Zeeland PZC Overleg over camera's winkelcentrum Nijl WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 INBRAKEN Burgemeester Middelburg toont begrip voor wens van winkeliers in Dauwendaele Elementen 70.000 euro voor extra strooizout Twintig woningen ontruimd voor gaslek almanak cruise Vrijdag 18 november 2011 Bestemmingsplan geldt niet voor de eeuwigheid ROC Zeeland doet proef met prestatiebeloning 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Ronduit ja of nee kan burgemeester Koos Schouwe- naar niet antwoorden op de vraag of de gemeente Middelburg came ra's gaat hangen in winkelcentrum Dauwendaele. Maar hij vindt het wel een zinnige vraag, waarover hij met de winkeliers gaat praten. De winkeliersvereniging heeft al eens eerder gesproken over de mo gelijkheid van cameratoezicht van wege herhaalde inbraken in win kels. In hun zaken hebben sommi ge winkeliers daarom al camera's opgehangen. Buiten hun winkels mogen ze dat niet zomaar. De re den is dat de ruimte in het winkel centrum openbaar gebied is. Vloer en plafond zijn in beheer van de winkeliers, maar de ruimte ertus sen valt onder de zeggenschap van de gemeente. Nu afgelopen weekeinde opnieuw in vijf winkels is ingebroken, laait de discussie over cameratoezicht in die openbare ruimte toch weer op. Eén van de getroffen onderne mers ziet in het ophangen van ca mera's een probaat middel tegen inbrekers. Voorzitter Ab de Visser van de winkeliersvereniging liet al weten dat het onderwerp binnen kort weer op de agenda van de ver eniging wordt gezet. Burgemeester Schouwenaar, ver antwoordelijk voor openbare orde en veiligheid, heeft begrip voor die wens. „Maar ik kan er niet zomaar met ja of nee op antwoorden. Daarvoor moeten we ons als ge meente eerst verdiepen in het pro bleem. Natuurlijk willen we niet dat in winkels wordt ingebroken, maar we moeten wel bekijken of camera's de oplossing zijn." Schouwenaar wijst er verder op dat ook de gemeente niet zomaar camera's mag ophangen om men sen te filmen die naar de winkels lopen. Daar speelt het College Be scherming Persoonsgegevens ook een rol in. „En we hebben in Mid delburg afgesproken dat als het col lege van B en W dat al wil, dat dan de gemeenteraad daarover het besluit moet nemen. Die gaat er dus over." Bovendien is het ophangen van ca mera's alleen niet voldoende, merkt Schouwenaar op. „Je moet ook regelen dat de beelden ergens kunnen worden uitgelezen en be keken." De politie is nog bezig met het on derzoek naar de inbraken in de vijf winkels. Dat heeft echter nog niets opgeleverd. MIDDELBURG - En dat is acht. Komende zater dag wordt het gedicht Elementen van Andreas Oosthoek gepresenteerd in de reeks Sprekende Gevels in Middelburg. Om 14.00 uur vertelt wethouder Ed de Graaf over de plek, de hoek van de Korte Delft en de Reiger straat, en Oosthoek zal zijn gedicht voorle zen. Het project Sprekende Gevels moet uit eindelijk 20 tot 2S gedichten omvatten die sa men een poëziewandeling door de Middel burgse binnenstad vormen. Met het aanbod van gedichten gaat het goed, maar de initiatiefnemers zoeken nog naar ge schikte gevels. Wie er een heeft, kan zich mel den via deveraers@online.nl foto Ruben Oreel GOES De gemeente Goes heeft met het oog op de gladheidsbestrijding voor 70.000 euro aan extra strooi zout ingeslagen. Gemeenten wer den vorig jaar overvallen door de strenge winter en raakten snel door hun strooizout heen. Goes wil op een stenge winter voorbe reid zijn. Middelburg heeft vorige week besloten geen emmers strooi zout meer uit te delen. HOEK Bewoners van zo'n twintig wonin gen in Hoek moesten gisteroch tend hun huis uit wegens een gaslek. De eerste melding van stank kwam rond half acht. De oor zaak bleek een lekkage in de hoofd gasleiding: er was een as afgebro ken. Hoe dat kon gebeuren, is nog niet duidelijk. De geëvacueerden konden terecht in het dorpshuis. Rond 10 uur mocht iedereen terug. Tip? redactie@pzc.nl „Onbegrijpelijk", riep een collega op dat Zierikzeese kantoor, wijzend op een advertentie van een reisbureau in de krant. „Een achtdaagse Nijlcruise op een vijf-sterren hotelboot met zwembad en jacuzzi. Zeven overnachtingen aan boord op basis van volpension. Dus ontbijt, lunch én diner. Dan zit ten daar ook de vlucht naar Egypte en alle transfers nog bij. En dat alles voor slechts 239 euro per persoon? Je snapt gewoon niet hoe dat kan voor zo'n prijs." Een door de wol geverfde collega had wel een idee. „Dat kan maar één ding betekenen," antwoordde hij koeltjes. „Met z'n allen onderdeks, de zweep erover en roeien maar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21