buitenland 19 Rechter wil keuring Mladic Grote aanval in Syrië WD: SPAAR VOOR R0LLAT0R Duitsland krijgt register clubs van neonazi's FSA Oppositieleger Kindjes raken hart overvaller v Hier kan geen wetsvoorstel tegenop! Bon voor GRATIS brochure! donderdag 17 november 2011 BERLIJN - Duitsland gaat een natio naal register opstellen waarin infor matie wordt opgenomen over ex treem-rechtse organisaties. Hier toe is besloten na forse kritiek op het falen van veiligheidsdiensten. Jarenlang slaagden die er niet in een terroristische neonazi-organi satie op te merken. De Duitse minister van Binnen landse zaken Hans-Peter Friedrich zei gisteren dat het register wordt gemodelleerd naar een al langer be staande database van islamitische radicalen. De regering gaat bekij ken hoe de samenwerking tussen de deelstaten in de toekomst kan worden verbeterd. Alle Duitse deelstaten hebben ei gen politie- en inlichtingendien sten. Dit heeft geresulteerd in ge brek aan coördinatie, waardoor neonazi's vanaf 1998 tot vorige week ongemerkt konden werken. De organisatie wordt verdacht van de moord op negen buitenlanders. DEN HAAG - De rechters bij het Joe- goslavië-Tribunaal willen de Bosnisch-Servische generaal Ratko Mladic (69) medisch laten onder zoeken. Een niet nader genoemde arts dient voor 6 december aan de rechtbank te rapporteren over Mla dic' gezondheid, fysiek en men taal, de ernst van eventuele kwa len, en de tijd dat het kan duren die te genezen. Bij het onderzoek moet niet alleen gekeken worden naar de periode voordat Mladic bij het tribunaal te recht kwam (31 mei), maar ook naar de periode sinds hij in een cel in Scheveningen zit. Het besluit komt nadat Mladic op 10 november niet in staat bleek een zitting van het tribunaal bij te wonen. Hij gaf het tribunaal dezelf de dag nog toestemming om zijn medische dossiers in te zien. Op 10 november liet de Nederland se rechter Alphons Orie, voorzitter van de kamer die de zaak-Mladic behandelt, al weten te overwegen de aangeklaagde medisch te laten proces Mladic onderzoeken. Orie wees op het ver band tussen Mladic' gezondheids toestand en het proces tegen hem. Dat verkeert overigens nog steeds in de inleidende fase. Mladic heeft zichzelf eerder voor het tribunaal als een 'doodziek man' bestempeld. Volgens zijn raadsman Branko Lukic kreeg Mla dic toen hij zich schuilhield voor het tribunaal twee hersenbloedin gen, in 2008 en 2ori. Voor beide werd hij niet behandeld. De gene raal is deels verlamd aan zijn rech terarm. Hij kan ook slecht horen en spreken, en heeft problemen zich te concentreren. Mladic heeft ook nog last van nier stenen en is geopereerd aan een hernia. In oktober werd hij met spoed naar een Haags ziekenhuis gebracht wegens complicaties bij een longontsteking. Volgens Lukic balanceerde Mladic toen op het randje van de dood. Vorige week kondigde de Servi sche regering aan dat zij een team van vier artsen naar Den Haag zou sturen die Mladic moest onderzoe ken. Het ging daarbij om een long arts, een hartspecialist, een neuro loog en een psychiater. Enkele van de medici kende Mladic uit een be zoek aan het militair hospitaal in Belgrado. Omdat het landgenoten en vertrouwelingen van hem wa ren zouden zij Mladic beter kun nen helpen, aldus de Servische re gering. Uit het besluit van de rechters bij het tribunaal om een medisch spe cialist Mladic te laten onderzoeken valt op te maken dat het medisch team uit Belgrado vooralsnog niet welkom is. Mladic werd op 26 mei opgepakt. Hij werd sinds eind 1995 gezocht wegens volkeren moord, oorlogsmisdaden en misda den tegen de mensheid. Aanval volgens oppositie uitge voerd door leger van deser teurs. Nog niet eerder was zo'n groot complex doelwit. Arabische Liga schorst Syrië, aanhangers Assad vallen weer ambassade aan. DAMASCUS - Het gewapende verzet in Syrië heeft gisteren van zich doen spreken met een aanval op