Women in Rock is niet 20| zeeland VINTERSPORT Thoolse college wil Floriade binnenhalen Zwembad Den Inkel niet geprivatiseerd Maas Hagoort Lampen genomineerd Fotograaf scoort tijdens fotowedstrijd Kindercentrum zet deuren open Architecten Alliantie viert tienjarig bestaan On da HELE COLLECTIE!*) f [Van 17 t/m 1f nevembar' donderdag 17 november 2011 1 B GOES - MIDDELBURG- ROOSENDAAL MUZIEK Festival in Tholen is toe aan zevende editie door Rob Paardekam tholen - Tholen gaat zich kandi daat stellen voor de organisatie van de Floriade in 2022. Dat heb ben burgemeester en wethouders besloten. Dat gebeurt wel met een klein voorbehoud: de raad moet er nog mee instemmen. Het college moest nu wel de knoop doorhakken, omdat de kan didatuur uiterlijk 1 december bin nen moet zijn bij de Nederlandse Tuinbouwraad (NTR). De gemeen teraad vergadert pas weer in de cember. Mocht die een streep zet ten door het plan, dan kan Tholen zich alsnog terugtrekken. Tot nu toe hebben PvdA, ABT en WD zich uitgesproken vóór de kandidaatstelling. Het CDA twij felt nog. Die partij kan voor een meerderheid zorgen. SGP, CU en SP zijn om verschillende redenen tegen de komst van de Floriade. De SP vindt het financiële risico te groot, terwijl de SGP de zondags rust in gevaar ziet komen. Het col lege is van mening dat het evene ment zeer interessante ontwikke lingen voor de regio met zich mee kan brengen. Tholen zou daar van meeprofiteren. De gemeente stelt zich overigens niet alleen kandidaat. Dat gebeurt samen met Bergen op Zoom en de provincies Zeeland en Noord-Bra bant kandidaat. De Auvergnepol- der bij Halsteren, op steenworp af stand van Tholen-stad, is in beeld als hoofdlocatie. Als de NTR de kandidatuur posi tief beoordeelt, mogen de twee ge meenten en de provincies samen een bidbook maken. Tijdens de Floriade van volgend jaar in Venlo wordt bekend gemaakt wie de edi tie van 2022 mag organiseren. door Willem Jongeneelen Het festival Women in Rock bewijst voor de zevende keer in successie dat rockmu ziek niet alleen een mannenzaak is. En dat nog wel op het als conservatief bekend staan de Tholen. Women in Rock maakt precies waar wat je van een festival met die naam kunt verwachten. Op nieuw slaagde de organiserende Stichting Tholen Rockt er in een affiche samen te stellen met groe pen die volledig uit dames bestaan of waarin ze een prominente rol spelen. De stichting is onder lei ding van initiatiefnemer Pierre Bouwens ontstaan vanuit een be hoefte van zowel lokale muzikan ten als regionaal rockpubliek. Daar voor werden er in zijn ogen te wei nig activiteiten in de Thoolse regio georganiseerd. Door het opzetten van Women in Rock biedt Tholen Rockt sinds 2005 een kleinschalig en laagdrempelig rockfestival met een breed scala aan muziek. Met wel steeds een rockdame vooraan op het podium die alle aandacht opeist. door Lilian Dominicus kruiningen - Het college van bur gemeester en wethouders in Rei- merswaal denkt dat het niet ver standig is zwembad Den Inkel in Kruiningen te privatiseren. Zij ko men tot die conclusie na een on derzoek dat zij hebben laten uit voeren door Arcus. In het onderzoek zijn allerlei va rianten belicht zoals een pu- bliek-private samenwerking, ver koop aan een particulier en ook be houd van de huidige stichting, die beheerd wordt door vrijwilligers. „Een zwembad is over het alge meen een hele dure voorziening. Dat is niet alleen bij ons, maar bij heel veel gemeenten zo. Daarom hebben we besloten om alles te gen het licht te houden", verklaart wethouder Hans de Kunder (CDA, sport). Het besturen van een zwembad wordt steeds complexer. Daarom wordt sportcentrum Groene Woud in Kapelle al enkele jaren ge rund door een professionele ex ploitant. Het is nu echter gebleken dat er weinig tot geen winst valt te beha len uit het omschakelen naar een andere rechtsvorm. „Alleen op energiebesparing valt nog een slag te slaan", aldus De Kunder. En dus zal het college de gemeen teraad van Reimerswaal binnen kort adviseren om alles bij het oude te laten en te kiezen voor de huidige vorm van exploitatie: een vrijwillige stichting. De Kunder verwacht overigens dat de kosten van het zwembad de ko mende jaren steeds hoger zullen uitvallen. „Er worden steeds hoge re eisen gesteld op het gebied van veiligheid, bijvoorbeeld." GOES Maas Hagoort Lampen is geno mineerd voor de High Growth Awards 2011. Eind november vindt in Utrecht de bekendmaking van winnaars en uitreiking plaats. De High Growth Award is een jaarlijks terugkerende verkiezing voor Ne derlandse ondernemingen die de afgelopen drie jaar flinke omzet groei hebben gerealiseerd. Hierbij gaat het niet alleen om kwantitatie ve groei, maar ook de kwaliteit van die groei. KAPELLE Fotograaf Leon van der Flier uit Ka pelle heeft hoge ogen gegooid tij dens een grote internationale foto wedstrijd in Londen. Met zijn foto 'Dynamic Flower' werd hij in de ca tegorie still life bekroond met de ti tel „Photography Masters Cup No minee'. Daarmee werd zijn foto als één van de besten beoordeeld. The Ramonas sluiten de zevende editie van Women in Rock af. De band bestaat uit vier vrouwen. tholen - Het nieuwe kindercen trum aan de Zoekweg in Tholen houdt woensdag 23 oktober open huis. In het gebouw zitten BSO De Villa, peuterspeelzaal De Fabel- tuin en het consultatiebureau en de schoolartsendienst van de GGD. Tijdens de open dag is er van alles te doen voor kinderen. Zo zijn er onder meer een spring kussen en een poppenconsultatie- bureau. Aanvang: 24.45 uur. GOES Architecten Alliantie viert vandaag haar tienjarig jubileum. De allian tie ontstond in 2001 door een fusie van drie gerenommeerde Zeeuwse architectenbureaus. Herwig Min nen, Guus van Bebber en Levien de Putter hadden toen behoefte aan schaalvergroting en meer continuï teit. Inmiddels zijn de laatste twee uit de directie gestapt. De nieuwe directie bestaat uit Herwig Min nen, Jessica de Putter, Martijn Jan sen en Paul van Noppen. ALLEEN GELDIG BIJ Goes Klokstraat 5 tel. 0113-270860 infofaintersportgoes.nl Middelburg Nieuwe Burg 22-28 tel. 0118-611761 infofaintersporterik.nl Roosendaal Nieuwe Markt 37 tel. 0165-571700 infofaintersportroosendaal.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48