Genoeg plaats op Vlissingse voetbalvelden Bestemmingsplan geldt 221 zeeland Peter R. de Vries blijft bezig met Ploegstra Van der Valk Oiittala ONDERZOEK Voorzitters clubs reageren Bestemmingsplan Procedure Oesterstropers aangehouden Zonweringen vrijdag 18 november 2011 AANBIEDING HARD FACE PANNEN koekenpan 0 20cm van 59,95 voor€ 39,95 koekenpan 0 24cm van 69,95 voor 49,95 koekenpan 0 28cm van 79,95 voor 59,95 wok of hapjespan van 89,95 voor 69,95 NU 15% EXTRA KASSAKORTING! Zolang de voorraad si Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl door Yorben Weststrate VLISSINGEN - Er zijn nog genoeg voetbalvelden op de complexen van de Vlissingse voetbalclubs. Dat blijkt uit onderzoek van de ge meente Vlissingén. Zij vindt dat de grootste prioriteit ligt bij de ver vanging van de toplaag van de kunstgrasvelden aan de Irislaan. Willem Alewijnse, voorzitter van Zeeland Sport, is het met dit on derzoek eens. „Wij hebben geen probleem met de ruimte, omdat we ook ons oude hoofdveld weer mogen gebruiken." Zeeland Sport speelt echter nog wel wedstrijden op de Irislaan. „Dat is op zich niet erg, alleen jammer is dat dit veld- wat verder van onze kantine ligt. Daardoor verlies je de binding met het clubhuis." Ook GPC-voorzitter Hans Hen- drikse vindt dat er wel genoeg ruimte is. „Er zijn genoeg velden. Het is wel fijn dat de twee velden bij de Baskenburg weer gebruikt kunnen worden, dat scheelt een hoop." Voorzitter Wessel Vermeulen van RCS juicht het onderzoek van de gemeente toe. „Wij hebben goed contact met de gemeente en heb ben samen ook een uitgebreid on derzoek gedaan. Die onderkennen ook dat wij krap zitten, maar dat het nog wel voldoende is. Alleen zijn er bij ons wel een paar teams die bij de korfbal van Fortis trai nen. Voor die teams zouden wij graag een extra veld willen." VC Vlissingén zit wel wat krapper, zegt voorzitter Henk Kouman. „Het is nu constant improviseren: twee velden bij Baskenburg erbij, hoofdveld van Zeeland Sport weer open. Onze vereniging is aan het groeien. Binnenkort is ons le denaantal verdubbeld en dan wordt het toch allemaal een beetje krap." Bij SV Walcheren is het deze win ter met de trainingen een moeilijk verhaal. „We hebben door de ver bouwing aan de hockeyvelden maar twee velden met verlichting tot onze beschikking. Dat is te wei nig. Gelukkig wordt op 'veld 5' wel licht aangesloten, maar dat is pas na de wintertijd klaar." wsssmm^msgoi door Theo Giele MIDDELBURG - Bewoners van de Muddy Watersstraat die zich vere nigen tegen uitbreiding van Hotel Van der Valk. Een zaak bij de Raad van State, aangespannen door om wonenden tegen de bouw van een appartementencomplex bij het park. Ballenvangers bij de golfbaan wekten eerder al ergernis. En dan nog het algemene ongenoe gen over de aantasting van het ka rakter van Middelburgs jongste wijk. Waren er eerst 900 wonin gen gepland in een exclusieve 'villa wijk', in de nieuwste versie van het bestemmingsplan is nu sprake van 1380 woningen in een 'gewone' wijk. In al die gevallen beroepen de be woners zich op het bestemmings plan. Om vervolgens, als dat niet tot het gewenste resultaat leidt, te concluderen dat een bestemmings plan van nul en generlei waarde is. De woonwijk Mortiere wordt ont wikkeld door het Consortium Mor tiere. De gemeente heeft in stapjes veranderingen in het oorspronkelij ke bestemmingsplan toegestaan. Dat ging via zogeheten 'allonges' die door de raad werden goedge keurd. Op die handelwijze uitte de Reken kamer in 2009 forse kritiek. Het zou voor bewoners niet transpa rant zijn. Allonges zijn afspraken tussen twee zakelijke partners (ge meente en bouwconsortium) en Van elke vierkante meter grond in Nederland staat de functie beschre ven en is bepaald wat er wel en niet gebouwd mag worden: dit is door gemeenten vastgelegd in be stemmingsplannen; Die plannen worden regelmatig ge wijzigd: zo kan van een gebied de bestemming landbouw gewijzigd worden in woningbouw of bedrij venterrein; Maar ook als de bestemming zelf niet verandert, worden bestem mingsplannen gewijzigd, bijvoor beeld om hogere bebouwing toe te staan; Gemeenten kunnen in bepaalde ge vallen eigenaren ook afwijking van bepalingen in het bestemmings plan verlenen. Dit is een eenvoudig ere procedure dan een wijziging van het bestemmingsplan zelf. wmmmsmsmmmaBMmtKmsmmmtsuBaummma die hebben publiekrechtelijk geen enkele status. In de ogen van de Re kenkamer moeten dergelijke wijzi gingen 'onverwijld' geregeld wor den via een herziening van het be stemmingsplan. Ruim twee jaar later