zeeland 119 Ook vandaag nog oecumenisch treffen I 'Nieuw havenfront is goed voor leefbaarheid' TROUWMODESHOW 19 20 november - Jaarbeurs Utrecht VERZAMELAARS JAARBEURS Ophogen van grond voor bouw woningen mag van Raad van State WINTERBANDEN! 30,7^ Politie zoekt doorrijder Kortgene Ruilbeurs voor treinen in De Stenge Acht kinderen in race voor post burgemeester ZEELAND donderdag 17 november 2011 Zeventig standhouders laten ook vandaag tussen 10.00 en 17.00 uur nog zien wat zij aan producten en diensten te bieden hebben. De Grote Kerk in Goes is het gedroomde decor voor de beurs. voor een stadspoort in Zierikzee en speciale stenen voor de kerk in Wemeldinge. „Ook voor de kaste len op Schouwen hebben we ste nen geleverd en vaak gaat het om een kleine hoeveelheid in een heel specifiek vorm. Daar maken wij mallen voor die met de goede kleur en kwaliteit klei met de hand worden gevuld." Wim Bur gers wijst erop dat alleen in zijn be drijf de stenen nog in de wind worden gedroogd en in een ouder- wetsen oven worden gebakken. Mega Platen en CD Beurs Ivoorverkoop met korting: verzamelaarsjaarbeurs.nl vul in bij kortingscode ticket: V004 Voor de harde, gesloten stenen die veel in jongere katholieke kerken zijn gebruikt en voor bijzondere pannen, heeft Burgers zijn adres jes. De beurs is vandaag nog tussen 10.00 en 17.00 uur geopend. door Rob Paardekam 's-heerenhoek - De ophogingen van de grond voor de bouw van twee woningen aan de 's-Heeren- hoeksedijk is voor de Raad van Sta te geen reden om een bestem mingsplan te blokkeren. Overburen vroegen om een blok kade van het bestemmingsplan omdat ze nu al als gevolg van de ophogingen last zouden hebben van wateroverlast. De Raad van State stelt in de voorlopige uit spraak vast dat ook het oude be stemmingsplan al ophoging van de grond toestond, zodat er wat dat betreft geen verschil is. Verder heeft de ontwikkelaar toe gezegd met de bouw van twee wo ningen te wachten totdat de Raad van State in 2012 een einduit spraak over het bestemmingsplan heeft gedaan. VOORDEELGARAGE Livingstoneweg 10 Gobs (0113) 21 24 22 www.speedy-goes.nl Prijsopgave? 0113-212422 Wvanu p.sU165/80X13) Reserveer NU!X colijnsplaat - Het aantrekkelijker maken van het havengebied is noodzakelijk om de leefbaarheid in Colijnsplaat op peil te houden. Dat stelde dorpsraadvoorzitter Hendrikjan Hoffman gisteren tij dens een informatieavond over de dorpsvisie. Kern van de visie, die is opgesteld door een architectenbureau uit Schiedam, is dat het dorp en de ha ven meer met elkaar verbonden moeten worden. De hoge dijk en de gedempte landbouwhaven vor men nu een barrière. Om dat te veranderen zou de voor malige landbouwhaven weer een levendig gebied moeten worden met bijvoorbeeld een vijver, terras sen, speelvoorzieningen en een po dium. Een brede trap over de dijk moet vervolgens zorgen voor een natuurlijke overloop naar de huidi ge haven. Daar moet volgens het architectenbureau ook het nodige veranderen. Zo zou op de plek van KORTGENE Een 58-jarige vrouw uit de gemeen te Noord-Beveland is dinsdagavond rond tien uur gewond geraakt na dat ze was aangereden door een au to. Ze fietste in de Wilhelmina- straat in Kortgene toen ze van ach teren werd geraakt door een don kerkleurige personenauto. Ze viel en liep verwondingen op aan haar hand en gezicht. De automobi lisme) stopte even en reed vervol gens weg richting de Alexander- straat. De politie zoekt getuigen. de huidige vismijn een nieuw mul tifunctioneel gebouw moeten ko men waar veel soorten onderne mers terecht kunnen. Daarbij wordt onder meer gedacht aan wa tertoerisme, zoals een duikschool of een zeilschool. Verder is er onder meer het idee om de jachthaven uit te breiden van 550 naar 1100 ligplaatsen. Hoff man benadrukte gisteren dat het niet om een plan gaat, maar om een visie. Niets staat nog vast. Vanuit de zaal kwam er kritiek dat alle levendigheid op deze manier naar de haven wordt verplaatst. Dat ontkende Hoffman. Volgens hem heeft de dorpsraad ook tal van plannen om in het dorp zelf verbeteringen aan te brengen. „We moeten juist ons best doen om de winkels te behouden", stel de iemand anders. Hoffman: „Dat doen we juist met deze plannen. Winkels kunnen alleen blijven be staan als er publiek is. En met de ze plannen trekken we hopelijk veel extra toeristen aan." HEINKENSZAND In gemeenschapscentrum De Sten- ge in Heinkenszand wordt zater dag weer de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs gehouden. De belangrijk ste modeltreinschalen zijn aanwe zig, evenals nostalgische blikken treinen en auto's in diverse schaal groottes. Deze keer is er ook weer een testtafel waarop bezoekers lo comotieven en wagons kunnen tes ten. De dag begint om 10.00 uur. De entree bedraagt 1,50 euro vol wasenen en 50 cent voor kinderen. kapelle - Acht kandidaten zijn in de race om kinderburgemeester van Kapelle te worden. Het gaat om Guinevere van Gooi, Maaike Gresnigt, Romy Leendertse, Lars Meiresonne, Lisanne van Gelder, Richard Walhout, Naomi Meeuse en Abel van de Sluis. De verkie zing wordt op woensdag 7 decem ber om 13.30 gehouden in het ge meentehuis van Kapelle. De kandi daten moeten diverse burgemees- terstaken uitvoeren. Een geheime jury zal uiteindelijk de nieuwe kin derburgemeester kiezen. De huidi ge kinderburgemeester, Jan-Corné van der Wekken, zal de ambtsket ting vervolgens overdragen aan zijn opvolg(st)er. Zaamslag vanwesten.com Oostburg bruidshuisellen.nl Dennis Mol uitTerneuzen slaat op een zinken mal een spugende draak uit een lap lood. De mal is gegoten naar het voorbeeld van een spuger van Kasteel De Haar. Jobse uit Middelburg hielp dat restaureren. foto's Willem Mieras Grote Kerk Terneuzen Kaarten 10 euro Bestel nu: 0117 - 454 861 0115 - 436100 info@vanwesten.com 12 december VAN WESTEN MANNENMODE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47