81 buitenland effeweg.nl DSK zou bij pooier diverse 'bestellingen' hebben gedaan supervoordelige busreizen Kijk op www. sffeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 Kogels Witte Huis Zoenende paus Veel meer illegalen Bouwmateriaal Gaza Daklozen in Hongarije krijgen boete of cel €15,- korting per persoon! KERSTSHOPPEN DORTMUND EN DÜSSELDORF r JËlr- donderdag 17 november 2011 1 hotelovernachting, lx ontbijt- en dinerbuffet-en vervoer per Tourist Class touringcar Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Vermeld bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip. Alle fouten voorbehouden. ji&VB Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €17,- reserveringskosten per boeking. /M ^iggjr 'Deze actie is alleen geldig voor nieuwe boekingen gemaakt met de boekcode 8146. Vol Vol door onze correspondent Cees van Zweeden parijs - Glimlachend keerde hij te rug op Franse bodem. Dominique Strauss-Kahn (DSK), ex-baas van het IMF. Hij wuifde zelfs naar de menigte journalisten op de Parijse luchthaven. Een buitenlandse toe rist wilde weten wie deze 'pop ster' was. Twee maanden later is het lachen hem vergaan. Het gezicht is onge schoren, de rug gekromd. „Hij bijt op zijn nagels, tot bloedens toe", aldus een vriend van de familie. „Zijn dagen brengt hij door in le digheid. Hij is niet meer in staat zich op een boek te concentreren, een krant te lezen of zelfs maar tv te kijken." Opiniepeilers hadden DSK gezien als de volgende president van Frankrijk, tot hij door een arresta tie wegens mogelijke verkrachting in New York van zijn sokkel viel. Hij werd van rechtsvervolging ont slagen, omdat zijn aanklaagster te onbetrouwbaar was gebleken. Maar sinds zijn terugkeer in Parijs is hij het mikpunt van spot gewor den. Half ontklede Oekraïense 'werk sters' betoogden voor zijn miljoenenappartement in Parijs, en een filmmaatschappij kondigde een seksfilm aan onder de titel DXK. De scriptschrijver had zich laten inspireren door de escapades van de Fransman. De meest recente nagel aan zijn kist is een gerechtelijk onderzoek naar prostitutie. Dat onderzoek was aanvankelijk gericht op de praktijken van een pooier in Noord-Frankrijk, Fabrice Pasz- kowski. Al snel bleek Paszkowski niet alleen te opereren, tot zijn net werk behoorden twee hoge politie functionarissen. De magistraten onderzochten de mobiele telefoon van de pooier, die interessante in formatie bleek te herbergen: tal van sms'jes van DSK. Alsof dat niet erg genoeg was lekten die sms' jes uit. 'Kom je met iemand naar Washington' schreef DSK in 2009. Paszkowski had zijn repliek ge wist, maar op dat antwoord vroeg DSK: 'Ken ik haar'? De verdenking is dat DSK, die zich nu ook bij justitie moet melden om tekst en uitleg te geven, jaren lang gebruik heeft gemaakt van de illegale diensten van Paszkowski. Of dat op zich onwettig is, moeten de magistraten zien vast te stellen. Maar zijn imago is door de affaire verder besmeurd. DSK zou tegenover een vriend er kend hebben dat zijn geslachts drift als een 'ziekte' beschouwd moet worden. Dat vond ex-pre mier Michel Rocard in augustus al: „Deze man heeft duidelijk een geestesziekte." Sindsdien is de lijst van dubieuze veroveringen lang ge worden: een Hongaarse econome, Amerikaanse hoeren, een kamer meisje in New York, een Franse journaliste, haar moeder, en nu ook Franse prostituees. DSK moet ook weer naar Ameri ka, waar het kamermeisje een ci WASHINGTON De Amerikaanse geheime dienst heeft gisteren in de staat Pennsyl vania een 21-jarige man aangehou den die ervan wordt verdacht vrij dagavond kogels op het Witte Huis te hebben afgevuurd. Oscar Ortega Hernandez zou van 650 tot 750 me ter afstand op de woning en bure len van de president in Washing ton1 hebben geschoten. Een kogel vloog door een raam van het