Zeeland PZC r Jachthaven Scharendijke afgestoten Zorg om de surfoevers Café T°P 100 Olijf zeep SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 22 PRIVATISERING Haven krijgt flinke opknapbeurt Nieuwerkerk in de ban van Tsjaikovski almanak Donderdag 17 november 2011 Historische tramlijn bestrijkt nu de hele Brouwersdam Operatiebevel Dutchbat III is spoorloos Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ■BHmMBEHMM door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De kogel is door de kerk: de jachthaven van Scha rendijke wordt afgestoten. „Einde lijk, we zijn er heel erg blij mee", zegt Cees van Toor, voorzitter van watersportvereniging Scharendij ke. „Het heeft wel lang geduurd. We zijn zeven jaar geleden begon nen met toenmalig wethouder Ger van der Velde." Vier jaar geleden leek de privatise ring van de gemeentelijke havens in een stroomversnelling te ko men. Toen besloot de gemeente raad dat het beheren van havens geen kerntaak is en begonnen de besprekingen over afstoten. Al snel bleek dat er wel flink wat hobbels te nemen waren. „Een paar keer dachten we dat we er bijna waren en een paar keer dach ten we dat het niet door zou gaan", zegt Van Toor. Uiteindelijk zijn beide partijen toch tot over eenstemming gekomen. De ge meenteraad moet de overname for meel nog wel goedkeuren. Dat ge beurt aan het einde van het jaar. Per 1 januari wordt de koopover eenkomst getekend, de formele overdracht is pas een jaar later. De nieuwe stichting Jachthaven Scharendijke neemt niet alleen de huidige jachthaven en de haven Kloosternol over, maar ook de bij behorende gronden, het parkeer terrein aan de Boutlaan en de los- wal in de haven Kloosternol. Voor dit hele pakket is een erfpachtover eenkomst voor 50 jaar gesloten. Met de overdracht maakt de ge meente de weg vrij voor heront wikkeling van het gebied. De jacht haven krijgt een flinke opknap beurt met onder meer nieuwe stei gers en een nieuw havenkantoor. Nu de privatisering van Scharendij ke nagenoeg rond is, zou de proce dure voor Brouwershaven kunnen beginnen. Ook deze haven zou vol gens de wens van de raad geprivati seerd moeten worden. Of dat daad werkelijk gaat gebeuren, is nog niet bekend. Wethouder Wim Stouten is nog niet overtuigd. „Ik had verwacht dat het resultaat be ter zou zijn", zegt hij. De privatise ring levert op termijn een positief saldo van 4000 euro per jaar op maar voorlopig is er nog sprake van een klein tekort. Stouten zegt eerst alles eens op een rijtje te willen zetten. Pas daar na wordt besloten of de procedure voor privatisering van de jachtha ven Brouwershaven wordt begon nen.. ZIERIKZEE - Met een beetje fantasie konden de kinderen die gistermorgen naar de Nieuwe Kerk in Zierikzee waren gekomen zich in Mos kou wanen. De eerste nachtvorst zorgde bui ten voor de Russische kou, binnen werd het wereldberoemde Zwanenmeer van de compo nist Tsjaikovski uitgevoerd. De productie vond plaats in het kader van Keet in de Kerk. Kinderen kunnen op deze ma nier kennismaken met klassieke muziek en klassiek ballet. Het Zwanenmeer werd ook nog een keer 's avonds uitgevoerd, zodat ook de ouders van de kinderen van de deelnemende scholen nog konden genieten van de voorstelling. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl SCHARENDIJKE - De dorpsraad Scha rendijke maakt zich ongerust over het surfgebied op de Brouwers- dam. „Op de plaatjes in de struc- .tuurvisie Brouwersdam Zuid ver dwijnt de onderste kant van het surfgebied", zegt voorzitter Her man Bomer. Volgens Bomer is dat geen goede ontwikkeling. De Brou wersdam is een geliefd oord voor surfers en staat in binnen- en bui tenland bekend om zijn 'vrijbuiter- karakter'. De campinghouders en winkeliers in de omgeving profite ren van het grote aantal bezoekers. Bomer hoopt dat de structuurvisie op dit punt aangepast wordt. Hij wijst erop dat de gemeenteraad in mei 2010 een amendement heeft aangenomen dat de surfoever bij haven Middelplaat niet mag ver dwijnen. MIDDELBURG - De Gekroonde Sui kerbiet in Zierikzee is het best ge plaatste Schouwen-Duivelandse ca fé in de jaarlijkse Café Top 100 van de brancheorganisatie Misset Hore ca. De Biet eindigde op een 24-ste plek. Café de Mug in Middelburg is het beste Zeeuwse café (num mer 16). Zeerust in Renesse eindig de op plaats 69, Salud in Scharen dijke op 80 en café 't Anker in Hulst op plaats 83. Met de Griekse eurocrisis vrijwel da gelijks in de krant, denkt dat Zeeuw se stel regelmatig terug aan de han delsgeest van de Grieken. Het volgende gesprek speelde zich af tussen de echtgenoot en een Griekse souvenirverkoopster. „Wilt u soms een tafelkleed kopen. Handgemaakt?" „Ach, ik krijg elk jaar een tafelkleed van mijn moeder." Stuur haar meteen naar Grieken land." „Wilt u dan olijfzeep? Goed voor uw haar." Mismoedig wees de Zeeuw op zijn reeds dunner wordende haardos. „Ik denk niet dat ik daar iets aan heb." „Had u maar eerder olijfzeep moeten kopen bij mij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37