heeft iets magisch1 zeeland 123 TROUWMODESHOW Kennismaken met techniek Traditioneel najaarsconcert in Nieuwe Kerk Domineesbosje Sinterklaasbingo in dorpshuis Oosterhof Actie voor Edukans Schoenmaatjes Zondagse jamsessie muziekcafé de Stulp Gedachtenisdienst in de Jacobuskerk Lezing over hoogaars in visserijmuseum Amerikaans koor zingt in Dorpstienden ZEELAND BBQBQ HAAR VAN BOVEN Oiittala AANBIEDING HARD FACE PANNEN koekenpan 0 20cm van 59,95 voor 39,95 koekenpan 0 24cm van 69,95 voor 49,95 koekenpan 0 28cm van 79,95 voor€ 59,95 wok of hapjespan van 89,95 voor 69,95 NU 15% EXTRA KASSAKORTING! Zolang de voorraad strekt. Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl BENEDEN vrijdag 18 november 2011 ZIERIKZEE - De Nieuwe Kerk in Zie- rikzee is zaterdag het toneel van een traditioneel najaarsconcert. Dat wordt verzorgd door Stouten Musiceert; een gezelschap bestaan de uit Marien (orgel), Christiaan (vleugel), Aleida (dwarsfluit), Arianne (viool) en Jacob-]an (trompet). Het duo Lennert Knops (piano) en Maria Knops-Baas (harp) on dersteunt Stouten Musiceert. Spe ciale gasten zijn de mannen van het Christelijk Jong Mannenkoor 'Jubilate' onder leiding van Len nert Knops. Er wordt een breed geestelijk en populair-klassiek pro gramma uitgevoerd. Aanvang 20.00 uur. De riante ruimte rondom én in de dependance wordt hogelijk gewaar deerd. „We spelen levend stratego. We kunnen verstoppertje spelen. Je mag hier ook binnenspelen; er staat zelfs een pingpongtafel. We hebben een groot handenarbeidlo- kaal en een computerlokaal", som men de kinderen uit beide groe pen de pluspunten van hun schoolstekkie op. Bovendien: „Hier hoeven we geen rekening te houden met de kleintjes. Dat moet bij het andere gebouw wel." De leerlingen van groep 7 schre ven er, in het kader van een taal les, brieven over. Scholier Lucas be dacht dat die epistels best naar de gemeente konden worden ge stuurd. „Het waren hele mooie brieven. Iedereen had er zijn best op gedaan." Meer dan een ont vangstbevestiging hebben de kin deren nog niet gekregen. En ze ver wachten ook niet echt dat hun 'schooltje' nu gered gaat worden. „Nou ja", zegt Morgan. „Ik geef de hoop nog niet op. Misschien kun nen we toch nog iets bereiken." Vooralsnog ziet het er echter naar foto Ronald den Dekker THOLEN - Leerlingen van de Eevliet uit Poortvliet doen hun best om een brievenstandaard te maken. Dat deden ze in gemeenschapscentrum Meul- vliet, waar de jaarlijkse techniekdag werd gehouden. Zo'n 360 leerlingen van basisscholen deden eraan mee. De organisatie hoopt dat de kinderen straks een vervolgopleiding in de techniek kiezen. foto Willem Mieras uit dat er in de kerstvakantie ge pakt gaat worden. De sloopvergun ning is verleend en de bouw gaat begin volgend jaar beginnen. De leerlingen uit de dependance krij gen onderdak in drie noodlokalen die via een overkapping met het hoofdgebouw van de Kirreweie zijn verbonden. En jawel, na even aarzelen zitten daar ook best leuke kanten aan. „In de zomer heb je dan natuurlijk wel een groot grasveld om te voet ballen. En er zijn speeltoestellen". Maar ook: „Ik kan het goed vin den met een paar kinderen uit groep 6 en die zie ik dan weer." En: „Mijn zusje zit daar op school." Timo uit groep 8 weet zelfs uit het afscheid het beste te halen. „Ik heb bedacht dat we mis schien na het kerstdiner als af scheid een nachtje hier op school kunnen blijven slapen. Gewoon voor de lol." Van Dam: „De dependance heeft iets magisch. Dat is gewoon zo. Het is autonoom en er hangt een soort pré-pubersfeertje. De harmo nie in groep 7 en 8 is enorm. Maar ik heb ook tegen de kinderen ge zegd: Is het hier niet gewoon leuk omdat we elkaar hebben? De sfeer zit niet in het gebouw, maar