Zeeland PZC 'Meer duidelijkheid winkels skipiste' 17 Leerbedrijf Sport en Bewegen is bijna klaar voor start Klas 1987 Jansenius bij De Reünie Bluswater bij spoorweg ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 22 Donderdag 17 november 2011 Artistieke logés geven Oostburg andere kijk op leefomgeving Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ■■HSHH SNOWBASE Raad van State sommeert gemeente Terneuzen huiswerk leisurecenter opnieuw te doen door Jan van Ommen en Raymond de Frel den haag/terneuzen - De ge meente Terneuzen moet van de Raad van State duidelijk maken dat de detailhandel bij skipiste Snowbase het winkelaanbod in de Terneuzense binnenstad niet ont wricht. Ook moet worden aange toond hoeveel detailhandel er pre cies onder het skicentrum komt. Het rechtsorgaan vindt dat Terneu- zen niet duidelijk heeft gemaakt of de verdeling tussen het aantal vier kante meters winkelruimtes en vrijetijdszaken klopt. In het be stemmingsplan bepaalde de ge meente dat er twintig procent de tailhandel en tachtig procent vrije tijdsactiviteiten mogelijk is onder de skipiste. Handelsmaatschappij De Hoop, die onder meer de Gammabouw markt aan de Kennedylaan in Ter- neuzen exploiteert, maakte be zwaar omdat zij vreest dat de komst van 'gewone winkels' bij de skipiste de invulling van het plan Kennedylaan-West doorkruist. De Hoop denkt dat er bij Snowbase van alles mogelijk wordt en dat er bijvoorbeeld ook een grote elektro nicawinkel kan komen. De Hoop stelde eerder dat de cij fers in het bestemmingsplan niet kloppen en dat het vloeroppervlak voor de detailhandel kan worden opgerekt tot 25 procent. Dat komt onder meer omdat de gemeente de zogenoemde try-and-buy-win- kels niet zou hebben meegere kend; winkelruimtes waar mensen spullen kunnen uitproberen en vervolgens aanschaffen. De RvS is het op dat punt met De Hoop eens en stelt dat Terneuzen niet duidelijk heeft gemaakt waarom deze winkels niet hoeven worden meegerekend bij de detailhandel. Verder heeft de gemeente het tota le netto vloerverkoopoppervlak aan detailhandel op ten hoogste 5883 m2 gesteld. De Raad kan niet achterhalen of die metrage 20, dan wel 25 procent van het totale vloer oppervlak van het ski- en leisure- centrum is. De gemeente moet dat alsnog met een onderzoek of nieu we berekeningen aantonen. De Raad veegde alle bezwaren van ING Vastgoed, eigenaar van het complex, van tafel. ING vindt dat de gemeente te veel beperkingen oplegt, terwijl De Hoop juist meer restricties eiste. pagina 18: Terneuzen vreest lang uitstel invulling bij skihal 86HB®a»®0Baees8saasa door Raymond de Frel terneuzen - Opeens staat het er. In amper vier maanden tijd is het leerbedrijf Sport en Bewegen op het sportpark Oude Vaart in Ter- neuzen uit de grond gestampt. Het leerbedrijf is bijna klaar voor de échte start. Het ROC Westerschelde en Health Center Bodyline zetten samen een onderwijsvorm op, waarbij leerlin gen leren in een realistische situa tie. Zij worden begeleid door be roepskrachten van Bodyline en het ROC. Op maandag 5 december begint de verhuizing van de sport- afdeling van het ROC. „Op 13 ja nuari gaan we officieel van start en een dag later is het open dag", vertelt directeur Pim Lexmond van Bodyline. Zo'n honderd leerlingen krijgen er te maken met alle principes van bedrijfsmatig handelen. Lexmond: „Het pand is ook echt als een be drijf ingericht. Op de bovenverdie ping komt een fitnessruimte, die wij lowbudget voor bijvoorbeeld studenten kunnen vermarkten. De leerlingen geven daar onder be geleiding instructies." In het pand komt ook een buitenschoolse op vang, waarin sport de hoofdmoot is. In de avonduren Worden er on der meer streetdancelessen gege ven. „Ook wil ik er een concept 'ouder-kind-fitness' neerzetten. Waar een ouder nu vaak op een bank wacht tot zijn kind klaar is met sporten, kunnen ze in zo'n formule samen aan de slag." Het leerbedrijf naast fitnesscentrum Bodyline in Terneuzen is in amper vier maanden uit de grond gestampt. Op 13 januari is de officiële opening. foto Peter Nicolai hulst - In het televisieprogramma De Reünie van de KRO is zondag 20 november de gymnasium 3 klas uit 1987 van het toenmalige Janse nius Lyceum in Hulst te gast. De leerlingen werden op school aangemoedigd om het beste uit zichzelf te halen, ze waren leergie rig, sommigen zelfs streberig en ze gingen over het algemeen graag naar school. Presentator Rob Kamphues gaat met één van hen, Esther, bergbe klimmen in Noorwegen. Esther is kankerpatiënte. Kamphues vervult met de beklimming één van haar grote, laatste wensen. De kijkers krijgen ook te zien hoe het de andere leerlingen uit de klas is vergaan. Zoals bolleboos Truus, die verliefd werd op een Al banese man, met hem meeging en trouwde, maar zich niet kon aan passen aan de moslimcultuur. Toen ze zwanger werd, besloot ze bij hem weg te gaan. Of Yoeri, die zijn vrouw op de mu ziekvereniging leerde kennen. Hij kwam na zijn studie terug naar Hulst om er niet meer weg te gaan. Yoeri is leraar Frans gewor den op zijn oude school. Muziek maakt hij ook nog steeds. Hij speelt klarinet in het dweilorkest de Notenkrakers. Natuurlijk in Hulst. De Reünie wordt uitgezonden zon dag 20 november om 20.25 uur op Nederland 1. sas van cent - ProRail heeft deze week een bluswatervoorziening op het spoorwegemplacement in Sas van Gent in gebruik genomen. Dat gebeurde nadat de gemeente Terneuzen en de brandweer maan dag de nieuwe brandblusinstallatie testten en goedkeurden. Op het emplacement is nu perma nent 360 kubieke meter bluswater beschikbaar in geval van een cala miteit. Het water wordt opgesla gen in een bluswaterkelder, die is voorzien van een pompinstallatie. Deze pompt het water indien no dig naar de veertien nieuwe brand weerkranen. Deze liggen op een nieuwe brandweerweg langs het emplacement. Om de tachtig me ter ligt een kraan. De bouw van de installatie is in op dracht van ProRail uitgevoerd door aannemer Gebroeders de Ko ning uit Papendrecht. De totale kosten van het project bedroegen twee miljoen euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53