6 luit agenda d donderdag 17 november 2011 De meeste worsten worden zelf gemaakt. De winkel is in een oude schuur op het erf gevestigd. Het vlees ligt maximaal anderhalve dag in de koeling. Ook andere streekproducten zijn te koop op de Vleesboerderij. DONDERDAG 17 NOVEMBER Grijpskerke Begin lezingencyclus Nico Out over 'Tien toptentoonstellingen'. Galerie De Osseberg, 20.00 uur Middelburg Lezing 'Patriotten noch piraten. De Zeeuwse commissievaart tussen de jaren 1672 en 1713, door J. Francke. Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 - 18.45 uur. Terneuzen Klaverblad Zeeland geeft informatie over dienst voor vragen over zorg, WMO, uitkeringen en andere voorzieningen. Rivierenhuis, IJsselstraat 3,10.00 uur PZC-journalist Hans Tabbers verzorgt voor de Heemkundige Vereniging Terneu zen een lezing over het boek 'Schelmen van de Schelde'. Daarin wordt de concur rentiestrijd tussen de sleepvaartbedrijven op de Westerschelde beschreven. Hotel l'Escaut, Scheldekade 65, 20.00 uur VRIJDAG 18 NOVEMBER Burgh-Haamstede Salsa en Latin, met workshop Rowena Schenker. Jongerencentrum Big S, 20.00 uur Goes Stichting Variant houdt een Afrikaanse Avond met eten, muziek en verhalenver teller Baba O Adebisi. 't Beest, 18.00 uur Lezing over de 'Sailing Letters' door Erik van der Doe, Coördinator Archieven Metamorfoze. Hij vertelt hoe deze schat aan archiefmateriaal in Engeland is te rechtgekomen, wat er in te vinden is en hoeveel Zeeuws materiaal er in zit. Museum de Bevelanden, 19.30 uur Hulst MeclassicA treedt op. Café Kwebbel, 21.30 uur. Krabbendijke Vogelshow. Dorpshuis De Meiboom, 19.00-22.00 uur Middelburg Literair tijdschrift Ballustrada viert 25-jarig jubileum. Zeeuwse Bibliotheek, 15.00 uur Nieuwerkerk Disco-avond voor jongeren. Zwembad Dol-Fijn, 20.00 - 21.30 uur Oostburg Masterparty. The Lane, 21.00 uur Oosterland Herfstmarkt Hervormde gemeente. Jodocuskerk, 18.30 tot 21.00 uur Ouwerkerk Intocht Sinterklaas. Ring, 15.30 uur. ZATERDAG 19 NOVEMBER Arnemuiden Aankomst Sinterklaas. Havenplein Westwal/Zuidwal, 13.30 uur Biezelinge Actiedag voor ontwikkelingsstichting Onyame in Ghana, 15-17 uur sudokuwed- strijd; 19.00 uur optredens van Nova Me lodica en Nova Musica. Mozeskerk, 15.00 uur. Brouwershaven Aankomst Sinterklaas. Haven Zuidzijde 13.30 uur Bruinisse Aankomst Sinterklaas. Kade, 14.00 uur Burghsluis Ontvangst Sinterklaas. Jachthaven, 13.00 uur Burgh-Haamstede Lezing over Santiago de Compostella door Leo Braber. Burghse Schoole, 13.30 uur 's-Heer Abtskerke Weerbaarheidstraining 55-plussers. De Versvliet, 9.30-12.00 uur Heinkenszand Aankomst Sinterklaas. Gemeentehuis. 14.00 uur. Sinterklaasfeest. peVioê5 Vleesboerderij Boot Kievitsweg 1 Kerkwerve door Joeri Wisse Nee, op de tartaartjes en biefstukken die bij Vleesboerderij Boot in de koeling liggen zal je geen EKO-keurmerk aan treffen. Ook naar de Beter le ven-sterren van de Dierenbe scherming is het vergeefs zoe ken. Als je wil weten waar je stukje vlees vandaan komt, ga je gewoon even om de hoek kij ken. Daar kunnen klanten met eigen ogen zien waar de koeien verblij ven en wat ze eten. Voornamelijk maïs, zo laat Harry Boot zien als hij een handje voer uit de bak haalt. Maar wie goed kijkt ziet ook geplette tarwekorrels en hooi in het mengsel. „Alles komt van ons eigen land", zegt Harry trots. „En de mest van de koeien wordt ook weer ge bruikt om de gewassen te laten groeien. Zo is het cirkeltje mooi rond", zegt hij. Over alles wat niet te zien is, ver telt Harry graag. „We fokken ook zelf, uiteindelijk willen we daarin zelfvoorzienend zijn. Nu kopen we nog elk jaar jonge dieren erbij, afkomstig van natuurgebieden uit het oosten van het land." Per week gaan twee koeien naar het slachthuis in Sint Annaland. „We brengen ze zelf, zodat ze geen stress ondervinden." Op het boerenbedrijf tussen Kerk werve en Brouwershaven zijn de taken goed verdeeld. Harry doet de winkel, broer Pieter is verant woordelijk voor de dieren en de akkerbouw. Het is echter de combi natie waardoor veel mensen al ja ren trouwe klant zijn bij de vlees- boerderij. „We hebben zelfs klan ten uit Dordrecht. Die maken er meteen een uitje van." De winkel is ruim tien jaar geleden door de ouders van Harry en Pieter begon nen. In een kleine ruimte, die nu in gebruik is als keuken, stonden vriezers met een paar soorten vlees. De winkel van nu lijkt in niets meer op het verkooppunt van rond de eeuwwisseling. Behal ve rundvlees ligt er ook kip en var kensvlees in de schappen. Ook is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66