niet voor de eeuwigheid zeeland 123 1 o% korting wil in overleg met bewoners Muddy Watersstraat TROUWMODESHOW Parkeergarages blijven dag en nacht open Schrijver Ruggenberg signeert 'IJsbarbaar' Sinterklaas en zijn pieten bezoeken dorp ZEELAND dierenopening te Vlissingen Dobey Vlissingen Scherminkelstraat 32 0118-417828 vrijdag 18 november 2011 MIDDELBURG De openbare parkeergarages in Middelburg blijven 24 uur per dag en 7 dagen per week open. De ge meenteraad had gevraagd om een onderzoek naar de openingstijden van de garages Achter de Houttui nen, Geere en Kousteensedijk. Vi deobewaking en heldere verlich ting moeten zorgen voor sociale veiligheid. Verder krijgt parkeerga rage Geere 'nieuwe frisse kleuren' en komt er een nieuwe deklaag op de op- en afrit. GOES Jeugdboekenschrijver Rob Ruggen- berg signeert donderdag 1 decem ber tussen 19.30 en 20.30 uur zijn nieuwste boek 'De IJsbarbaar' in boekhandel Het Paard van Troje in Goes. Het boek gaat over een 13-jari- ge Groenlander die in een honger winter gevangen genomen wordt door zeelui en naar Nederland wordt afgevoerd, om daar op ker missen op te treden. Het verhaal van 'Nunök' is gebaseerd op histori sche feiten uit de 17e eeuw. KOUDEKERKE Sinterklaas en zijn Pieten komen zaterdag naar Koudekerke. Om 13.30 uur begint een optocht vanaf het Dorpsplein. De tocht eindigt rond 14.15 uur weer bij de muziek tent op het Dorpsplein, waar Sin terklaas en zijn Pieten worden ver welkomd. In Café Dorpszicht is er een verrassing voor de kinderen. Aansluitend wordt in De Couburg een echte Pietendisco gehouden voor kinderen tot tien jaar. kijken ze op hun tuin en vervol gens op het hotel of het nu nog braakliggende bedrijventerrein dat honderd meter verderop ligt. In de verte gloren de gele gebouwen van het Zep. Het eerste bericht over de plannen van Van der Valk was in elk geval goed voor de saamhorigheid. Er is een belangenvereniging opgericht - Parelvis geheten, genoemd naar het type woning - met als doel 'het zo efficiënt mogelijk en wette lijk tegengaan van de eventuele uit breiding van Hotel Van der Valk'. Secretaris Cathy Dijk-Juursema kijkt al uit op de ramen van de ho telkamers en voelt zich in haar pri vacy aangetast. De bewoners hadden geen enkel begrip voor het standpunt van de gemeente. Dat volgens het gelden de bestemmingsplan ook de bouw van bedrijven, zij het geen hotels, is toegestaan, deed er niet toe. De mensen zijn bevreesd voor een massief bouwblok. Van der Valk zei dat al een jaar na de opening blijkt dat ze meer ruimte kunnen gebruiken en dat ze de mogelijkheden daarvoor vei lig willen stellen. Dat wil niet zeg gen dat volgend jaar de heipalen de grond in gaan. Hij wil graag in gesprek met de buurt als plannen concreet worden. Daarmee was al direct wat kou uit de lucht. Vooral toen Van der Valk zei dat hij zelf ook in de wijk wil gaan wonen. Ook wethouder Aal- berts beloofde bij de mensen op de koffie te komen. Cathy Dijk-Juursema kijkt vanuit haar tuin en woonkamer uit op hotel Van der Valk. foto Ruben Oreel Waar naartoe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. De nieuwbouwwijk Mortiere is nog volop in ontwikkeling. Linksboven Hotel Van der Valk, dat de optie open wil houden om uit te breiden. De nieuwbouw zou haaks op het bestaande hotel moeten komen aan de kant van de woonwijk. luchtfoto Ruben Oreel maanaag 12 december Grote Kerk Terneuzen Kaarten 10 euro Bestel nu: 0117-454 861 0115 -436100 info@vanwesten.com VAN WESTEN M A N N E N M O D E Zaamslag vanwesten.com Oostburg bruidshuisellen.nl bij inlevering van deze bon!* M.u.v. aanbiedingen, levende have en apotheek, deze bon is geldig tot en met zaterdag 19 november bij Dobey Vlissingen. 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23