Rapport over dubbele moord Middelburg af Alles voor uw aquarium en vnver natuurkundige Afstudeerprijs skoishop.nl Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax:0118-466539 I email: info^floorskoishop.nl GOES - Robert-Jan Slager uit Goes ontvangt op 23 november een Jong Talent Shell Afstudeerprijs van 2000 euro voor zijn bijzonde re afstudeeronderzoek en scriptie. "Hij studeerde af aan de Universi teit Leiden. In Goes heeft Ro- bert-Jan Slager op het Goese Ly ceum gezeten. De prijs wordt uitgereikt bij de Ko ninklijke Hollandsche Maatschap pij der Wetenschappen te Haar lem. Het onderzoek van Slager heeft vooral theoretische waarde, maar zijn ontwerp kan op termijn van belang zijn voor de ontwikke ling van veel snellere computers, waarin klassieke bits plaatsmaken voor de principes van de kwan tummechanica, meldt de jury in een persbericht. Slagerzet zijn studie naar isolato ren voort in promotieonderzoek aan de Universiteit Leiden. Commissaris van de koningin Karla Peijs: „We moeten de grens tussen Zeeland en Vlaanderen eindelijk eens wegstuffen." SER-voorzitter Alexander Rinnooy Kan: „Zeeland staat er gunstiger voor dan de andere krimpregio's Parkstad Limburg en Groningen." Hans Adriaansens va Academy: „Het veri diensten is een ingret mische structuur van Het congres Rijk in Zeeland in de Burgerzaal te Middelburg. DEN HAAG - De commissie Naeyé presenteert vandaag in Den Haag het rapport naar de rol die politie en Openbaar Ministerie hebben ge speeld voorafgaand aan de moord op het Middelburgse echtpaar Schroevers. De moord werd ge pleegd in juli in de woning van het echtpaar. De verdachte is de voormalige vriend van de dochter van de slachtoffers. Al snel na ,de moord werd duidelijk dat de man de familie Schroevers al lange tijd lastig viel en bedreigde. De man werd er onder meer van verdacht brand te hebben gesticht in een woning in Haarlem waar hij met de dochter van het echtpaar had gewoond. De vraag of eerder ingrij pen van justitie de dubbele moord had kunnen voorkomen werd al snel gesteld. Het college van procu reurs-generaal gelastte het onder zoek om voor de nabestaanden zo snel mogelijk duidelijkheid te scheppen Een zware commissie onder voorzitterschap van oud- hoogleraar strafrecht Jan Naeyé heeft de handelwijze van het Openbaar Ministerie in Haarlem en Middelburg en de politie onder zocht. Hij is daarin bijgestaan door voormalig procureur-generaal Da to Steenhuis en de gewezen korps chef van de KLPD Peter van Zun- derd. ziet problemen in de j financiering van de X ziekenhuiszorg. Ze lijken nog ernstiger dan de voortdurende kostenstijging. Volgend voorjaar komt de uitbe taling van salarissen mogelijk in gevaar. Vooral de financieel minder gezonde instellingen, zoals het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, zijn kwetsbaar bij de invoering van een nieuw de claratiesysteem. Dan worden de betalingen even vertraagd en dat is precies wat de zieken huisportemonnee niet kan heb ben. Dus willen de ziekenhui zen een voorschot van de zorg verzekeraars. Dat lijkt te makke lijk, want de verzekeraars kun nen dit alleen doorberekenen aan de verzekerden. Minister Schippers van Volksge zondheid heeft dus iets te rege len. In de eerste plaats de ge ruststelling van het ziekenhuis personeel. De geldstromen in de sector zijn groot genoeg om de belangrijke werkers aan de bedden te vrijwaren van zor gen over hun salaris. foto Marcelle Davidse VQQ|" OO6S6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3