Zeeland PZC Postkantoor wordt domein 30-plusser Restauratie oesterputten vertraagd Olijf zeep BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 22 Respect, maar wat is dat dan eigenlijk? almanak Donderdag 17 november 2011 Kerkbeurs wordt een oecumenisch treffen Operatiebevel Dutchbat III is spoorloos 17 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl iiuwwii i immwir. i ii'iiamiiir i miwi' HORECA Amadore peilt wensen toekomstige klanten voor invulling van beeldbepalend Goes' pand door Luc Oggel GOES - Het voormalig postkantoor op de Grote markt in Goes moet een uitgaansgelegenheid worden voor 30-plussers met ruimte voor eten, dansen, live-muziek en the ma-avonden. Zoveel is duidelijk na een presenta tie die gisteravond werd gehouden in Grand café/Hotel Jersey van Amadore. Dat horecabedrijf huurt het karakteristieke pand en wil er een nieuw horecaconcept begin nen volgens het principe van 'co-creation'. Dat houdt in dat toe komstige gebruikers feitelijk de in vulling bepalen. En daarbij gaat het er niet eens zozeer om of het een (voor Goes) nieuw concept is, bleek uit de presentatie van interi eurarchitect Ferry Tabeling van bierbrouwer Heineken. Hij is door Amadore in de arm genomen om de uiteindelijke wensen van het publiek vorm te geven. Aan de hand van de circa honderd reacties en ideeën die zijn binnengekomen via de speciale website www.ama- dore-idee.nl, liet Tabeling gistera vond tijdens zijn presentatie globa le stijlen en schetsen de revue pas seren. „Het gaat er niet om dat we iets maken wat er nog niet is, maar dat het een gelegenheid wordt waar mensen zich thuisvoe- len", hield hij de tientallen belang stellenden voor. Uit de reacties bleek dat er met na me behoefte is aan een gelegen heid voor 30, 35-plussers, waar na het winkelen of werk een drankje kan worden genuttigd en waar je aansluitend kunt blijven hangen om te eten en te dansen, maar waar ook thema-avonden als salsa, (live) jazz en 70's en 80s parties. Als voorbeelden voor de sfeer wer den andere Goese cafés zoals An- vers en De Post genoemd, Hoewel de horeca het moeilijk heeft, zei sales- en marketingmana ger Christina Acda van Amadore zei zelf te geloven in een nieuw be drijf „Als het iets is wat in een be hoefte voorziet, zal het publiek ook komen." Een aanwezige merk te op dat er dan wel eerst een cul tuuromslag moet plaatsvinden op Zuid-Beveland. „Doordeweeks zit iedereen hier toch met zijn vrouw en een zak chips op de bank." Het is nog niet duidelijk wanneer de nieuw uitgaansgelegnheid zal openen. Dat hangt voor een groot deel af van de benodigde vergun ningen. www.amadore-idee.nl GOES - Het was gistermorgen een bijzondere les bij groep 8 op de Holtkampschool in Goes. Wethouder Jan de Pooter was langsgekomen om de kinderen wat bij te brengen over res pect. Ze mochten toneelstukjes opvoeren om te laten zien wat zij dachten wat respect in houdt. De Pooter deed dit in het kader van de landelijke Dag van Respect, die op 10 novem ber is gehouden. Het voltallige college van burgemeester en wethouders is daarvoor inge zet. Vorige week bezocht burgemeester René Verhulst de Holtkampschool al, vandaag zijn wethouders Loes Meeuwisse en Jo-Annes de Bat aan de beurt in de Goese Kohnstamm- school. foto Willem Mieras www.z2.nl, woensdag 16.00 uur door Lilian Dominicus YERSEKE - De restauratie van een deel van de oesterputten en -lood sen in Yerseke heeft vertraging op gelopen door het faillissement van bouwbedrijf Dronkers. Het opknapwerk zou eigenlijk eind oktober al worden opgele verd, maar het zal nu eerder janua ri worden, meldt initiatiefnemer Jean Dhooge van mosselkweekbe- drijf JP Dhooge BV in Yerseke. „Op dit moment wordt er weer hard gewerkt door bouwbedrijf Marteijn om de werken spoedig af te ronden." De putten en loodsen waren in verval geraakt. Dhooge wil ze in oude staat herstellen en er straks weer oesters verhandelen en inpak ken. Tip? redactie@pzc.nl Bezoekers krijgen als het werk vol tooid is ook de kans om te kijken hoe het hele proces verloopt. Pro vincie en gemeente dragen een klein steentje bij. Medio september werd bekend dat het Yersekse familiebedrijf Dron kers door de crisis was omgeval len. Tien medewerkers kwamen daardoor onlangs op straat te staan. Met de Griekse eurocrisis vrijwel da gelijks in de krant, denkt dat Zeeuw se stel regelmatig terug aan de han delsgeest van de Grieken. Het volgende gesprek speelde zich af tussen de echtgenoot en een Griekse souvenirverkoopster. „Wilt u soms een tafelkleed kopen. Handgemaakt?" „Ach, ik krijg elk jaar een tafelkleed van mijn moeder." „Stuur haar meteen naar Grieken land." „Wilt u dan olijfzeep? Goed voor uw haar." Mismoedig wees de Zeeuw op zijn reeds dunner wordende haardos. „Ik denk niet dat ik daar iets aan heb." „Had u maar eerder olijfzeep moeten kopen bij mij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45