301 sport Derby Steen-Clinge ze Gewestelijke titel voor schaatser Erwin Mesu m Olympisch kampioenen Een aanval op Mattheijer Tuitert en Fabris in duel VIERDE KLASSE A Eén van de meest in het oog springende duels op Zeeuws-Vlaam se bodem, is dit weekend de derby Clinge-Steen. Davy van Puy- velde (Clinge) en Stijn Dobbelaer (Steen) blikken vooruit. Polka Print pakt weer eens een overwinning Krajicek maakt in Tokio haar rentree Tennisclubs in Goes kiezen voor een fusie Groene Ster 2 thuis ruim langs Heerle Amerikaans avontuur voor voetbalster Melis ra vrijdag 18 november 2011 minw»Kr' vif'rfiiiiiiiiMMBBBffia 11111— 1 iiii1 mmmmmmiKsaamm tilburg - Erwin Mesu heeft op de de Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg het gewestelijk kampioenschap marathon op zijn naam geschre ven. De Middelburger toonde zich na een wedstrijd over 75 ronden de sterkste van een kopgroep van vijf. Het gewestelijk kampioen schap staat open voor voor aUe ma rathonschaatsers uit Zeeland, Bra bant en Limburg, die uitkomen in de topdivisie, eerste divisie en re giocompetitie. Naast Erwin Mesu verschenen bij de senioren ook Antwan Tolhoek en Anthony Janse, beiden afkom stig uit Yerseke, aan de start. Na en kele speldenprikken lukte het een SLUISKIL Het driebandenteam van Polka Print boekte in de tweede divisie een nipte overwinning tegen 's Lands Welvaren 1 (5-3). „Het werd na twee nederlagen weer eens tijd", zei Louis Dallinga na afloop. Voor de pauze ging het nog gelijk op en stond het 2-2 na winst van Louis Dallinga en verlies van zijn broer Meerten. Na de pauze reken de Jean Paul de Kraker af met Ron- ny van Geyt en had Dirk Vlerick zijn handen vol aan Bryan van Ge- nechten (30-30). PRAAG Michaëlla Krajicek maakt komende week haar rentree bij het ITF-toer- nooi in Tokio, dat op 21 november begint De Nederlandse tennisster moest zich begin november vanwe ge een bronchitis afmelden voor een evenement in het Duitse Isma- ning. Ruim een week kon ze niet trainen. Ze is in Tokio als eerste ge plaatst. Daarna komt ze in actie in Dubai. Half december zal Michaëlla Krajicek vervolgens haar titel verdedigen bij de Masters in Rotterdam. goes - De tennisverenigingen 't Halve Maantje en TV Goes hou den per 1 december aanstaande op te bestaan. De twee verenigingen fuseren en gaan samen verder als tennisvereniging De Goese Maan. Dankzij de fusie krijgt de club een ledenaantal van 590. Voorzitter wordt Arno van Trigt, aftredend voorzitter van het ten- nisdistrict Zeeland van de KNLTB. „De Goese Maan wordt een vereni ging waar zowel competitief als re creatief moet kunnen worden ge tennist, met mogelijkheden voor de jeugd, de rolstoelspeler, de com petitietennisser en de recreatieve speler", aldus Van Trigt. In 2012 zal er in ieder geval nog op zowel de locatie van 't Halve Maan tje als die van TV Goes worden ge speeld. De intentie van De Goese Maan is om op termijn op één lo catie te gaan tennissen. groepje van drie rijders een ronde voorsprong te pakken. Niet veel la ter slaagde Erwin Mesu daar sa men met [ochem Uithoven (An- del) ook in. Na de sprint van het peloton, waarin Tolhoek en Janse niet onverdienstelijk meereden, mochten de vijf rijders om de over winning strijden. Mesu kwam als eerste uit de laatste bocht en gaf zijn overwinning niet meer weg. Vlak achter hem eindigde Uitho ven als tweede, voor zijn ploegge noot Ruud Aerts. Bij de masters eindigde Leo Janse uit Yerseke op een derde plaats. De masters reden een wedstrijd over zestig ronden. VLISSINGEN Na zeven wedstrijden neemt Groe ne Ster 2 in de eerste klasse van de zaalvoetbalcompetitie nog altijd de tweede plaats in. Op eigen veld won de debutant overtuigend met 8-4 van Heerle. Na een