Ik wil niet mijn hele boetes innen Waterschap moet zelf 221 zeeland Kerkfusie noopt tot uitbreiden kerkgebouw De Reiger is kampioen schoolschaken HAAR VAN BOVEN Oiittala VAN BENEDEN vrijdag 18 november 2011 l-FIT Nieuwe ambitie voor werkloze schoolverlaters GERECHTSHOF: Gemeente geen incassobureau Romario Brown (21) uit Goes gooit het roer in zijn leven helemaal om. Begonnen met een vooropleiding voor de landmacht en gestopt als leerling-stratenmaker wil hij iets gaan doen met kinderen. Liefst van rond de tien, twaalf jaar, met activiteiten als sport en multime dia. Want dat laatste is leuk, ont dekte Romario bij het maken van een korte film als een van de work shops die hij volgde in het reactive ringsprogramma i-fit van de Goese reintegratieorganisatie Qualifit. Het bedrijf van Padden van de Wa ter en Michael van Nguyen kregen Romario en achttien andere jonge ren toegewezen door de gemeente Goes en de trajectbegeleiders van het Bureau Leerplicht om deze schoolverlaters, die al maanden zonder werk zaten en vaak nog wat extra problemen meetorsten op het familiale of persoonlijk vlak, weer enthousiast te maken voor werk en leren. Dat deden ze door de jongeren in vier dagdelen per week te laten kennismaken met thema's als fingerfood - ge zond leren koken -, multimedia - het maken van een korte film met bijbehorende promotie-, fashion - leren combineren, etaleren en pre senteren - muziek, sport en ipo- door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De gemeente Veere mag geen parkeerboetes meer uit schrijven namens het waterschap Zeeuwse Stromen. Dat heeft het Gerechtshof in Den Haag bepaald. Het waterschap heeft in 2007 een overeenkomst met Veere gesloten die inhoudt dat de gemeente op waterschapsterreinen de parkeer- meters leegt en boetes uitschrijft. Een automobilist die in april 2008 een parkeerboete kreeg op het ter rein Westhove in Oostkapelle te kende bezwaar aan omdat hij vond dat de gemeente geen boetes mocht uitschrijven op een water schapsterrein. De kwestie werd be handeld bij de rechtbank in Mid delburg en die stelde de overheids instanties in het gelijk. De automobilist stapte daarop naar het Gerechtshof Die gaf hem wel gelijk en bepaalde deze week dat de werkwijze van het water schap en de gemeente niet juist is. Veere mag uitsluitend boetes uit schrijven voor parkeerregulering. De gemeente misbruikt haar be voegdheid als ze optreedt als incas sobureau voor het waterschap. Uit deze uitspraak kan worden op gemaakt dat het waterschap voortaan zelf de parkeermeters moet legen en boetes moet innen. Dijkgraaf Toine Poppelaars zegt in een reactie verrast te zijn door het vonnis. „Je zou denken dat de ge meente in haar eigen gebied boe tes mag innen. Maar blijkbaar denkt het Gerechtshof daar anders over." Poppelaars was ook niet bekend met de rechtszaak. „Wij waren in deze zitting geen partij. Het was de automobilist tegen de gemeen te Veere. We kennen daardoor de uitspraak ook niet. We gaan de stukken opvragen, ze bestuderen en alles op een rijtje zetten. Ik kan daarom nu nog niet zeggen of we volgend jaar zelf parkeerwachters gaan inzetten. Gelukkig hebben we de tijd. Momenteel is het parke ren gratis. Het betaald parkeren be gint 1 april weer. We zullen er voor zorgen dat het voor die tijd goed geregeld is." Het waterschap heeft vier parkeer terreinen in Oostkapelle, twee bij Vrouwenpolder, drie bij Dishoek, één in Vlissingen, twee bij de Veer- se Dam en twee bij de Banjaard. Op deze terreinen geldt betaald parkeren van 1 april tot en met 31 oktober. In de overeenkomst tus sen het waterschap en de gemeen te staat dat Veere per seizoen min stens 1200 manuren besteedt aan de parkeercontroles. De percussiegroep van i-fit gaf gisteren onder leiding van Sander Berkvens zo'n spetterend optreden dat wijkagenten WILHELMINADORP - Basisschool De Reiger uit Heinkenszand is deze week kampioen schoolschaken van de Bevelanden geworden. In Wilhelminadorp namen twintig teams van dertien basisscholen het tegen elkaar op. De Reiger nam al snel de leiding en stond de koppositie niet meer af. De Rank uit 's-Gravenpolder werd tweede. De kampioen van vorig jaar, de Kohnstammschool uit Goes, moest genoegen nemen met de derde plaats. De Montessorischool uit Goes eiste de vierde plek op en plaatste zich op de valreep ook voor de provinciale finale, in maart in Terneuzen. door Rob Paardekam BIEZELINGE - De gereformeerde kerk Kapelle-Biezelinge en de Ne derlands hervormde gemeente Bie- zelinge gaan samen één kerkelijke gemeente vormen. Om dat moge lijk te maken, wordt de kerk aan de Noordstraat in Kapelle uitge breid. In die kerk worden in de toekomst namelijk alle kerkelijke bijeenkom sten en activiteiten gehouden. De bestaande kerk is een Rijksmonu ment en blijft geheel in stand. Aan de achterzijde komt een modern vormgegeven aanbouw. Tijdens de verbouwing worden de diensten gehouden in het kerkge bouw van de gereformeerde kerk aan de Biezelingsestraat. Later, als de uitbreiding van de kerk aan de Noordstraat is voltooid, zal dit pand worden afgestoten door de gefuseerde kerkgemeente. Deze hoopt nog vóór de zomerva kantie van 2012 met de uitbreiding te kunnen beginnen. De kerk zou dan in de loop van 2013 in gebruik genomen kunnen worden. Of dit lukt, is de vraag, want de ge meente moet eerst het bestem mingsplan nog veranderen. Om dat het om een relatief onschuldig plan gaat, willen burgemeester en wethouders een zogeheten project- besluit nemen. Dit vergt minder tijd dan een bestemmingsplanpro cedure. Er mogen dan echter geen bezwaren binnenkomen. De gemeenteraad praat volgende week dinsdag over het plan. Impressie van de modern vormgegeven uitbreiding aan de achterzijde. Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbene-den.nl AANBIEDING HARD FACE PANNEN koekenpan 0 20cm van 59,95 voor 39,95 koekenpan 0 24cm van 69,95 voor 49,95 koekenpan 0 28cm van 79,95 voor 59,95 wok of hapjespan van 89,95 voor 69,95 NU 15% EXTRA KASSAKORTING! Zolang de voorraad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62