de Paralympics sport 129 Guus Hiddink heeft nergens spijt van Tennisclub MLTC krijgt Max Dikkertrofee Trail by the Sea is nu al uitverkocht Team RRM Racing wint wetrace Goes 'Ik wil dolgraag naar de Para Olympische Spelen in Rio de Janeiro. Ik ga voor niets minder dan goud.' Kelsey van den Broeke door Aector Doorns HULST - Er verschijnt een glimlach op haar gezicht als haar ambities ter sprake komen. „Ik wil dolgraag naar de Para Olympische Spelen in Rio de Janeiro." Het is op een doordeweekse avond in zwembad Reynaertland van Hulst, waar Kel sey van den Broeke zojuist een trai ning heeft afgewerkt. De vijftienja rige zwemster uit Hulst weet uiter aard dat de Paralympics in Brazilië pas in 2016 zijn, maar ze is er toch al mee bezig. Het typeert haar instelling. Ze reali seert zich dat ze de komende jaren goed moet blijven presteren, wil ze in aanmerking komen voor de olympische selectie. Ze zit deze we ken volop in de voorbereiding op het Nederlands kampioenschap be gin december in Eindhoven in het zwembad, genoemd naar voorma lig topzwemmer Pieter van den Hoogenband. Haar handicap is niet direct zicht baar, maar is er wel degelijk. „We kunnen haar nooit alleen laten", merkt Rosemarie van den Broeke op. Het wordt duidelijk waarom. Vader Roel vertelt dat zijn dochter de ziekte van Recklinghausen heeft. Kelsey kampt met epilepsie, motorische- en concentratieproble men. „Haar motoriek is niet goed. De linkerkant van haar lichaam blijft achter bij de rechterkant. Dat geeft bij het zwemmen vooral proble men op de schoolslag bij het keer punt en de finish, omdat het aan tikken ongelijkmatig gebeurt. Dan word je gediskwalificeerd", vertelt hij. Ook lijdt ze aan concentratiever- hes. „Als de trainer haar een op dracht meegeeft, is ze de helft zo vergeten." Voor het tegengaan van een epilepsie-aanval heeft ze medi cijnen. Zelf vergeet ze alle onge makken zodra ze in het zwembad springt. Haar ouders zijn haar steun en toeverlaat. Kelsey begon acht jaar geleden met de zwemsport. „Dat kwam door mijn broer Aaron, die ook aan wedstrijdzwemmen deed." Ze werd lid van Zwem Club Koe wacht. Toen Kelsey van den Broeke nog geen G-zwemster was deed ze mee aan de clubwedstrijden in de regio. Ongeveer vijf jaar geleden stapte ze over naar het G-zwem men. Ze heeft meegedaan aan de G-competitie. „We zijn er mee gestopt, want je reist voor een wedstrijd door heel Nederland. Het kostte veel tijd en geld", stelt Roel vast. Sinds drie jaar valt het G-zwemmen onder auspiciën van de KNZB (Koninklij ke Nederlandse Zwem Bond). In 2008 ontving ze een zogeheten zwempaspoort, nadat ze in Nieu- wegein was gekeurd. Haar handi cap is S-10. Het systeem zit vol gens Roel vrij gecompliceerd in el kaar. „Zo kan het zijn dat iemand een mindere tijd zwemt dan de winnaar, maar door een zwaarde re handicap met S-9 toch de wed strijd wint." Kelsey volgt voortgezet speciaal on derwijs op De Wingerd in Terneu- zen. De doordeweekse avonden van haar én van haar ouders zijn vrijwel uitsluitend gevuld met trai ningen. Zo heeft ze een aantal trai ners tot haar beschikking, 's Maan dags krijgt ze individuele techni sche training van Ruud Hamelink in Clinge. Verder traint ze op dinsdag, woens dag en donderdag (twee keer) het Reynaertland. Het liefst zou ze ook 's morgens voordat ze naar school gaat trai nen, maar dat is vooralsnog niet mogelijk. Ze heeft veel baat gehad bij de zwemlessen bij ZCK, waar ze on der Conny Rombout trainingssche ma's afwerkt. Alles staat in het te ken van het zwemmen. Een enke le keer rijdt ze in haar vrije tijd paard. Ze maakt nog steeds pro gressie in het zwemmen. Haar prestaties in het G-zwem men zijn niet onopgemerkt geble ven. Kelsey maakt inmiddels deel uit van de nationale zwemjeugdse- lectie. Een keer per twee weken vindt er een selectietraining in Eindhoven onder leiding van Toi- ne van Driessen plaats en één keer in de twee maanden gaat ze naar Utrecht, waar bondstrainer Mark Faber een centrale training ver zorgt. Het vizier van Kelsey is gericht op de Nederlandse kampioenschap pen, waar ze op de korte afstan den vrije slag uitkomt. Onlangs bleek tijdens de Para Games in Bre da dat ze nog meer in haar mars heeft. In haar eerste wedstrijd op een langere afstand won ze de 400 meter vrije slag. Ze heeft onder de limieten van de 50 meter vrije slag (44.46) en de 100 meter vrije slag (1.35.27) ge zwommen, die recht geven op een startbewijs voor de NK. Ze ver wacht het meest van de 100 meter en vertelt de laatste maanden in tensief te hebben getraind. Ze schat de kansen, ondanks de zwa re concurrentie, hoog