Ook vandaag nog treffen in Goes 'Zeeforel is lokaas voor sportvissers' zeeland21 Hennepkwekerij VEERSE MEER Uitzetten vis levert geld op Terneuzen vreest lang uitstel voor invulling skihal Respect, maar wat is dat dan eigenlijk? Met stip het beste verzekeringspakket Zeventig standhouders laten ook vandaag tussen 10.00 en 17.00 uur nog zien wat zij aan producten en diensten te bieden hebben. De Grote Kerk in Goes is het gedroomde decor voor de beurs. Dennis Mol uit Terneuzen slaat op een zinken mal een spugende draak uit een lap lood. De mal is gegoten naar het voorbeeld van een spuger van Kasteel De Haar. Jobse uit Middelburg hielp dat restaureren. foto's Willem Mieras door Theo Giele middelburg - Uitzetten van zeefo rel in het Veerse Meer levert de toeristisch-recreatieve sector min sten 900.000 euro extra omzet en tenminste 14 banen op. Dat stellen onderzoekers van het Kenniscen trum Recreatie. De belangenorganisatie Sportvisse- rij Zuidwest Nederland wil de vis in het Veerse Meer introduceren als vervanger van de zoetwaterfo rel. Vanaf 2004 wordt er weer zout water binnengelaten in het Veerse Meer. Sportvissers constateerden dat de visstand hierdoor terugliep. Het meer hield op de bestaan als hét forellenwater van Nederland. Met de vissen, verdwenen ook de sportvissers en daarmee hun beste dingen rond het Veerse Meer. Sportvisserij Zuidwest Nederland lanceerde vorig jaar het plan voor het uitzetten van zeeforel en liet de effecten onderzoeken. De pro vincie Zeeland steunt het uitzet ten van de zeeforel. Voorwaarde voor toekenning van deze subsidie is dat ook de gemeenten langs het meer bijdragen. Per gemeente is voor twee jaar lang een bedrag van 7200 euro gevraagd. Het uitzetten van de zeeforel ver ruimt de mogelijkheden voor sportvisserij op zout water in Zee land, een provincie die volgens de belangenorganisatie toch al be kend staat als 'het walhalla voor ie dere zoute visser'. Sportvisserij Zuid West Nederland wil in het najaar van 2012 zo'n 25.000 zeefo rellen uitzetten in het Veerse Meer. Het gaat om 7000 kg kleine forel (300 gram) en 1000 kg grote forel (500-1000 gram). De vissen mogen voor eigen consumptie worden gevangen. Omdat het Veerse Meer bij Kats in verbinding staat met de Ooster- schelde mogen alleen vissen wor den uitgezet die gegarandeerd para sietvrij zijn. Dit om verspreiding van ziektes te voorkomen. Begin volgend jaar geeft Sportvisserij Zuidwest Nederland een Sportvis- ser-reis-gids Zeeland uit. In de gids staat een uitgebreide beschrij ving van wat de provincie Zeeland sportvissers te bieden heeft. In de gids staat bijvoorbeeld waar vissers zelf zeeaas mogen steken, waar trailerhellingen liggen, wat de mooiste kantstekken zijn en met welke charterschepen men kan gaan vissen op de Noordzee. donderdag 17 november 2011 S middelburg - In een woning aan de Sint Jorisstraat in Middelburg is gisteren een hennepkwekerij ont dekt. De politie trof in twee ka mers in totaal 191 planten aan. Er zijn volgens de politie geen aan houdingen verricht. Of de Middel burgse woning ook bewoond was, kon de politie gisteren nog niet zeggen. terneuzen - Wethouder Frank van Hulle van de gemeente Ter neuzen vreest dat de winkelruim ten onder skipiste Snowbase in Terneuzen door de uitspraak van de Raad van State nog lang leeg blijven staan. „We moeten op nieuw aantonen dat het precies een verhouding van tachtig pro cent leisure-activiteiten en twintig procent detailhandel wordt. Om dat de 'try and buy-winkels' wél tot de reguliere detailhandel moe ten worden gerekend, kom je weer tot een heel andere indeling. Maar het allerbelangrijkste is dat wij op nieuw met onderzoek moeten aan tonen dat de detailhandel bij Snowbase het bestaande winkel aanbod in de binnenstad niet ont wricht. Dat zal een moeilijk proces worden." De Raad van State heeft geen moeite met alleen vrijetijdsac tiviteiten onder de piste. GOES - Het was gistermorgen een bijzondere les bij groep 8 op de Holt- kampschool in Goes. Wethouder Jan de Pooter (PvdA, sociale zaken) was langsgekomen om de kinderen wat bij te brengen over respect. Ze moch ten toneelstukjes opvoeren om te laten zien wat zij dachten wat respect inhoudt. De Pooter deed dit in het kader van de landelijke Dag van Res pect, die op 10 november is gehouden. Het voltallige college van burge meester en wethouders is daarvoor ingezet. Vorige week bezocht burge meester René Verhulst de Holtkampschool al, vandaag zijn wethouders Loes Meeuwisse en Jo-Annes de Bat aan de beurt in de Goese Kohnstamm- school. foto Willem Mieras Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting1 Meer weten? Kijk op zlm.nl verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41