61 binnenland Pooiers levenslang volgen Verdachten opsporen via app Ouders spelertje Oprichter Novib/ Rood Wit: negen Postcodeloterij jaar parkverbod overleden Rekenen met bloedspatten NU IN DE SHOWROOM: DE NIEUWE KIARIO STANDAARD OPMERKELIJK NU: 500,- EXTRA INTRODUCTIEVOORDEEL donderdag 17 november 2011 SINT WILLEBRORD - Rood Wit uit Sint Willebrord heeft de vader, moeder en stiefvader van een spe lertje van de voetbalclub een sport parkverbod van negen jaar opge legd. De stiefvader zou tijdens een wed strijd afgelopen weekeinde de 12-ja- rige scheidsrechter bedreigd of geïntimideerd hebben. Ook de va der en moeder van de pupil zijn het veld ingelopen om verhaal te halen. De moeder vindt de straf buiten proportioneel. „Er is nog een ande re kant aan het verhaal en die is in de krant onvoldoende belicht", zegt zij. AMSTERDAM - Simon Jelsma (1918), medeoprichter van de Nationale Postcode Loterij in 1989, is dinsdag overleden. Dat heeft de Nationale Postcode Loterij gisteren laten weten. In 1954 was hij als pater betrokken bij De Pleingroep, waarvoor hij op pinksterzaterdag op het Plein in Den Haag de eerste 'pleinrede' hield. In 1956 leidde dit tot de op richting van Novib, dat zich later aansloot bij Oxfam. Jelsma werd vi- cevoorzitter en is 30 jaar bestuurs lid. In 1969 verliet Jelsma de Rooms-Katholieke Kerk. Jelsma was tot zijn pensioen in 1983 jour nalist bij de NOS. DEN HAAG - Een medewerker van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) maakt met een klap een patroon 'bloedspatten' op een witte muur in een klaslokaal. Het patroon wordt daarna geanalyseerd met behulp van wiskun dige methodes door leerlingen van 3 havo en 3 vwo. Zij moeten in het les pakket 'Rekenen met bloedspatten' met behulp van wiskunde een fictieve moord oplossen. De kinderen moeten zo leren dat wiskunde voor veel be roepen als een goede basis geldt, ook voor een baan als forensisch onder zoeker. foto Lex van Lieshout/ANP wss^smmmmmmammaasBsamsssamsi MENSENHANDEL Minister Opstelten laat bestuderen of toezicht in de praktijk kan DEN HAAG - Minister Ivo Opstelten (Justitie) overweegt daders van mensenhandel levenslang te gaan volgen. De Tweede Kamer deed dit voorstel in een debat over pros titutie en mensenhandel. Om het mogelijk te maken men senhandelaren na hun gevangenis straflevenslang te volgen, moet de wet worden aangepast. Staatssecre taris Fred Teeven (Justitie) werkt al aan een wetswijziging om tbs' ers veroordeeld voor zedenmisdrij ven na de tbs levenslang te volgen. Nu kan dat tot maximaal negen jaar. Mensenhandelaren kunnen in de nabije toekomst ook harder worden gestraft voor hun misda den. Opstelten komt voor het eind van het jaar met een wetsvoorstel hiervoor. Met hogere straffen zijn slachtoffers immers beter be schermd. Nu vrezen veel sekssla vinnen voor hun leven, vanwege wraakacties van hun pooier, wan neer zij aangifte tegen hem doen. Op dit moment kunnen slachtof fers van mensenhandel die op de vlucht slaan of zich bij de politie melden lang niet altijd worden op gevangen. De minister werkt in middels al aan een oplossing voor dit opvangprobleem, gaf hij aan. Voor februari 2012 presenteert hij verder een uitgewerkt plan voor de structurele opvang van slachtof fers van mensenhandel. Drie apar te groepen kunnen hier gebruik van maken. Het gaat om Neder landse slachtoffers van (veelal) loverboys, buitenlandse seksueel uitgebuite slachtoffers en buiten landers die hier in de horeca en landbouw worden uitgebuit. AMSTERDAM - De politie heeft giste ren een gratis applicatie beschik baar gesteld voor smartphones waarop belangstellenden kunnen zien welke personen worden ge zocht. De applicatie 'De politie zoekt' is kort na de lancering al duizenden keer gedownload, zo meldde de politie. Bovenaan de lijst van gezochte per sonen staat de 28-jarige Rick Hal man, naar wie de politie op zoek is voor betrokkenheid bij de dood van een 24-jarige Amsterdammer op 29 oktober. De lijst van gezochte personen was ook al te zien op de website depolitiezoekt.nl, maar daar is dus nu een applicatie aan toegevoegd. „Hoe meer mensen de zaken zien, hoe groter de kans op herkenning van de gezochte personen", ver klaarde de oprichter van de site Bart Driessen van het korps Am- sterdam-Amstelland. Mensen die personen herkennen, wordt ge vraagd contact op te nemen met de politie. Mensen die de applicatie op hun mobiele telefoon hebben, krijgen een bericht zodra er een nieuwe zaak is waarbij de politie de hulp van burgers inroept. Via 'De poli tie zoekt' zijn foto's of filmpjes te zien met verdachten van een over val, straatroof of mishandeling. A I 14% Bijtelling Gem. verbruik: 3,2 - 6,3 j/100km, 31,3-15,9 km/1. COj-uitstoot: 85 -147 g/km. Getoonde model kan afwijken van standaarduftvoermg Verkoopprijzen zijn,;tenzij'anders vermeld; inclusief 8TW/8PM, exclusief metalhc lak, kosten rijkiaëf maken, leges en verwijderingsbijdrage, leasetarief oitf.v. 48 maanden en 15 000 km/jr Full Operational Lease via Kia Autolease. Tarief is exci. BTW en Brandstof en'incl. renter afschrijving, reparatie, onderhoud en banden, houderschapsbelasting ert'all-risk verzekering. Onder voorbehoud van kfedietacceptatie. SE&O. Wijzigingen emtfrukfoufen voorbehouden. -Dm aanspraak te kunnen maken op de inruilpremie bij aanschaf van een Rlo dient de inruilauto, minimaal 3 maanden-op naam te. staan'van dè koper (privé persoon of kjein zakelijke marlet, uitgezonderd veFhuurmaatschappijeri). De actie loopt dp kentekenaa'nvragen voor de nieuwe Rio tof-er, met 19 december.met uiterste registratiedattim yan Zl-decemtier 2011. Kijk voor meer informatie en volledigegarantievoorwaarden op wwwikiajni. - - v - C:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6