Zeeland PZC 2I Extra toezicht De Stelle opgeheven Hoe ga je in de ruimte naar de wc? ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 Twintig woningen in Hoek ontruimd wegens gaslek Ongeval op N61 Antillianen zijn gebaat bij een eigen plekje Vrijdag 18 november 2011 ROC Zeeland doet proef met prestatiebeloning Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl OOSTBURG Opluchting bij directie en medewerkers na positief oordeel van Inspectie door Martijn de Koning OOSTBURG - Verpleeghuis De Stelle in Oostburg staat vanaf komende week niet meer onder verscherpt toezicht van de Inspectie voor de Gezondheidsszorg. Een laatste be zoek van de Inspectie, afgelopen woensdag, bracht zoveel verbete ringen aan het licht dat 'meekij ken' door het ministerie niet lan ger nodig wordt geacht. De Stelle werd in juli voor vier maanden onder verscherpt toe zicht geplaatst, nadat de Inspectie verschillende tekortkomingen had geconstateerd. Die leidden eerder al tot onder meer een opnamestop bij De Stelle, maar ook tot proble men bij de drie andere vestigingen van Woonzorg: de zorgcentra Ro- zenoord (Sluis), Hooge Platen (Breskens) en De Burght (Oost burg, nu tijdelijk Breskens). Na het oordeel van de inspectie ging De Stelle keihard aan de slag, zegt Yolanda de Jong. Zij werd be gin dit jaar tijdelijk directeur-be stuurder van Woonzorg, en heeft die baan sinds vorige maand voor vast. Zo werd voor elke bewoner een zogenaamd zorgleefplan ge maakt, gingen medewerkers op cursus en werd er gewerkt aan het creëren van een betere en open sfeer. „We merken aan de reacties op de werkvloer dat het veel beter gaat", vertelt De Jong. „Medewerkers zijn blij dat ze weer gewoon vragen kunnen stellen, en dat hen ge vraagd wordt wat ze ergens van vinden." De maatregel van de In spectie kwam hard aan, maar ver sterkte ook de saamhorigheid, merkte De Jong. „Het bezoek van afgelopen woensdag werd echt als een soort gezamenlijk examen ge zien. Er heerste een sfeer van: we móeten het halen." De Inspectie was een maand gele den overigens nog kritisch over de situatie. 'De Stelle is op de goede weg, maar het is de vraag of alle problemen binnen een maand be heersbaar worden', was toen het tussentijdse oordeel. De inspec teurs waren woensdag dan ook blij verrast, zegt De long. „We zijn in een maand tijd enorm vooruit gegaan. Voor de Inspectie was er geen enkele twijfel over het oor deel." Een woordvoerder van de Inspec tie bevestigt wel het opheffen van het toezicht per 22 november, maar wil nog geen verdere toelich ting geven op dat besluit. „Die gaan we eerst netjes op papier zet ten." HOEK - Bewoners van zo'n twintig woningen in Hoek moesten gister ochtend hun huis uit wegens een gaslek in de Julianastraat. De eer ste melding van stank kwam rond half acht. Brandweer, monteurs van Delta en, uit voorzorg, ambu lances rukten meteen uit. De oor zaak bleek een lekkage in de hoofd gasleiding: er was een as afgebro ken. Hoe dat kon gebeuren, is nog niet duidelijk. Bewoners van zes huizen moesten verplicht hun woning uit; andere omwonenden (uit de Julianastraat, Bernhardstraat en Margrietstraat) kregen het advies datzelfde te doen. Zij konden terecht in het dorpshuis. Monteurs legden onder tussen een 'omlegging' aan, waar door de gastoevoer in het dorp ge garandeerd bleef. Rond 10.00 uur mocht iedereen naar huis terugkeren. pagina 25: eerste uren van trouwdag in een leeg dorpshuis TERNEUZEN - Op de kruising N61- Haarmanweg bij Terneuzen zijn gisteravond kort na zeven uur drie auto's op elkaar gebotst. In elk ge val één inzittende is naar het zie kenhuis gebracht. De N61 richting Sluiskilbrug is enige tijd afgesloten geweest voor onderzoek en om de ravage op te ruimen. VOOR AL JE VRAGEN VAN 10.30 TOT15.00u I HogeschoolrrWZeeland door Sheila van Doorsselaer SLUISKIL - Hij werd op het school plein van zijn vroegere basisschool Sint Antonius in Sluiskil met luid applaus begroet; Lodewijk van den Berg (79), de eerste Nederland se ruimtevaarder, was gisteren even terug in de schoolbanken van zijn geboortedorp. Of Van den Berg een brave en goe de leerling was, is niet bekend, die gegevens zijn niet bewaard geble ven. De tot Amerikaan genaturalis eerde Zeeuws-Vlaming gaf een gastles aan de leerlingen. Hij toon de een korte film over zijn missie terwijl hij geanimeerd vertelde over zijn zevendaags verblijf in de ruimte. Over hoe hij gewichtsloos heid heeft ervaren, en hoe hij door de raampjes van de shuttle naar die kleine aarde onder hem keek, terwijl hij zijn gevriesdroog de ontbijt at. Na zijn les was het aan de kinde ren om vragen te stellen aan Van den Berg. In de week voorafgaand aan het bezoek, hadden ze in de klas al veel aandacht besteed aan ruimtevaart. „Was het eng om de ruimte in te gaan", vroeg een meis je. „Was dat eten in de ruimte ei genlijk wel lekker?", vroeg een an der meisje, terwijl ze met opge trokken neus naar een bakje ge vriesdroogde champignoncrème soep keek. En natuurlijk kon dé vraag niet ontbreken. „Hoe ga je in de ruimte naar de wc?" Ant- Max Hofman mocht even het originele Nasa-jasje aan van het ruimtepak dat Van den Berg in 1985 droeg in de Space Shuttle. Hofman is erg geïnteres- woord: niet zo eenvoudig. seerd in sterren en planeten, maar hij wil geen astronaut worden. „Wel sterrenkundige!" foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51