Kamp wil werklozen aanpakken binnenland 15 Scaldts F aiats i air Sietske H. blijft vaag over babymoorden HANDHAVING Minder geld bij gebrek aan inzet 23 november Een gezellig dagje uit! Eis: 2 miljoen voor afvalschip Probo Koala Water in grote rivieren blijft zakken Fotomodel Van Zon wordt niet vervolgd Lichaam militair Fritz gevonden in maïsveld vrijdag 18 november 2011 echtheid, kwaliteit en conditie. Een van de topstukken dit jaar is het schilderij Het Huwelijk van Tobias en Sarah van Jan Steen, te koop voor €1,8 miljoen, foto Robin Utrecht/ANP Minister Kamp (Sociale Zaken) ergert zich aan werklozen die 'onvoldoende inspanning' leve ren om werk te vinden. Als ze niet willen verhuizen voor een baan, dan moeten ze dat maar in hun portemonnee voelen, vindt hij. den haag - Werklozen met een uitkering die niet bereid zijn om te verhuizen voor een baan, wil minister Henk Kamp (Sociale Za ken) harder aanpakken. Dat geldt ook voor mensen met een uitkering die hun verslaving niet willen aanpakken om hun kansen op werk te vergroten. Werklozen die 'onvoldoende in spanning' leveren en een verkeer de houding hebben om aan de slag te komen, gaan dat voelen in hun uitkering. Dat zei Kamp gisteren tijdens een debat in de Tweede Kamer over handhaving in de sociale zeker heid. De minister gaf aan de afgelo pen tijd geïrriteerd te zijn door be richten uit gemeenten met veel jonge mensen in de bijstand waar bedrijven desondanks Polen inhu ren om kerstpakketten in te pak ken. Volgens hem kunnen mensen in de bijstand dit werk prima doen. WD-Kamerlid Malik Azmani had Kamp gevraagd wat hij gaat doen om een 'cultuurverandering' te be werkstelligen. Azmani was op zijn beurt geschrokken dat werkzoe kenden in de regio Rijnmond nau welijks reageren op initiatieven van gemeenten om ze aan de slag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 19.00-22.00 uur 14.00 - 21.00 uur 14.00 - 21.00 uur 11.00 -13.00 uur Preview Lndi Business Shopping avond day Friday day te krijgen in de Rotterdamse ha ven, waar ondernemers juist naar stig op zoek zijn naar personeel. De groep werklozen die niet wil, zei Kamp 'nadrukkelijk in beeld' te hebben bij een aanscherping van het regime, waaraan hij nog werkt met staatssecretaris Paul de Krom (Sociale Zaken). De hardere aanpak moet in 2013 ingaan. Regeringspartijen WD, CDA en gedoogpartner PW hebben afge sproken dat uitkeringsgerechtig den die door hun gedrag of kle ding zelf verhinderen dat ze aan het werk komen, dit sneller moe ten voelen. Volgens Azmani moeten gemeen ten en uitkeringsinstituut UWV ook nog een slag maken. Zo is hij teleurgesteld dat het nog nauwe lijks lukt werklozen in te zetten in de tuinbouw. Argumenten dat het bijvoorbeeld voor werkzoekenden in Rotterdam geen doen is om naar de kassen in het Westland te gaan, snijden volgens hem geen hout. „Er worden nu ook al busjes ingezet." Cadeaus - Mode - Kunst - Lifestyle - Workshops °As e Locatie: Goes, Grote of Maria Gs Maqdalenakerk 1 WD-Kamerlid Azmani Leeuwarden - Het Openbaar Mi nisterie heeft gisteren opnieuw twaalf jaar cel geëist tegen een on doorgrondelijke Sietske H. uit Nij Beets, wegens drie keer kinder moord en één keer kinderdood slag. De rechters konden geen hoogte krijgen wat zich in de jaren 2003-2009, de periode waarin zij vier keer haar pasgeboren kindje verstikte, in het hoofd van de 27-ja- rige vrouw heeft afgespeeld. „Is Sietske H. de harteloze serie moordenaar die kil, koel en bereke nend te werk ging? Of is zij een vrouw in enorme geestelijke nood, die alleen op haar knieën bevalt, met haar hoofd in een kussen? Waar ergens op die lijn moeten we jou plaatsen?" vroeg voorzitter Willem Foppen van de strafkamer zich af Het Hof vond het merk waardig dat Sietske H. veel dingen uit haar verleden nog nauwgezet weet, maar zich heel weinig weet te herinneren van de vier zwanger schappen en de fatale