is het dan zo ver. Het college van B en W zet binnenkort de eerste formele stap met het ter inzage leggen van het 'voorontwerp bestemmingsplan'. Volgens wethouder Johan Aalberts is het onvermijdelijk dat van een oorspronkelijk bestemmingsplan afweken wordt. Mortiere zal geen exclusieve villawijk meer worden; daar zijn de tijden niet naar. Daar om worden er ook meer woningen gebouwd. Als bestemmingsplannen voor de eeuwigheid zouden gelden, was de hele wijk nooit gebouwd. „Er was ook een politiekantoor gepland. Dat gaat niet door, dus hebben we de bestemming moeten wijzigen", geeft Aalberts als voorbeeld. Een bestemmingsplan is voor be woners en andere belanghebben den vooral een juridisch anker. Een document waaraan verande ringen door de rechter getoetst worden. Dat is bijvoorbeeld van be lang als mensen planschade clai men. Het college van B en W zal ook blijven werken met 'allonges', maar die zullen voortaan wel di rect worden verwerkt in het be stemmingsplan, zodat alle juridi sche kanalen open staan om er te gen in het geweer te komen. Eerst komt een voorontwerp van het bestemmingsplan ter inzage voor inspraak. Hiertoe is een ge meente overigens niet wettelijk verplicht. De gemeente overlegt met betrok ken overheden. Het resultaat wordt verwerkt in een ontwerpbe- stemmingsplan dat zes weken ter inzage ligt. ledereen kan een ziens wijze kenbaar maken. Dit is de eer ste formele stap in de procedure. Binnen twaalf weken wordt het ontwerpbestemmingsplan vastge steld door de gemeenteraad. Er kan beroep worden ingesteld bij de Raad van State. Het plan is onherroepelijk als door de Raad van State een uit spraak is gedaan of indien zes we ken na vaststelling geen beroep is aangetekend. H«eaa8gaaa»«aTii'wiwfui JIUWWMM door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Onder de bijna 150 tips en reacties die misdaadverslag gever Peter R. de Vries kreeg naar aanleiding van zijn uitzending over de vermissing van Herman Ploegstra uit IJzendijke, zit een aan tal interessante aanknopingspun ten. Dat meldt hij op zijn website. De uitzending over Ploegstra, vori ge week zondag, werd door 1,5 mil joen mensen bekeken. Eén persoon meldde dat hij die avond een BMW heeft gezien en er steeds vanuit ging dat dit de au to van Ploegstra was. Nu blijkt dat die echter een andere kleur heeft en dat die honderd meter verder op werd gevonden. Een andere kij ker meent Ploegstra in de buurt van de vindplaats van zijn auto, bij Nummer Een, meerdere keren met een vrouw te hebben gezien. Die zou een groene auto hebben gehad. Flink wat kijkers wezen De Vries op de vermeende rijkdom van de kraanmachinist. De journalist nu anceert dat: zijn BMW was twee dehands, Ploegstra en zijn vrouw werkten beide en er was sprake van familieschenkingen. De tips leiden bij De Vries tot nieu we vragen. Die zijn te zien op www.peterrdevries.nl. MIDDELBURG - De stemming ont dooide woensdagavond toen Mar- tien van der Valk het woord nam. Natuurlijk wil hij de buurt niet confronteren met een massieve 'Berlijnse' muur van 100 meter lang en 17 meter breed. Zo'n veertig bewoners van de Muddy Watersstraat waren naar zijn hotel gekomen op uitnodiging van de gemeente Middelburg. Wet houder Johan Aalberts had de mensen uitgenodigd om ze te in formeren over een op handen zijn de wijziging van het bestemmings plan om uitbreiding van het hotel mogelijk te maken. De bewoners van de patiowonin gen aan de Muddy Watersstraat hebben hun woonkamer aan de achterzijde. Vanuit de woonkamer STAVENISSE - Drie mannen zijn woensdag aangehouden, omdat ze op de slikken van Stavenisse 900 kilo oesters hadden geraapt. Dat gebeurde tijdens een controle van de provincie en het KLPD. De mannen kregen een dag eerder al een waarschuwing. Toen ze op nieuw werden betrapt, is pro- ces-verbaal tegen hen opgemaakt. Om flora en fauna te beschermen, gelden strenge regels. Het rapen van oesters is verboden, omdat daarmee voedsel voor de vogels wordt weggenomen. De oesters die de mannen hadden geraapt, zijn teruggezet. In gebieden van de Oosterschelde waar wel mag wor den geraapt, geldt een maximum 9 van 10 kilo per persoon. luxaflex. Vouwgordijn cadeau! Luxaflex® maakt van wonen genieten. Ga nu voor de altijd sfeerverhogende Roman Shades en u krijgt de derde cadeau. Deze actie geldt van 1 t/m 30 november 2011 Designed by Luxaflex"- Inspired by you. facebook fcgjifcterJ» Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingén Tel. 0118-552010 www.Daczonwerinaen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22