de Bat zal bij aanbestedingen gerichter worden gestuurd op wie de opdracht krijgt. „We hebben een staffel aangebracht, bij kleine opdrachten moeten twee van de drie inschrijvers uit Goes komen, bij grotere drie van de vijf. Maar het blijft open marktpolitiek." vrijdag en zaterdag: Nu voor: 3 r SS Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Oostsingel 44 Goes-tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl www.bakkerijjoosse.nl OVEZANDE - Singer-songwriter Rachèl Louise (22) treedt van avond op tijdens Spectra (voor heen 2ndlnfluenz) in De Klomp in Ovezande. Louise heeft dit jaar haar visite kaartje afgegeven. Ze zette vijf nummers op een mini album 'Li ving in Holland' en hoefde daar niet lang mee te leuren om aan dacht van radio (3FM serious Ta lent) of TV (De Wereld Draait Door) te krijgen. Dat veroorzaakte een lawine aan optredens en de kans om een volledig album te ma ken. Dit weekend staat Rachèl on der andere op 'Songbird' in de Rot terdamse Doelen en in Paradiso, maar eerst vrijdagavond in De Klomp in Ovezande als special act bij Spectra. De muziekwedstrijd staat van avond in het teken van beginnen de Zeeuwse singer-songwriters. Deelnemers zijn Chaotic Harmo ny, Geert van Oorschot, Tim Gor ter en het trio 'Klap Op De Vuur pijl'. Rachèl Louise sluit de avond, die om 20.00 uur begint, af Entree bedraagt 5 euro. Sint-Maartensdijk: De Sint komt vanavond rond 18.30 uur al aan bij Hotel KOM. Morgen om 14.30 uur begint de intocht. Vanaf 16.15 uur zijn er activiteiten in Haestinge. Tholen: De stoomboot arriveert om 13.30 uur in de haven. Daarna trekt het gezelschap naar de Markt, waar de officiële ontvangst door de burgemeester plaatsvindt. Wilhelminadorp: Sinterklaas meert om 10.30 uur af aan de stei ger aan de Oosthavendijk. In eetca fé Op d'n Oek krijgen alle kinde ren daarna een traktatie. Yerseke: De Sint komt om 13.30 uur aan in de Beatrixhaven. Vanaf 13.00 uur treedt clown Moos op. VAN WESTEN MANNENMODE bruidshuis Zaamslag vanwesten.com Oostburg/ bruidshuisellen.nl even kwamen informeren naar de bron van het geluid, foto Willem Mieras 12 december Grote Kerk Terneuzen Kaarten 10 euro Bestel nu: 0117 -454 861 0115 - 436100 info@vanwesten.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63