Zeeland PZCIu Raad zet vraagtekens bij wietpas Oesterstropers gepakt Nijlcruise BEVELANDEN-THOLEN 24 en 25 26 en 27 COFFEESHOPS Goese politiek twijfelt aan maatregelen ministerie om drugstoeristen te weren Scholieren maken kennis met techniek almanak Museum zet Bevelandse boeren bling in schijnwerpers Vrijdag 18 november 2011 ROC Zeeland doet proef met prestatiebeloning Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Binnen de Goese gemeente raad leven veel vragen en twijfels over de invoering van de wietpas. Dat bleek gisteravond tijdens een ingelaste commissievergadering over het onderwerp. Het Rijk heeft verordonneerd dat coffeeshops in de zuidelijke provin cies per januari besloten clubs moeten worden. Elke shop mag maximaal 2000 leden hebben, die in het bezit moeten zijn van een Nederlands paspoort. Coffeeshop houders mogen zelf weten hoe ze het systeem invoeren, als het maar controleerbaar is. Gemeenten moe ten zorgdragen voor de handha ving. Afgezien van de confessionele par tijen, die de shops het liefst zien verdwijnen, hebben de andere frac ties twijfels over invoering van de wietpas. GroenLinks, D66 en PvdA hebben er met name moeite mee dat er in Goes geen sprake is van overlast. „Dit wordt ons opge drongen, terwijl het goed gaat in Goes. Dat gaat nu verstoord wor den", aldus Leen van Zon (PvdA). Ook privacy van de pasjeshouders kwam ter sprake. Volgens WD'er Dick van der Velde 'wil niemand zich laten registreren'. „Dat is onze zorg, deze maatregel zal de straat handel laten floreren." De twee aanwezige Goese coffees hophouders waarschuwden voor claims richting gemeente, maar dat kan volgens burgemeester René Verhulst niet. Hij en zijn Ter- neuzense en Vlissingse collega's hebben onlangs een onderhoud ge had met minister Opstelten. „Daar in is gezegd dat coffeeshops juri disch gezien illegaal zijn en dat zij geen claim kunnen indienen. Een claim richting gemeente op basis van rijksbeleid heeft geen kans van slagen." Overigens is Verhulst voor invoe ring van de wietpas, omdat daar mee uitvoering wordt gegeven aan het collegeprogramma. Sluiting wil hij niet. Omdat aan het hoe en wat nog veel haken en ogen zitten, is Opstelten bereid tot een over gangstermijn, al blijft de datum van 1 januari staan. „Voor 1 decem ber wordt een invoeringsplan op gesteld, waarover bestuurlijk over leg zal plaatsvinden", aldus Ver hulst, die ook meldde dat de cof feeshops per 1 januari 2014 weg moeten van hun huidige plek om dat ze per die datum minimaal 350 meter van een school moeten zit ten. Dat is nu niet zo. THOLEN - Leerlingen van basisschool de Ee- vliet uit Poortvliet deden gisteren hun stinken de best om een zinken brievenstandaard te maken. Dat deden ze in gemeenschapscen trum Meulvliet in Tholen, waar de jaarlijkse Thoolse techniekdag werd gehouden. Liefst 360 leerlingen van alle Thoolse basisscholen deden eraan mee. De organisatoren van de dag hopen kinderen te bewegen een vervolg opleiding in de techniek te kiezen. Elf Thoolse bedrijven uit de installatietechniek, metaal en bouw verleenden hun medewerking. Ook op het Westerpoort en het Calvijn College kon den de basisschoolleerlingen terecht om sa men met de vmbo'ers een technisch werkstuk te maken. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl STAVENISSE - Drie mannen zijn woensdag aangehouden, omdat ze op de slikken van Stavenisse 900 kilo oesters hadden geraapt. Dat gebeurde tijdens een controle van de provincie en het KLPD. De mannen kregen een dag eerder al een waarschuwing. Toen ze op nieuw werden betrapt, is pro ces-verbaal tegen hen opgemaakt. De slikken behoren tot het Natura 2000-gebied. Om de flora en fauna te beschermen, gelden strenge re gels. Het tapen van oesters is ten strengste verboden, omdat daar mee het voedsel voor de vogels wordt weggenomen. De oesters die de mannen hadden geraapt, zijn teruggezet. In gebieden van de Oosterschelde waar wel mag wor den geraapt, geldt een maximum van 10 kilo per persoon. „Onbegrijpelijk", riep een collega op dat Zierikzeese kantoor, wijzend op een advertentie van een reisbureau in de krant. „Een achtdaagse Nijlcruise op een vijf sterren hotelboot met zwembad en jacuzzi. Zeven overnachtingen aan boord op basis van volpension. Dus ontbijt, lunch én diner. Dan zit ten daar ook de vlucht naar Egypte en alle transfers nog bij. En dat alles voor slechts 299 euro per persoon? je snapt gewoon niet hoe dat kan voor zo'n prijs." Een door de wol geverfde collega had wel een idee. „Dat kan maar één ding betekenen,"antwoordde hij koeltjes. „Met z'n allen onderdeks, de zweep erover en roeien maar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61