in. Roel haalt de teleurstelling van het NK 2007 in Heerenveen aan. „Soms kan de sport hard zijn. Kelsey dacht een gouden plak te winnen, maar ze werd gediskwalificeerd. Ze kreeg na afloop te horen dat ze net voor het beginsignaal gestart was." Kelsey weet het dit jaar zeker. „Ik ga voor niets minder dan goud", blaakt de G-zwemster vol zelfver- swb donderdag 17 november 2011 RIJSWIJK - Guus Hiddink is niet lan ger bondscoach van Turkije. De Nederlandse trainer heeft met de voetbalbond van het land overeen stemming bereikt over de ontbin ding van zijn contract dat doorliep tot en met het EK van volgend jaar. Hiddink slaagde er niet in om Turkije naar dat EK te loodsen. Kroatië was in de playoffs te sterk. Hiddinks doel was om de Turkse ploeg te verjongen. „Toen ik hier mee begon was het samen met de bond de bedoeling om het team voor te bereiden op de toekomst. Als dat samen zou gaan met plaat sing, was het mooi meegenomen. Dat laatste was een zware opgave en is helaas niet gelukt. Ik heb ech ter nergens spijt van. Er is vers bloed ingebracht en Turkije kan hiermee verder." De 65-jarige Hid dink beraadt zich nu op het ver volg van zijn carrière. „Guus gaat even uitrusten en daarna zien we wel verder", aldus zijn zaakwaarne mer Cees van Nieuwenhuizen. Portugal plaatste zich als laatste land voor het EK. Het beslissende duel met Bosnië-Herzegovina ein digde dinsdagavond laat in Lissa bon in een ruime zege: 6-2. HEINKENSZAND - Tennisvereniging MLTC uit Middelburg heeft giste ren tijdens de districtsledenverga dering van de KNLTB de Max Dik kertrofee in ontvangst genomen. De trofee wordt jaarlijks uitgereikt aan een tennisvereniging, instan tie of persoon die zich buitenge woon verdienstelijk heeft gemaakt voor de tennissport in Nederland. MLTC kreeg deze prijs met name vanwege de organisatie en presen tatie van het Challengertoernooi en de maatschappelijke verant woordelijkheid die het toonde door het inzetten van mensen van Stichting Arduin bij het parkonder- houd. Tijdens diezelfde districtsvergade ring in De Stenge in Heinkens- zand werd bekend dat Arno van Trigt na de maximale periode van tien jaar aftreedt als voorzitter van het tennisdistrict Zeeland en zal worden opgevolgd door Corry Boersma, momenteel nog voorzit ter van MLTC. Boersma wordt daarmee de eerste vrouwelijke voorzitter van het Zeeuwse tennis district. RENESSE - De eerste editie van de Trail by the Sea, die op 26 februari plaats zal vinden, is binnen enkele weken uitverkocht. Dinsdagavond schreef de vierhonderdste atleet zich in. Vanuit het hele land en zelfs van uit het buitenland is met veel en thousiasme gereageerd op de eer ste Zeeuwse trail, die wordt gelo pen op een zwaar parkoers van ruim 33 kilometer door bos, duin en over het strand van Schou- wen-Duiveland. Sportpromotion Zeeland gaat er vanuit dat er in totaal 350 deelne mers van start zullen gaan. De ver wachting is dat zo'n vijftig deelne mers zal afhaken door blessure, ziekte, weersomstandigheden of onderschatting van de zwaarte van het traject. Er staat op 26 fe bruari een sterk deelnemersveld aan de start. Een van de grote ver rassingen onder de deelnemers is Marlies Jongerius. Deze voormali ge inwoonster van Schouwen-Dui- veland, tegenwoordig woonachtig op Curasao, staat haar mannetje op de lange afstanden. In Berlijn heeft zij haar snelste marathon ge lopen in 2.47.00. In 2004 won ze de Kustmarathon. Ze heeft nog steeds het parkoersrecord in bezit. Bij de mannen zal Sébastièn Schletterer uit Middelburg aan de start verschijnen. De drievoudig winnaar van de Kustmarathon geldt volgens de organisatie als een van de kanshebbers. Verder heb ben veel ultralopers van buiten Zeeland zich ingeschreven. „Als bij ons iedereen fit is, hoeven we niet bang te zijn voor Duitsland", zei de Nederlandse bondscoach Bert van Marwijk. foto Jochen Luebke/EPA GOES - De karters van Team RRM Racing hebben in de Goese Zee landhallen een wetrace gewonnen. Bij deze wedstrijd werd het circuit volledig onder water gezet. De cou reurs wisselden elkaar af tijdens de 2.5-uur durende race. Er kwamen zo'n vijftig karters in actie. RRM Racing, bestaande uit Ron en Rene Nowak (Vlissingen) en Marcel Kouijzer Zierikzee), ging het beste om met de lastige om standigheden. In het begin lag NL-BE Racing aan kop, maar door enkele foutjes van de tweede Bel gische coureur viel dit internatio nale team terug naar de tweede plaats. Team RRM Racing greep zo de koppositie en gaf deze niet meer uit handen. Derde werd het team van Paauwer Racing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29