pand. VATICAANSTAD Het Italiaanse modemerk Benetton is er mede dankzij het Vaticaan in geslaagd veel aandacht te krijgen. Gisteren lanceerde Benetton een re clamecampagne met posters waar op onder meer te zien is hoe de paus innig zoent met de prominen te Egyptische moslimgeestelijke Imam Ahmed al-Tayeb. Het Vati caan noemt het een 'grove beledi ging' van Benedictus XVI. viele zaak heeft aangespannen na dat de criminele zaak was gesepo neerd. Als Nafissatou Diallo die wint, kan de schadevergoeding op lopen tot bijna zes miljoen euro, gerechtskosten niet inbegrepen. Anne Sinclair, de rijke en mooie vrouw van DSK, zou nu een schei ding overwegen al ontkent ze dat zelf officieel. Maar als DSK zijn zaak in Amerika verliest, kan hij er niet op rekenen door haar met open armen te worden ontvangen. Sinclair zou immers de boete moe ten betalen. Een onderzoek naar DSK's betrok kenheid bij het Noord-Franse hoe- rensyndicaat zou het kamermeisje in de kaart kunnen spelen. „In ons systeem wegen bewijzen van eer dere seksuele agressie zwaar", al dus haar advocaat. „Wij volgen het gerechtelijk onderzoek in Frank rijk op de voet." Dominique Strauss-Kahn. BRUSSEL De Arabische lente heeft geleid tot een sterke toename van het aantal mensen dat illegaal de Europese Unie proberen binnen te komen. In de eerste negen maanden van dit jaar werden 112.000 mensen on derschept, tegen 76.000 in dezelfde periode van 2010. Dat heeft Fron- tex, het Europese agentschap voor de grensbewaking, gisteren bekend gemaakt. JERUZALEM Het Israëlische leger stemt toe dat Palestijnse bouwers materialen in voeren in de Gazastrook. In totaal gaat het om enkele tientallen vrachtwagenladingen. Tot dusver re stond Israël alleen internationa le partijen toe bouwmaterialen in te voeren in Gaza, omdat de joodse staat vreest dat via deze weg mate rialen in handen kunnen vallen van radicale strijders. foto Yoan Valat/AP BOEDAPEST Dakloos zijn is vanaf 1 december in Hongarije strafbaar. Wie binnen zes maanden voor de tweede keer betrapt wordt op het zwerven over straat, zonder vaste woon- of ver blijfplaats, krijgt een boete van 150.000 forint (430 euro) of een ge vangenisstraf. Het Hongaarse parlement heeft met 293 stemmen voor en 61 tegen de wet in deze zin aangepast Het initiatief kwam van de ex- treem-rechtse partij Jobbik, die het kabinet van premier Urban steunt. Aanleiding vormden problemen met daklozen in Boedapest. In het oosten van de stad ontruimden de autoriteiten vorige maand afbraak panden waarin 150 daklozen leef den. Volgens de gemeente moesten de daklozen maar onderdak zoe ken bij sociaal maatschappelijke in stellingen. Naar schatting leven er 20.000 daklozen in Hongarije. Boekcode: Boekcode: 2 dagen slechts 91 Boek voordelig een stadstour bij en bekijk de Reichstag, de Brandenburger Tor en Unter der Linden. Of maak een lichttour door Berlijn! Uiteraard kunt u ook gaan winkelen in het KaDeWe, het grootste warenhuis van Europa, of op één van de vele kerstmarkten. Inclusief: Inclusief: Vertrek op: 16 december Een bijzonder kerstweekend: bezoek de gezellige kerstmarkten van Dortmund en Düsseldorf. De kerstmarkt in Dortmund staat bekend om de grootste kerstboom ter wereld. En de kerstmarkt in Düsseldorf is zelfs één van de grootste van Europa! Dat wilt u toch niet missen?! 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class touringcar 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet, bootovertochten Puttgarden - l Rodby en vervoer per Tourist Class touringcar J Een stadswandeling door Kopenhagen voert u langs het beeld van de kleine zeemeermin, kasteel Amaliënborg en de Nyhavn. Daarnaast brengt een gids u naar de Zweedse Hanzestad Malmö met vele kastelen en prachtige stadparken!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8