een groot en prominent doelwit. Deserteurs uit het leger voerden in de nachtelijke uren beschietingen T uit op een complex van de beruch te inlichtingendienst van de lucht macht, even buiten Damascus. Een deel ervan zou zijn verwoest. Het was de eerste grote aanval op een belangrijk gebouw van de vei ligheidsdiensten sinds het begin van de protesten tegen het dictato riale bewind van president Bashar al-Assad, nu acht maanden gele den. Getuigen spraken van een vuurgevecht en van helikopters - die boven het gebied van het be stookte complex vlogen. Het ge bouw werd beschoten met machi negeweren en raketgranaten. De aanval werd volgens activisten uitgevoerd door het Vrije Syrische Leger (FSA). Dat wordt geleid door kolonel Riad al-Asaad. De or ganisatie werd in juli opgericht door militairen die de kant van de oppositie hebben gekozen. In het aangevallen gebouw zou het be wind politieke tegenstanders ge vangen houden. De gedetineerden hebben de aanval overleefd, maar zijn niet bevrijd, aldus woordvoer ders van de oppositie. Aanhangers van Assad hebben gis teren in Damascus de ambassade van de Verenigde Arabische Emira ten (VAE) belaagd. Ze gooiden ste nen naar het pand. De aanval op de ambassade begon een uur na dat de Arabische Liga het lidmaat schap van Syrië had opgeschort. De aankondiging daarvan leidde maandag al tot aanvallen op am bassades van landen die lid van de Liga zijn. Frankrijk liet gisteren we ten dat het zijn ambassadeur uit Damascus heeft teruggeroepen. O zie onze website:buitenland Het ontstaan van het Vrije Syri sche Leger (FSA) SCHWANEWEDE - Een gewapende overvaller in Noord-Duitsland heeft wroeging gekregen tijdens een overval op een woning in Schwanewede, ten noordwesten van Bremen. Hij bedreigde een op pas met een pistool en eiste geld. Toen twee kleine kinderen vervol gens hun spaarvarkens aanboden, werd het hem te veel. Hij stopte zijn wapen weg en vertrok zonder een woord te zeggen en zonder buit, meldde de plaatselijke politie gisteren. 27 40 40 of kijk op www.molenaarwelzijn.nl Gratis brochure? Bel 0341 Van onze parlementaire redactie DKN uAAti, donderdag j De WD zet de denr open vooff^^j^^'^renzeUb^ool^ worden altfosTweedcK^cilid Mulder tijdens con debat over Laai ze in Den Haag maar praten over sparen en bezuinigen. Molenaar zorgt dat u daar niet van afhankelijk bent. Bij Molenaar profiteert u van het gemak van een rollator voor de laagste prijs van Nederland! Tal van senioren (ook bij u in de buurt) kunnen inmiddels meepraten over het gemak en de service van Molenaar. Zo hoeft u niet eens naar onze showroom te komen. Kijk op www.molenaarwelzijn.nl of Bel 0341 - 27 40 40 en bestel direct! Moeite met ver lopen? Geniet met volle teugen en ga zelf op pad. Maximale stabiliteit, ver bereik, v.a. 399,- Hebt u ondersteuning nodig? Comfortabel naar boven gaan en veilig uitstappen. Eenvoudige bediening. Moeite met slapen? Kies voor een slaapsysteem waar u dag en nacht plezier van krijgt, v.a. 420,- Moeite met opstaan? Sta gewoon samen met uw stoel op. Zo eenvoudig is hel. v.a. 590,- of bel direct 0341 - 27 40 40 Trapliften Bedden. Scootmoblelen Sta-op stoelen Naam: Mevr Adres: Postcode: Plaats: i Telefoon: E-mail: Mipzc_wk46-1 Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Gratis demonstratie thuis? Molenaar komt vrijblijvend naar u toe met de speciale demobus Bel direct: 0341 - 27 40 40 Bezoek een winkel bij u in de buurt Open van ma t/m vrij 10-18 uur en op za van 10-17 uur Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 I Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 parkeren Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften staan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best WELZIJNSPRODUCTEN Ontdek de grootste collectie trapliften, comfortbedden, scootmobielen en sta-op stoelen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9