afloop. Het hof betwijfelde openlijk of de vrouw niet vaker dan vier keer zwanger is geweest. „Hebben we het geheim volledig op tafel?" Ook in hoger beroep bleef Sietske H. hardnekkig weigeren om mee te werken aan een psychologisch on derzoek in het Pieter Baan Cen trum, omdat ze bang is dat ze tbs krijgt. Het OM stelde dat de zaak 'bijzonder onbevredigend en te leurstellend' is verlopen, omdat de waarom-vraag nog steeds onvol doende is beantwoord. De kindjes zouden nu 8, 6, 4 en 2 jaar zijn ge weest, rekende het OM voor. „Maar zij heeft in zes jaar vier keer een einde gemaakt aan het leven van een gezond kind. „Met de bes te wil van de wereld is er geen aan leiding tot strafvermindering te vinden. Hoe denkbaar is het dat zij opnieuw een kind krijgt en doodt?" Sietske H. zei 'dat dit nooit weer kan en mag gebeuren'. „Ik ben veranderd. Ik kan nu pra ten over allerlei dingen." Haar ad vocate Barbara Klunder pleitte voor vrijspraak voor de eerste twee dode baby's en kinderdood slag voor de andere twee. „Ik ben nooit van tevoren bezig geweest met de vraag wat ik met de kind jes zou doen", zei Sietske H. „Ik snap wel dat ik straf moet krijgen, maar een lagere straf" AMSTERDAM Het Openbaar Ministerie (OM) heeft gisteren een boete van twee miljoen euro geëist tegen oliebe- drijf Trafigura in het hoger beroep in de zaak rond het afvalschip Pro bo Koala. Tegen afvalverwerker APS eiste het OM 150.000 euro boe te. Het door Trafigura ingehuurde schip de Probo Koala trachtte in 2006 in Amsterdam volgens justi tie schadelijk afval te lossen. LELYSTAD De waterstand in de grote rivieren blijft zakken. Maandag staat de Rijn bij Lobith nog maar op 7.05 meter boven NAP, zo verwacht het Infocentrum Binnenwateren. De la ge stand is het gevolg van aanhou dende droogte in het stroomgebied van de Rijn. Het normale peil van de Rijn is in het najaar twaalf tot dertien meter boven NAP. HAARLEM Het Openbaar Ministerie (OM) in Haarlem gaat het fotomodel Tali- tha van Zon niet vervolgen wegens gebrek aan bewijs. Van Zon werd in september aangehouden. Een vriendin had aangifte tegen haar gedaan wegens mensenhandel, be dreiging, smaad en laster. De vrouw beweerde te zijn verkracht door een zoon van ex-dictator Kad- dafi met medeweten van Van Zon. ROERMOND De 47-jarige man die wordt ver dacht van de moord op de 30-jarige militair Laurens Fritz blijft dertig dagen langer vastzitten, zo is giste ren beslist. De politie vond woens dag het stoffelijk overschot van de sinds 9 september vermiste Fritz in een maïsveld vlak bij de woning van de verdachte op het bungalow park Reewoude bij Herkenbosch. informatie van het waterschap Op donderdag 15 december 2011 vergadert de algemene vergadering in een openbare vergadering om 17.00 uur. Voorafgaand aan deze verga dering vinden de openbare commissievergaderingen plaats. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 29 november om 17.00 uur. De commissie Waterbeheer vergadert op 29 november om 19.30 uur. Op 30 november om 19.30 uur komt de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken bijeen. Alle vergaderingen vinden plaats in het waterschaps kantoor in Middelburg, Kanaalweg 1. Inloopbijeenkomst over kustversterking Breskens op 23 november tussen 15.00 en 17.00 uur en tussen 18.30 en 20.30 uur in het informatie centrum Kustversterking, Veerhaven 5 in Breskens. Vanaf 21 november 2011 tot en met 2 januari 2012 ligt een watervergunning ter inzage voor het lozen van depotwater afkomstig van het bagger/ slibdepot Dekkerspolder aan de Ameliaweg in Westdorpe op een oppervlaktewaterlichaam. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestronien. nl/waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur 088-2461000 (lokaal tariei). waterschapScheldest romen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE .Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5