overdonde rende start nam Groene Ster 2 voor de rust nog een 5-0-voorsprong door vijf treffers van Imad Azzana- gui, maar daarna kwam Heerle sterk terug (5-4). Daarna besliste Groene Ster 2 het duel definitief door treffers van Salim Ben Sellam (2x) en nogmaals Imad Azzanagui. NEW JERSEY De Nederlandse voetbalinternatio nal Manon Melis speelt in 20x2 in de Amerikaanse profcompetitie voor Sky Blue. De club uit New Jer sey maakte het nieuws op de eigen website bekend. Melis komt over van het Zweedse LBB Malmö, waar ze de afgelopen vijf jaar actief was en drie keer topscorer van de competitie werd. De 25-jarige Melis heeft 83 inter lands achter haar naam staan. Ze scoorde tot dusver veertig keer voor Oranje. tsjeljab1nsk - Tijdens de eerste wereldbekerwedstrijd schaatsen van het seizoen vechten de olym pisch kampioenen van 2006 en 2010 op de 1500 meter vandaag een direct duel uit. De Italiaan En rico Fabris (winnaar van Turijn 2006) werd tijdens de loting in de Russische stad Tsjeljabinsk gekop peld aan Mark Tuitert, die vorig jaar in Vancouver het olympisch goud op de schaatsmijl won. De kampioenen komen in de zesde rit in actie. Wereldkampioen allround Ivan Skobrev schaatst in de slotrit tegen de Zuid-Hollander Kjeld Nuis. Sha- ni Davis rijdt in de tiende rit tegen Stefan Groothuis, terwijl de Noor Havard Bökko het elfde en voor laatste paar vormt met de Ameri kaan Brian Hansen. De andere Nederlandse deelne mers op de 1500 meter zijn Sjoerd door Barry van der Hooft clinge/sint jansteen - Ze komen elkaar al tegen sinds ze als F-pupil- len hun eerste stappen op een voetbalveld zetten. Een jaar of twintig later treffen Davy van Puy- velde (26) en Stijn Dobbelaer (27) elkaar zondag opnieuw, tijdens de derby tussen Clinge en Steen. Ze kijken er allebei op hun eigen ma nier naar uit. „Het leeft vooral heel erg onder de supporters", weet Da vy van Puyvelde. „Het is een spe ciale wedstrijd, maar het leeft niet zoals voor een derby tegen HW'24", weet Stijn Dobbelaer. Die laatste ontmoeting behoort dit seizoen opnieuw niet tot de moge lijkheden, omdat de Hulster club al jaren één niveau hoger acteert dan Clinge en Steen. De twee streekgenoten doen dit seizoen niet veel voor elkaar onder, want nummer vijf Steen heeft maar twee punten meer dan nummer zes Clinge. Davy van Puyvelde speelt zondag een thuiswedstrijd, dus hij krijgt als eerste het woord. De linksbeni ge spits keert na een schorsing van Davy van Puyvelde de Vries en Wouter Olde Heuvel. Op de 3000 meter voor vrouwen kijken de liefhebbers vooral uit naar het duel tussen de specialis ten Martina Sablikova (Tsjechië) en Stephanie Beckert (Duitsland). Zij schaatsen in de elfde rit. Daar na verschijnen Diane Valkenburg en Eriko Ishino uit Japan op het ijs. Ireen Wüst rijdt in de zevende rit tegen de Canadese Brittany Schus- sler. De andere oranjerijdsters zijn Janneke Ensing, Linda de Vries en Carlijn Achtereekte. Zowel de man nen als vrouwen rijden ook de 500 meter op de eerste dag van de World Cup-ontmoeting in Tsjelja binsk. Laurine van Riessen en Mar- got Boer schaatsen tegen elkaar, terwijl tweevoudig Nederlands kampioene Thijsje Oenema het in de slotrit opneemt tegen Judith Hesse uit Duitsland. Stijn Dobbelaer vier wedstrijden (rode kaart tegen Biervliet) terug op het veld. „Ik ben dus fitter dan ooit", lacht Van Puyvelde, die in de eerste vijf com petitieduels goed was voor vier treffers. „We hadden een lekkere start. Tot onze keeper Vincent Mar tens tegen Biervliet een dubbele beenbreuk opliep. Die wedstrijd werd gestaakt en toen het restant werd uitgespeeld kreeg ik dus voor het eerst in mijn leven rood. In de weken daarna waren we het als ploeg een beetje kwijt." Na