241 sport AJAX Louis van Gaal treedt voor de derde keer in een topfunctie in dienst van Ajax. Hij is de beoogde voorzitter van de directie. Dat gaat regelrecht in tegen de lijn Cruijff komstvueita'op Zeeland omarmt World Ports Cruijff: Ze zijn gek geworden Zevende functie bij Ajax voor Danny Blind Feyenoord verwacht weer winst te maken Turnbond in gesprek over misstanden ITbI m donderdag 17 november 2011 'Misschien moeten er impopulaire beslissingen worden genomen, maar voor problemen loop ik niet weg.' Martin Sturkenboom, beoogd td ad interim AMSTERDAM - Johan Cruijff heeft tegenover de NOS kort gereageerd op het besluit van de overige vier leden van de Raad van Commissa rissen Louis van Gaal aan te stel len als algemeen directeur van Ajax. „Ze zijn gek geworden", liet hij weten. Cruijff stelt dat hij pas om 19.00 uur op de hoogte werd gesteld. „Tot dan wist ik van helemaal niets", aldus Cruijff Van Steven ten Have, voorzitter van de Raad van Commissarissen, hoeft Cruijff niet per se weg. „Louis van Gaal komt in het be lang van Ajax. Als hij en Cruijff het goed voor hebben met Ajax, kunnen ze misschien over bepaal de zaken heen stappen." AMSTERDAM - Hij was al veel ge weest bij Ajax, maar technisch di recteur had Danny Blind nog niet op zijn Amsterdamse cv staan. Voor de geboren Souburger bete kent dat de zevende functie in zijn jaren bij Ajax. Nadat hij als speler jarenlang een van de steunpilaren was, werd hij na zijn carrière trainer van de Al waarmee hij tweemaal landskam pioen werd (2002 en 2004). Tegelij kertijd werd hij in 2003 hoofd op leidingen en in het voorjaar van 2005 zelfs hoofdtrainer na het ont slag van Ronald Koeman. In mei 2006 werd hij ontslagen. Nadat hij in het seizoen 2007/2008 bij Sparta als technisch directeur fungeerde keerde hij in mei 2008 terug bij Ajax als technisch mana ger en de laatste jaren fungeert hij als assistent-trainer van eerst Mar tin Jol en nu Frank de Boer. ROTTERDAM Feyenoord verwacht dit voetbalsei zoen 4 miljoen euro winst te ma ken. De winst zal gebruikt worden om de schuldenlast verder te verla gen. Feyenoord gaat er vanuit uiter lijk in het najaar van 2012 categorie 1 van de licentiecommissie van de KNVB te verruilen voor de veilige re categorie 2. BEEKBERGEN Gymnastiekbond KNGU gaat op korte termijn een rondetafelge sprek houden met coaches, turn sters en ouders. Directe aanleiding is een verhaal in het blad Helden waarin oud-turnsters Verona van de Leur, Renske Endel, Suzanne Harmes en Gabriëlla Wammes hun beklag deden over de intimideren de praktijken van hun trainers. ROTTERDAM - De Tour de France en de Giro d'Italia waren vorig jaar te gast in Zeeland. Nu gaat de pro vincie proberen ook de derde gro te wielerronde naar Zeeland te ha len: de Ronde van Spanje, oftewel de Vuelta. Gedeputeerde Ben de Reu heeft de eerste contacten ge legd via Christian Prudhomme, de directeur van de ASO. Die organi satie heeft 49% van de aandelen van de Vuelta in bezit De Reu heeft de ambitie om Zeeland on der meer via het wielrennen te promoten. Hij hoopt mee te kun nen liften met de plannen van de provincie Drente, die in 2015 de start van de Spaanse rittenkoers wil hebben. Daarmee lijkt Zeeland een steeds grotere trekker van koer sen te worden. De Tour en de Giro waren eenmalige evenementen, al zijn er contacten om de Giro op nieuw naar Zeeland te halen. door Koen de Vries ROTTERDAM - Zeeland is van plan om flink uit te pakken bij de World Ports Cycling Classic, een tweedaagse wielerwedstrijd die vanaf 2012 jaarlijks tussen Rotter dam en Antwerpen verreden wordt. Gedeputeerde Ben de Reu wil geld en energie vrijmaken om de doortocht door Zeeland tot een succes te maken, havenbedrijf Zee land Seaports wil als sponsor toe treden en ook verschillende ge meenten gaan moeite doen om de renners over hun grondgebied te laten fietsen. Gisteren maakten in het stadhuis van Rotterdam burgemeester Aboutaleb en Tour-baas Prudhom me de plannen officieel bekend. Op de eerste dag (dit jaar op vrij dag 31 augustus) gaat het van Rot terdam via Zeeland naar Antwer pen, een dag later keert het pelo ton via Noord-Brabant terug naar Rotterdam. Het budget bedraagt 1,5 a 2 miljoen euro. De plannen voor de Classic ont stonden tijdens de Tour de France van 2010. Tijdens de proloog in Rotterdam (3 juli) en de eerste etappe van Rotterdam via Zeeland naar Brussel (4 juli) stonden hon derdduizenden toeschouwers langs het parkoers. „Ik heb me toen met Christian Prudhomme afgevraagd hoe we dit succes kon den voortzetten", legde Rotter dams eerste burger Aboutaleb gis teren uit. Prudhomme, tevens di recteur van wielerorganisatie ASO, wilde graag meewerken aan een nieuwe wielerwedstrijd. Uiteinde lijk vond Rotterdam een partner in Antwerpen, een collega-haven stad waarmee steeds intensiever wordt samengewerkt. Ze tekenden samen met ASO een contract voor vier jaar. Gedeputeerde De Reu wil dat ook de provincie zich voor die periode aan het evenement verbindt. Hij is met name enthousiast omdat de ASO het tweeluik gaat organise ren. De Franse wielerorganisatie is de drijvende kracht achter de be langrijkste wielerwedstrijden van de wereld, waaronder de Tour die in 2010 door Zeeland reed. De kans dat in de World Ports Classic verschillende wereldtoppers mee fietsen, lijkt groot. Er is inmiddels al gesproken over rechtstreekse te levisieuitzendingen. „Ik zie dit als een hele goede Zeelandpromotie", zegt De Reu. „Als de World Ports Cycling Classic na de Amstel Gold Race de tweede klassieker van Ne derland wordt, ben ik dik tevre den." Uitgangspunt was om het par- Martin Sturkenboom Louis van Gaal Johan Cruijff Willem Adriaansens j foto's ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52