is niet alleen een Saab merk lol zeeland 'Vorm één front voor stadhuis' Tweede editie Winter Wonderland Dinershow KLASSIEKERS Daniël van Berkel is als enige in de regio gespecialiseerd in reparatie en restauratie Retroll EHBO-cursus in Philippine donderdag 17 november 2011 - wsmgs mmmmm m s msammmm mssmmm tëmmm mmmmmasm door René Hoonhorst aardenburc - De Stadsraad Aar denburg moet proberen alle neu zen in Aardenburg dezelfde kant op te krijgen. Alleen als alle belan gengroeperingen één front vor men, bestaat de kans dat de Sluise gemeenteraad de roep om behoud van het voormalige stadhuis in de kikkerstad hoort en - belangrijker nog - honoreert. Die boodschap gaven bezoekers van een vergadering in het dorps huis de stadsraad dinsdag mee. Bij de vergadering waren vertegen woordigers van de twee actiegroe pen voor het behoud van het stad huis aanwezig. Anderen riepen hen op zich geza menlijk in te zetten voor behoud van het stadhuis. „De gemeente raad houdt geen rekening met in woners van Aardenburg als die niet met één mond spreken. Ver snippering helpt ons niet vooruit", betoogden enkele aanwezigen. Le den van de twee actiegroepen kon den zich daar wel iets bij voorstel len. Ze willen elkaar niet in de wie len rijden, omdat bij beiden be houd van het stadhuis voorop staat. „Maar tot nu toe luistert de gemeenteraad net zo goed naar twee groepen als destijds naar één. Niet", concludeerde Dick van He- ijst cynisch. Hij wees erop dat het gemeentebestuur nog steeds de be lofte moet nakomen alle bereke ningen voor mogelijke verbouwin gen en inrichtingen na te gaan. Een Saab stationwagen. Nu nog niet in rijdende staat, maar na restauratie wordt het Van Berkels bedrijfswagen. door Sheila van Doorsselaer Al zolang Daniël van Ber kel het zich kan herin neren, stond er thuis een Saab op de oprit. De liefde voor de eigenzinnige Svenska Aeroplan Aktiebolaget, is overgegaan van vader op zoon. Het virus heeft bij Van Berkel zelfs nog heviger toegeslagen; hij heeft zich gespecialiseerd in de reparatie en restauratie van het Zweedse raspaard. Van Berkels (34) eerste Saab was meteen een klassieker; een licht blauwe Saab 96 Special uit 1979, door liefhebbers ook wel een 'bol letje' genoemd. Naar het gestroom lijnde dak. Het hemelsblauwe Saabje gaf na heel wat dienstjaren en kilometers uiteindelijk de geest (maar werd nooit opgeruimd of verkocht) en werd opgevolgd door een Saab 99 uit 1984 en nog later door een 900 turbo 8-klepper, een zogenaamde Red Arrow. Toen die uiteindelijk weigerde te starten, be sloot Van Berkel er zelf aan te gaan sleutelen. Met succes. Gaandeweg bouwde hij door het repareren en restaureren van zijn eigen Saabs en die van anderen een schat aan specialistische Saab-monteurservaring op. Saab staat bekend om zijn veiligheid, ge bruiksgemak en exclusiviteit, maar ook om zijn inventiviteit. Zo was Saab de eerste die bijvoorbeeld voorwielaandrijving, een kooicon structie, ruitenwissers en -sproeiers voor de koplampen en elektrische stoelverwarming intro duceerde. Bovendien was Saab het eerste automerk dat turbomotoren in grote series toepaste. Saabs hebben zo ook hun eigenaar digheidjes. „De loslatende hemel- Opgericht in 2008. Eenmanszaak. Gespecialiseerd in de restauratie en reparatie van auto's van het merk Saab; met name de klassieke modellen. De bedrijfsnaam Retroll is afgeleid van 'retro' en Trollhattan, de Zweedse stad waar de Saabfabriek gevestigd is. De toekomst van Saab mag dan on gewis zijn, aan reserveonderdelen is geen gebrek. www.retroll.nl Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Retroll. tjes, bijvoorbeeld", zegt van Ber kel. „Bij Saab hadden ze destijds waarschijnlijk niet verwacht dat hun modellen zo geliefd werden dat ze na vele tientallen jaren nog steeds zouden rondrijden. De he meltjes houden dat niet zo lang vol, de schuimlaag wordt poreus en laat los en dan komt de hemel naar beneden." Van Berkel volgde daarnaast een monteurs- en restau ratieopleiding in België en kan alle voorkomende reparatie- en resa- tauratieklussen aan vanuit zijn rui me werkplaats aan de Hulster Aziëweg. Saabrijders zijn over het algemeen erg trots op hun auto. Van Berkel; „Er kwam een keer een man die helemaal vanuit Antwerpen hier heen was gefietst. Zijn Saab was kapot en hij wilde eerst even ko men kijken of ik wel de juiste per soon was die aan zijn Saab mócht sleutelen. Ik ben goedgekeurd." Hoewel Saab momenteel in zwaar weer verkeert en er al een tijdje geen Saabs meer van de band rol len, heeft Van Berkel over werk niet te klagen. „Met Saab kies je niet alleen voor de auto, maar ook voor de lifestyle." philippine - EHBO-vereniging Phi lippine houdt de komende winter maanden weer een EHBO-cursus Tevens zit in deze cursus de oplei ding hartreanimatie en AED en aansluitend volgt er nog een cur sus voor de aantekening verband leer. De theorie wordt via e-lear- ning gegeven. Vanavond wordt om 19.30 uur een informatie-avond ge houden in de Schotse Hoek. te gast bij de eerste Winter Won derland Dinnershow is opnieuw present. Hij speelt onder meer 'Lo ve theme' uit de film 'Legends of the Fall' en het bekende muziek stuk Riverdance. De bastrombonist/entertainer Jos Jansen, zorgt met zijn spel voor een lach en daarnaast ook voor ontroering. Hij speelt onder meer de Vier Jaargetijden van Vivaldi, maar dan in een speciaal voor hem geschreven versie, 'Seasons for Jos'. Een 'Winter Wonderland Big band' zorgt tussendoor voor dans muziek. Na het diner wordt de af terparty verzorgd door eXtra Loud, de coverband van The Young Ones. Kaarten kosten 45 euro. Voor infor matie en kaartverkoop zie www.the-young-ones.com. door Eugène Verstraeten Tijdens de eerste editie van de Wint trad violist Mathieu van Bellen ook op Wonderland Dinnershow in 2009 gastsolist. foto The Young Ones hulst - Na het succes van de eer ste 'Winter Wonderland Dinner show' in 2009 houdt het jongeren- orkest The Young Ones uit Hulst zaterdag 17 december een nieuwe editie van dit evenement. De Noordhal van Den Dullaert in Hulst wordt dan weer omgetoverd tot een winters decor met sfeervol le verlichting, een dansvloer en toepasselijk aangeklede tafels. Zo'n zeshonderd bezoekers kunnen het avondvullend programma van mu zikaal entertainment en culinaire verwennerij bijwonen. De avond begint met een bruisend aperitief en wordt afwisselend ge vuld met culinair genieten en op tredens van The Young Ones, de band eXtra Loud en twee gastsolis- ten. Mathieu van Bellen (viool), ook al

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56