binnenland 15 aan huis no nn U£ UU Leraar wordt niet vervolgd Geen ander beleid ondanks SCP-kritiek P I M Covra ondergaat ook stresstest Paul y mm RENTE SPAARACTIE EINDIGT OVER Open nu een 1-jaars ING Spaardeposito Schultz helpt NS met 300 miljoen donderdag 17 november 2011 Nederland ongeveer 10.000 eutha nasieverzoeken worden ingediend. Ongeveer een derde daarvan wordt gehonoreerd. Volgens de NWE wijzen artsen veel verzoe ken af omdat ze, bijvoorbeeld om geloofsredenen, tegen euthanasie zijn. Het komt ook voor dat artsen niet mee willen werken omdat ze bang zijn voor eventuele vervol ging, of te weinig weten over euthanasie. De NWE kondigde eerder al aan een kliniek op te richten voor men- utrecht - Een steun in de rug voor de adjunct-directeur van het Anna van Rijn College. Zo om schrijft de school de beslissing van het Openbaar Ministerie (OM) om de man niet te vervolgen voor de vermeende mishandeling van een 13-jarige leerling. Het OM in Utrecht liet gisteren we ten de zaak te seponeren en te vin den dat de man onschuldig is. Hij had vorige week niet moeten wor den aangehouden. De adjunct zette vorige week de leerling na herhaalde waarschu wingen uit de klas. De vader van de jongen deed aangifte en de ad junct belandde in de cel. De korps leiding van de politie in Utrecht heeft al excuses aangeboden aan de adjunct en de schoolleiding. sen die volgens de criteria recht hebben op euthanasie, maar die in de praktijk niet krijgen. Het voor stel van de mobiele teams is een uitwerking van die plannen. Vol gens de NWE willen de meeste mensen immers thuis sterven. De kliniek is voor gevallen waarbij dat onmogelijk is. Volgens de NWE vallen de mobie le teams binnen de wet. „Het gaat immers om artsen die zich aan de euthanasiewet houden", zei de woordvoerster. den haag - De Centrale Organisa tie Voor Radioactief Afval (Covra) in Vlissingen, waar radioactief af val (tijdelijk) wordt opgeslagen, gaat een onderzoek doen dat verge lijkbaar is met een stresstest. Dat meldt het ministerie van Economi sche Zaken, Landbouw en Innova tie. Dat geldt ook voor Urenco, de verrijkingsfabriek in Almelo. Daar mee wordt de hele nucleaire sec tor in Nederland tegen het licht ge houden. In een brief aan de Twee- de Kamer meldde minister Maxi me Verhagen (Energie) gisteren dat, hoewel niet verplicht, ook de twee onderzoeksreactoren in Pet ten en Delft een stresstest onder gaan. Dat is niet verplicht omdat ze een klein vermogen hebben en niet worden gebruikt voor het op wekken van energie. Na de kern ramp in het Japanse Fukushima worden alle 143 kerncentrales in de Europese Unie, waaronder Bors- sele, onder de loep genomen. den haag - Het kabinet ziet geen reden zijn bezuinigingsbeleid aan te passen. Als er niet zo ingegre pen zou worden, zouden de gevol gen voor burgers uiteindelijk veel groter zijn. Premier Mark Rutte en minister Henk Kamp (Sociale Zaken) maak ten dat gisteren duidelijk in reactie op een kritisch rapport van het So ciaal en Cultureel Planbureau (SCP). Dat stelde bij de publicatie van de Sociale Staat van Nederland dat het kabinet alleen maar oog heeft voor fmancieel-economische zaken en de gevolgen van het be zuinigingsbeleid voor burgers over het hoofd ziet. Het SCP vindt ge plande bezuinigingen in de zorg en de kinderopvang kortzichtig. De samenleving is volgens het SCP uiteindelijk duurder uit, bij voorbeeld omdat meer vrouwen zullen stoppen met werken. „Het wordt minder leuk en min der prettig in ons land", aldus SCP-onderzoeker Rob Bijl. Vooral de lagere inkomens, die de afgelo pen jaren juist een inhaalslag maakten, gaan dit merken. Oppositiepartijen vinden dat hun kritiek op het kabinetsbeleid door het SCP bevestigd wordt. „Het ka binet heeft een blinde vlek voor de sociale kant", aldus PvdA-leider lob Cohen. „Deze bezuinigingen met de botte bijl verhinderen eco nomische groei. Dat is in een tijd van dreigende recessie onverant woord." Maar Rutte is ervan overtuigd dat het kabinetsbeleid noodzakelijk is om de overheidsfinanciën op orde te brengen, en zo erger voor bur gers te voorkomen. Hij benadruk te dat 18 miljard euro bezuinigen niet zonder pijn kan. „We willen de pijn zo eerlijk mogelijk verde len." O zie onze websiteibinnenland Onderzoeker: kabinet blind voor gevolgen bezuinigingen wmmmmmmiimmBUumsa PRE-SALES Koopzondag 20 november 12.00 uur - 17.00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) Oudenbosch Tel: 0165 330620 E-mail: info@PaulPim.nl www.PaulPim.nl OPENINGSTIJDEN: di.-do. 9.30 - 18.00 uur vr. 9.30 -21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur 32% Profiteer een jaar lang van een vaste, hoge rente van 3,2% op jaarbasis. Inleggen kan al vanaf 500 euro. Deze spaaractie loopt tot 2 december 2011 Ga naar ING.nl/deposito, het ING kantoor of bel 0900 0933 10 cent per minuut) ING behoudt zich het recht voor om deze particuliere actie eerder te beëindigen. Hoeveel bank wil je hebben INGwf) den haag - Minister Schultz van Haegen (Infrastructuur) is bereid de Nederlandse Spoorwegen te hulp te schieten met ruim 300 mil joen euro om de hogesnelheidslijn (hsl) tussen Amsterdam en België te redden. De lijn dreigt anders fail liet te gaan, wat een strop van naar schatting 2,4 miljard euro zou betekenen. De hulp van Schultz betekent een tegenvaller op haar begroting, die ze volgens de begro tingsafspraken zelf moet zien op te Tossen. Schultz stelt wel voor waarden aan de hulp. NS krijgt vanaf 2015 weliswaar voor tien jaar opnieuw een concessie op het hoofdrailnet, maar moet wel regio nale concurrenten toestaan op twee spoorlijnen in Limburg. DAMES Brunello Cucinelli Jil Sander Etro Paule Ka Paige Jeans Maliparmi Repeat Valerie Fay Van Laack D'Exterior Coast+Weber+Ahaus Marccain Puc'ci Cambio Diane von Fustenberg Wolford Valentino Schoenen Tassen: Tod's - Brunello Cucinelli Hogan HEREN Raffaelle Caruso Brioni Etro Brunello Cucinelli Luigi Borrelli Canali Corneliani Incotex (+Red) Van Laack Ign.Joseph Paul Smith Polo Ralph Lauren Jacob Cohen Coast+Weber+Ahaus Fay Hydrogen Boglioli Stone Island Schoenen: Tod's - Brunello Cucinelli Santoni - New Balance - Hogan Zaken vindt dat de dialoog tussen ropees niveau zijn best doen om de China en Tibetanen zo snel mogelijk zaak aan te zwengelen. moet worden hervat. Hij gaat op Eu- foto Valerie Kuypers/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5