Bij Boot loopt het etiket om de hoek uit 17 Waar komen de runderen oorspronkelijk vandaan? donderdag 17 november 2011 er kaas te koop en sinds kort wor den verse kant-en-klaarmaaltijden gemaakt. Vooral in de zomer zijn ze druk bezig met barbecuepakket ten. „Alles komt zo veel mogelijk van andere boerderijen uit de buurt." Het overgrote deel van de worsten en vleesproducten zoals ham, ros bief, rookworst en gehaktbrood wordt zelf gemaakt. „Dan weet je tenminste wat er in gaat", vindt Harry. Onder de 'hardlopers' zit ten ook enkele typische streekpro ducten, zoals de witte worst. „Dat is een heel vet varkensgehakt, dat je op een speciale manier moet uit hakken. We maken het meerder keren per week, er is zomer en winter vraag naar." In tien jaar tijd is het bedrijf zo uit gebreid, dat er elf mensen in Uit welke streek komen deze dieren oorspronkelijk? Vleesboerderij Boot heeft ge kozen voor één koeienras. De runderen zijn rond de ze tijd alleen op de boerderij te be wonderen, 's zomers grazen ze in het natuurgebied Plan Tureluur, aan de zuidkust van Schouwen. Ook al lopen de koeien van Boot al generaties lang rond in Neder land, oorspronkelijk komt het ras uit een buitenlandse streek, waar het zijn naam aan te danken heeft. De prijsvraag luidt: 'Uit welke streek komen de runderen oor spronkelijk?' Mail uw antwoord voor volgende week woensdag naar info@vleesboerderijboot.nl. Onder de goede inzenders wordt een cadeaubon van €25,- verloot. Het embleem dat Marlies Matthijs- se van Marlies Modefournituren uit Yerseke borduurde, telt 4810 steken. De geavanceerde Phaff bor- duurmachine, die zelf ontworpen beelden computergestuurd bor duurt, houdt het aantal steken net jes bij. De cadeaubon gaat naar Marijke Perkovski uit Vlissingen. Zij schat te het aantal steken op 4997 en zat er van alle inzendingen, het dicht ste bij. dienst zijn. De opzet van Vlees- boerderij Boot is anders dan een traditionele slagerswinkel. Op de vleeswaren na is alle vlees, net als in de supermarkt, voorverpakt. Een bewuste keuze, legt Harry uit. „Voor ons is het een waterdicht systeem. Al het vlees in de koeling ligt er maximaal anderhalve dag. Wat daarna niet verkocht is, gaat de vriezer in." De kaas is afkomstig van Kaasboerderij Schellach. De Stenge, 14.45 uur Krabbendijke Vogelshow. Dorpshuis De Meiboom, 10.00-19.00 uur Middelburg Rommelmarkt Jeu de Boulesclub. Koudekerkseweg 139-141, 9.30-15.00 uur Filosofisch Café Middelburg gewijd aan de filosoof Emmanuel Levinas. Revolution 100.000 etc. Gallery, 15 uur Nieuwerkerk Intocht Sinterklaas. Dorpshuis, 10.00 uur Oost-Souburg Aankomst Sinterklaas. Loskade, 12.45 uur Oosterland Herfstmarkt Hervormde gemeente. Jodocuskerk, 10.00 tot 14.00 uur Zeeuwse Avond met Zeeuwse verha len, snert, wosteballen, gegrild en meer. Dorpshuis Oosterhof 17.00 uur. Renesse Boekenmarkt. Opbrengst bestemd voor kerkkoor. Jacobuskerk, 10 tot 14 uur. Intocht Sinterklaas. Kort Reke, 13.00 uur v Tholen Excursie van Staatsbosbeheer, Vogels in Plan Tureluur, Scherpenissepolder. Kruising latteweg/Gatweg Schoondorps- weg, 13.30-15.00 uur Vlissingen 90's Night. Info: www.90snight.nl. Arsenaaltheater, 22.00 uur Fancy Fair en informatie over cursus sen en activiteiten van Stichting Allijn. President Rooseveltlaan 744,10-14 uur Westenschouwen Viswedstrijd om het kampioenschap van Schouwen-Duiveland Strand bij Westenschouwen, 11.30 uur Zierikzee Ontvangst Sint Nicolaas. Zuidhavenpoort,13.30 uur. Najaarsconcert Stouten Musiceert. Nieuwe Kerk, 20 uur. ZONDAG 20 NOVEMBER Burgh-Haamstede Taizéviering m.m.v. Taizékoor. Gereformeerde kerk, Platboslaan, 19.30 uur Ellewoutsdijk Oecumenische bijeenkomst in de Zeeuwse streektaal. Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Grijpskerke Tanja Harpe leest haar poëzie. Harpmu ziek door Femke Nijsse. Galerie De Osseberg, 15.00 uur Ouddorp Concert American Protestant Church Choir tijdens Welkom-dienst Doopsgezin de Gemeente. Dorpstienden, 18.30 uur. Vlissingen Sloop de Piek! Feestelijke middag met o.a. presentatie van het boek '40 jaar de Piek' interview met schrijver Gerard van der Hoeven en live muziek van Erik Van- denberge. Verder debat over toekomst van poppodia in de stad en daarbuiten. Gratis toegang. De Piek, Hellebardierstraat 13,16.00 uur. MAANDAG 21 NOVEMBER Vlissingen Workshop E-readers for beginners. Bibliotheek Spuistraat 6, 14.00 uur 19.30 uur. Zierikzee Lezing Margeet Leijdekker 'Van Sint Ni colaas van Myra tot Sinterklaas'. Atelier Weststraat, 20 tot 22 uur DINSDAG 22 NOVEMBER Bruinisse Lezing Peter Hamer, voorzitter Stich ting Historische Scheepswerf Meerman in Arnemuiden, over herkomst, introductie en ontwikkeling van hoogaars. Filmzaal visserijmuseum, 20 uur Burgh-Haamstede Lezing notaris S. Lettinga over schen kingen en erfrecht. Dorpshuis De Schutse, 14.00 uur Noordgouwe Tafelen in de buurt. Dorpshuis, 13.30 uur Zierikzee Tafelen in de buurt. 't Nieuwe Vrije13.30 uur. WOENSDAG 23 NOVEMBER Goes Scaldis Fair, levensstijlbeurs. Grote Kerk, 19-22 uur. Middelburg Lezing over het ontstaan van Zeeuwse landschap door Anke van der Geest, Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur Vlissingen Workshop E-readers for beginners. Bibliotheek Spuistraat 6, 14.00 uur 19.30 uur. Harry Boot snijdt een rosbief, afkomstig van eigen boerderij, aan. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67