nederlagen tegen Patrijzen, Biervliet en Hulsterloo („Een lelij ke zeperd") pakte Clinge twee we ken geleden de draad weer op. Dankzij overwinningen op IJzen- dijke en Zeeland Sport klom de ploeg naar het linkerrijtje. „Je ziet dat er nu weer een stijgende lijn in zit, ook omdat de selectie weer wat completer en fitter is." Clinge presteerde dus wat wissel vallig, zoals ook Steen dat deed. De opening was sterk, met vier overwinningen op rij. „Daarna lie ten we tegen Biervliet onnodig twee punten liggen", zegt Stijn Dobbelaer. „We gaven het daarna weg tegen Hontenisse en verloren door Klaas Verspoor scharendijke - Robin Provoost, speler van zaterdag-vierdeklasser ZSC'62, heeft dit weekend meerde re doelen om op te scoren. Zelf staat hij hoog op de Zeeuwse tops- corerslijst, gokt hij op winst voor zijn eigen ploeg en gaat hij uit van een goede score in de PZC-Toto. „Ik ga voor acht goede voorspellin gen", aldus de zelfverzekerde Scha- rendijkenaar. In het klassement van de Toto is Thomas Mattheijer (SSV'65) met acht goede voorspel lingen nog altijd koploper. Een paar zaken zijn opvallend aan Provoost lijstje. Hij noteert geen enkele drie. „Ik gok nooit op een gelijkspel", geeft hij aan. De Zeeuwse hoofd- en eersteklassers op zaterdag gaan volgens Provoost allemaal ten onder. Hij heeft wel vertrouwen wel in Goes, ondanks dat die ploeg de laatste twee duels met 1-0 verloor. Volgens Provoost wint Goes zondag bij leka. „Ze terecht van Jong Ambon, dat in mijn ogen de beste ploeg is in de ze klasse. Al verloren ze vorige week toch ook van Biervliet. Ik vind dat wij een paar keer wat ge luk misten. Hadden we dat wel ge had, dan hadden we heel dicht in de buurt van Jong Ambon ge staan, want het verschil is maar vijf punten." Steen voelt het gemis van aanvals leider Sander van Remortele, die eind september voor het laatst in actie kwam en een oogoperatie heeft ondergaan. Dobbelaer speelt door het ontbreken van Van Re mortele nu voorin. „Maar ik ben geen spits zoals Sander. Hij was voor ons een aanspeelpunt en af maker. De laatste weken hebben we te veel kansen laten liggen, waardoor we verzuimden afstand te nemen en tegenstanders nog te rug in de wedstrijd konden ko men." Davy van Puyvelde en Stijn Dob belaer zijn twee liefhebbers, die li chamelijk gezien veel overeenkom sten hebben. Van Puyvelde en Dobbelaer hebben allebei al meer dere knieblessures achter de rug en weten hoe het is om je na een tegenslag terug te knokken. „In mijn rechterknie heb ik een nieu we kruisband", legt Van Puyvelde uit. „Ik heb ervoor gekozen om dat in mijn linkerknie niet te doen. Voorlopig gaat het goed, al merk ik wel dat het kouder wordt. Dan heb je toch iets meer reactie." Met Stijn Dobbelaer gaat het nu ook goed. „Gelukkig wel", zegt de speler van Steen. „Al heb ik aan een botsing vorig seizoen wel wat verkalking in mijn knie overgehou den. Als ik een paar weken rust heb, gaat het prima. Zodra ik dan weer begin, komt het terug. Maar er valt wel mee te voetballen." En dus gaan ze zondag alles geven, om de ontmoeting tussen de twee hebben ook wat goed te maken." Provoost geeft Oostkapelle de pun ten in de Walcherse derby tegen VCK. „Dat vond ik een moeilijke", geeft hij aan. Zonder problemen vulde hij wel een twee in bij de uitwedstrijd van zijn ZSC'62 tegen Stavenisse. „Daar ga ik zelf voor zorgen", aldus de spits die dit sei zoen al zeventien treffers maakte. F Achilles Veen-Hoek X Kloetinge-Kozakken Boys X Alblasserdam-Zaamslag x Almkerk-GPC Vlissingen x VCK-Oostkapelle X WIK'57-Brouwershaven X Stavenisse-ZSC'62 X Vlissingen-Rood Wit V X Jeka-Goes X Geldrop-Terneuzen X Zeelandia M'burg-HW'24 X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60