in onszelf" En natuurlijk zal het wen nen zijn om terug te gaan, maar hij ziet ook veel positieve kanten. Zoals de invloed die hogere groe pen op de jongere leerlingen kun nen hebben. „Het is een fantas tisch stel kinderen. Dus dat komt wel goed. Of ze nog iets kunnen berei ken? Bas Verhagen van het Comité Behoud Domineesbos („Ik ben niet de woordvoerder hoor") durft het niet te zeggen. „Maar we vinden de belangen van de omwo nenden te massaal om niets te doen. We gaan kijken wat er nog te redden valt". Verhagen doelt op het domineesbosje, dat volgens het comité moet wijken voor de starterswoningen. Volgens het co mité is de buurt („40 bezwaar den") daar zwaar op tegen. Het bosje is, hoewel verwaarloosd, po pulair bij kind en dier. De mensen achter het bouwproject Bieb heb ben tijdens een eerdere infoavond overigens aangegeven wel te wil len bouwen in het groen. OOSTERLAND In dorpshuis Oosterhof in Ooster- land wordt vrijdag 25 november een Sinterklaasbingo gehouden. De hoofdprijs vertegenwoordigt een waarde van 100 euro. Deelnemers dienen voor 1 boekje met 5 bingo kaarten 10 euro op tafel te leggen. Per kaart worden drie rondes ge speeld. Opgeven voor 20 november bij beheerder Annemarie le Comte via 06-30263460 of een mailtje naar pietenan@zeelandnet.nl. BURGH-HAAMSTEDE Groothandel Deli XL aan de Roterij in Burgh-Haamstede is voor Schou- wen-Duiveland het inleverpunt voor Edukans Schoenmaatjes. Ver sierde en goed gevulde schoenen dozen gaan als cadeau naar kansar me kinderen in Afrika, Azië en Oost-Europa. In Zeeland zijn in to taal 4 inleverpunten. Inleveren bij Deli XL kan dinsdag 22 november van 14 tot 16 uur, woensdag 23 no vember van 12 tot 16 uur en donder dag 24 november van 14 tot 16 uur. RENESSE De wintertijd is weer ingegaan en dat is voor de mensen van muziek café De Stulp in Renesse het sein om weer wat muzikale verrassin gen in de week te zetten. Zondag 20 november gebeurt dat vanaf i6uur middels een jamsessie. Zater dag 3 december is het tijd voor Stulp Fiction Live, deze keer met That band from Holland en The Cosmic Carnival. Vrijdag 23 decem ber viert house-platform CLiKK het eerste lustrum in De Stulp. mm iwiiwi umjiu iwiiiii.wwiiawwiwwBWBaBBBttBBaawBBBW RENESSE In de Jacobuskerk in Renesse en de kerk van Noordwelle wordt zon dag een gedachtenisdienst gehou den. Een gelegenheidskoor van 8 mensen zingt liederen van Mar van der Veer, Michiel de Zeeuw en Huub Oosterhuis. In de diensten worden de namen genoemd van ge meenteleden die dit jaar overleden zijn. Voorganger in beide diensten in ds. Piter Goodijk. Aanvang: Ren esse 09.30 uur, Noordwelle 11 uur. BRUINISSE Hoogaarzen, echt Zeeuws. Met die stelling als uitgangspunt houdt Peter Hamer 22 november een le zing in het Visserijmuseum in Brui- nisse. Hamer, voorzitter van de Stichting Historische Scheepswerf Meerman in Arnemuiden, gaat in op herkomst, introductie in Zee land en ontwikkeling van de hoog aars. Ook aan bod komen de ver schillende types. De lezing wordt gehouden in de filmzaal van het museum. Aanvang 20.00 uur. OUDDORP Het American Protestant Church Choir uit Den Haag verzorgt zon dag een concert tijdens de wel kom-dienst van de Doopsgezinde Gemeente in multifunctioneel ge bouw Dorpstienden in Ouddorp. Het koor bestaat uit een internatio naal gezelschap van zangers en zan geressen met uiteenlopende kerke lijke achtergrond. Dirigent John Bakker is al meer dan 20 jaar aan het koor verbonden. De dienst be gint om 18.30 uur. Grote Kerk Terneuzen Kaarten 10 euro Bestel nu: 0117 - 454 861 0115 - 436100 info@vanwesten.com Zaamslag vanwesten.com Oostburg bruidshuisellen.nl 12 december VAN WESTEN MANNENMODE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43