Ana Popovic wil herkenbaar zijn in stijl 2 luit selectie donderdag 17 november 2011 Stef Bos De swingende beschermheilige Sint Nicolaas. foto Rob van Herwaarden voerd én in het Nederlands gezon gen", laat Hogerzeil met trots we ten. Geënsceneerd wil zeggen dat er niet alleen maar wordt gezon gen, maar het verhaal in een pas sende, dansante mise-en-scène wordt gepresenteerd. „En dat alles natuurlijk in prachtige kostuums", zegt de regisseur. In het eerste deel klinken bekende Nederlandse Sinterklaasliedjes die door de Turkse componist Evrim Demirel zijn bewerkt tot een thea trale suite. Bij enkele delen kun nen de toeschouwers meezingen. Hollands Diep onderscheidt zich met samenwerking met amateurs en met voorstellingen op ongebrui kelijke locaties: fabrieken, kerken, een rechtbank, een grand café. Bij voorkeur niet in officiële concert zalen en operahuizen. Daarmee wil dit gezelschap de toegankelijk heid van klassiek repertoire voor een breed publiek vergroten. Ho gerzeil: „We hebben dit keer ook voor Goes gekozen omdat de af stand vanuit Dordrecht goed te doen is met kinderen en omdat de Grote Kerk een mooi kerkorgel heeft en dat hebben we nodig in deze voorstelling." Volgens haar is Sint Nicolaas Leeft! geschikt voor een publiek vanaf 7 jaar. Hecht ge loof zal niet worden aangetast. „Het is duidelijk dat hier acteurs het leven van de Sint naspelen." Zaterdag 19 november, Grote Kerk, Goes, 19.30 uur. Zanger en liedkunstenaar Stef Bos is vandaag in De Drvkkery voor een optreden en een sig neersessie. De zanger geniet be kendheid in de Nederlandse en Vlaamse muziek- en theaterwe reld dankzij liedjes als Papa. Donderdag 17 november, De Drvkkery, Middelburg, 14.30 uur. Arjan Ederveen Arjan Ederveen neemt in zijn onemanshow Ederveenzaamheid het abc van de eenzaamheid van de moderne mens en van zichzelf onder de loep. Door middel van verschillende typetjes laat hij een overbevolk te wereld zien van eigen-ikjes. Donderdag 17 nov., Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. Enquist Janssen Schrijfster Anna Enquist en pia nist Ivo Janssen staan al tien jaar samen op de planken. Bij Muziekpodium Zeeland bren gen zij een programma met werk van Janacek en Schumann en teksten van Enquist zelf. Vrijdag 18 november, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Heden en verleden gaan naadloos in elkaar over in Sint Nicolaas Leeft!, de nieuwe voorstel ling van Muziektheater Hol lands Diep, die zaterdagavond wordt opgevoerd in de Grote Kerk in Goes. „We beginnen in de sfeer van het klassieke Hollandse Sinterklaas feest, zoals het nu nog steeds wordt gevierd. Dan volgt in negen scènes het verhaal over het ver loop van het wonderbaarlijke le ven van Sint Nicolaas dat heel veel eeuwen geleden in het jaar 270 be gon aan de kust van het huidige Turkije", vertelt regisseur en artis tiek leider Cilia Hogerzeil van Hol lands Diep. Sint Nicolaas is ooit bekend gewor den als redder van drie kinderen, - die door een slager in de worst dreigden te worden verwerkt. Door veel goede daden in zijn ver dere leven groeide hij uit tot be schermheilige van kinderen, arme mensen, reizigers en zeevaarders. Muziektheatergezelschap Hollands Diep is gevestigd in Dordrecht. Het brengt deze bijzondere pro ductie in samenwerking met de Laurenscantorij uit Rotterdam, Kinder- en Jeugdkoor Young Voi ces uit Lansingerland en een spe ciaal gevormd Nicolaas Kinder koor met schoolkinderen uit Dor drecht en Rotterdam. Specifiek aan het optreden zaterdag in Goes levert ook de Zeeuwse Koorschool een bijdrage. „Ik ben een enorme fan van Benja min Britten. Hij componeerde met de 'Sint Nicolaas cantate' spe cifiek voor jongeren toegankelijk klassiek repertoire. In onze produc tie wordt deze cantate voor het eerst volledig geënsceneerd uitge- door Ali Partkow COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsee@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op dé si te is een formulier beschikbaar, waar-u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91,4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Mischa Beckers Gitariste Ana Popovic groei de op in Belgrado. Ze vormde daar haar eerste bluesband toen ze 19 was. In 1999 vestigde ze zich in Nederland. Sindsdien ging het hard. Inmid dels staan er zeven soloalbums op haar naam. Die scoren hoog in in ternationale hitlijsten en Popovic deelde het podium met de groten uit de bluesmuziekOnlangs .kwam haar album Unconditional uit. Voor de bijbehorende promo tietour speelt ze morgen met haar band in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Popovic kan zich al geruime tijd meten met de top in het bluesgen re. Hoe kwam het zo ver? „De blues is mijn muziek", zegt de gita riste. „We hadden thuis alleen maar soul - en bluesmuziek. Mijn vader was een geweldige deejay. Hij wist altijd de juiste liedjes te kiezen. Al sinds ik twee of drie jaar was, luisterde ik naar al die fantastische muziek: Elmore Ja mes, Robert Johnson, Stevie Ray Vaughn, noem maar op." Het viel haar op dat bepaalde mu ziek specifiek voor muzikanten was, maar Popovic wilde muziek voor iedereen maken. „Het belang rijkste voor mij is herkenbaar te zijn in stijl en geluid. Ik heb zoveel mensen gehoord die probeerden te klinken als hun voorbeelden. Vanaf het begin wilde ik origineel zijn en niet kopiëren. Als ik vroe ger naar muziek luisterde, zoals die van Albert Collins, draaide ik een plaat oneindig vaak en pro beerde er mijn eigen geluid bij te creëren. Het vergt heel veel oefe nen om dat voor elkaar te krij gen", aldus Popovic. Ze is dan ook zelf haar grootste cri ticus. Om een betere gitarist en liedjesschrijver te worden moet Po povic zichzelf steeds opnieuw ont dekken, zo zegt ze. „Ik weet waar ik toe in staat ben en probeer dat steeds te verbeteren." De gitariste nam Unconditional op in New Orleans. Het kostte haar geen moeite enkele van haar favo riete muzikanten, onder wie de be kende slidegitarist Sonny Landreth, te motiveren om mee te doen. Normaal gesproken is ze continu op tournee en dus haast nooit in de studio. Dit keer nam ze uitgebreid de tijd. Ze huurde een huis in New Orleans en bereid de er het album voor. De stad had een behoorlijke im pact. „Niet dat de plaat in een typi sche New Orleans stijl is gemaakt en dat ik me in die zin concen treerde op dat geluid. Het is mee dan de muziek die me beïnvloed de. De mensen hebben geleden on der een gigantische catastrofe. Toch zijn ze ontzettend vriende lijk en ik was onder de indruk van hun doorzettingsvermogen. Het deed me denken aan Joegoslavië na de oorlog. Een enorme trage die, maar de mensen gaan door, moeten gewoon doorgaan. Ieder een leeft in New Orleans voor en door de muziek. Voor vijf dollar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62