281 sport Van den Broeke droomt van Oranje moet zich zorgen gaan maken Cees Stoutjesdijk verlaat Smerdiek Dauwendaele trekt zaalvoetbalteam terug Suarez beschuldigd van racisme Bottles veel sterker dan Stene Brug Voetbalmuseum houdt een quiz ZWEMMEN Kelsey van den Broeke wil dolgraag naar de Paralym pics in Rio de Janeiro. De G-zwemster traint zich een slag in de rondte om haar doel te halen. donderdag 17 november 2011 MIDDELBURG Trainer Cees Stoutjesdijk stopt aan het einde van dit seizoen bij zater dag-vierdeklasser Smerdiek. Het bestuur en de oefenmeester zijn dit in goed overleg overeenge komen. De in Bergen op Zoom woonachti ge Stoutjesdijk is momenteel bezig aan zijn vierde seizoen bezig bij de ploeg uit de 'Smalstad'. In het seizoen 2009/2010 werd Smerdiek onder zijn leiding kam pioen en promoveerde naar de der de klasse. Op dit moment staat Smerdiek op de vijfde plaats. MIDDELBURG Het tweede team van FC Dauwen daele heeft zich teruggetrokken uit de eerste klasse van de zaalvoetbal competitie. De hekkensluiter begon al met een krappe selectie aan het seizoen, maar werd de laatste weken ook nog eens met een aantal blessures geconfronteerd. Omdat op de korte termijn geen oplossing voorhan den was, restte het bestuur geen an dere beslissing dan het team uit de competitie te laten nemen. De zaal- voetbaltak van de Middelburgse club was vorig jaar nog met vier teams actief. LIVERPOOL Aanvaller Luis Suarez van Liver pool is door de Engelse FA in staat van beschuldiging gesteld wegens racistisch gedrag. De feiten zouden komen uit een duel van zijn club Li verpool met Manchester United vo rige maand, zo meldde de voetbal bond gisteren. Suarez zou zich in woord en ge baar racistisch hebben opgesteld te genover United-verdediger Patrice Evra. „Er is beweerd dat Suarez zich beledigend heeft opgesteld te genover Evra", aldus de FA. SAS VAN GENT In de derde divisie driebanden ver sloeg een veel sterker Bottles/De Parel het bezoekende De Stene brug met 6-2. Ondanks de hogere positie op de ranglijst voor de bezoekers was de thuisploeg oppermachtig. Alleen Theo Platjouw verloor met enkele punten verschil. Voor het overige waren Cor de Jonge en Dirk Smet baas in eigen huis, getui ge ook het teammoyenne van 0.620 tegen 0.520 voor de Bevelanders. MIDDELBURG Het Nationaal Voetbalmuseum houdt morgen wederom een quiz. De aanvang is 19.30 uur. De organi satie is in handen van het Natio naal Voetbalmuseum. Jong en oud kunnen deelnemen en er zullen uiteenlopende vragen worden ge steld. Het internationale en natio nale voetbal komen aan bod, maar er zijn ook vragen over het Zeeuw se amateurvoetbal. Informatie is te vinden op de site: www.voetbalexperience/quiz. swb Van den Broeke richt zich op de Pa ralympics van 2016 in Brazilië. door Leon ten Voorde HAMBURG - Na de grootste neder laag in vijftien jaar is het wel dui delijk dat bij Oranje iedereen aan boord moet zijn, wil de ploeg een kans maken op het EK. Zonder de creatieve geesten is het verval schrikbarend groot en komt de zwakte van de defensie op een pijnlijke wijze aan het licht. Er was niemand die er dinsdag in Hamburg over begon. Terwijl de Nederlanders wezen op de absen tie van Arjen Robben, Robin van Persie, Ibrahim Afellay en Rafael van der Vaart, repte geen Duitser over het feit dat zij met Bastian Schweinsteiger en Philipp Lahm ook twee belangrijke basisspelers misten. En waarom zouden ze ook? Teamchef Joachim Löw vul de de gaten van deze sterkhouders moeiteloos op en kon het zich daarnaast nog permitteren om de topscorer van de Bundesliga Mario Gomez en het grootste talent van het land, Mario Götze achter de hand te houden. Het maakte alle maal niets uit. Het Duitse ensem ble vloog over het veld en blies het land waar het zo lang tegenop heeft gekeken als een veertje van het veld. „Zij hebben een enorm poten tieel", wees bondscoach Bert van Marwijk na afloop op een van de verschillen tussen beide ploegen. „Als bij ons iedereen fit is, hoeven we niet bang te zijn voor Duits land, maar ik heb al eerder aange geven dat we op verschillende plekken tekortschieten ten opzich te van onze concurrenten." Van Marwijk kreeg in Hamburg nog eens de bevestiging dat er niet te veel met zijn basisploeg moet ge beuren. Vallen er een paar rader tjes uit, dan dooft het licht meteen en komt hij bij spelers uit die niet het gewenste niveau (Braafheid, Babel) hebben. Een Nederland zoals zich dat dins dag presenteerde is middelmaat en neemt bij serieuze tegenwind al snel de gedaante aan van een irri tant elftal, dat zichzelf verliest in overtredingen en frustratie. Dat elf tal zonder creatieve ziel hoeft zich met het oog op het EK niet rijk te rekenen, al zei de ook falende aan voerder Mark van Bommel nader hand 'dat niemand zich zorgen hoeft te maken'. Maar de spelers van Oranje etaleerden dinsdaga vond bijna stuk voor stuk een schrijnend gebrek aan zelfkritiek. Blijkbaar waren ze nog zo versuft van alle Duitse tempowisselingen dat ze de waarheid nog niet exact onder woorden konden brengen. Van Marwijk toonde zich een stuk realistischer en sprak van een 'pijn lijke, dik verdiende nederlaag'. Hij zal zich ondertussen wel dege lijk zorgen maken. De bondscoach weet immers als geen ander hoe blessuregevoelig zijn beste spelers zijn. En alleen met de hulp van die toppers kan Oranje de kloof met Duitsland binnen een half jaar misschien nog dichten. De spelers met de exceptionele kwaliteiten hebben er altijd voor gezorgd dat er minder druk kwam op de fragiele defensie, maar als er voorin niets meer wordt gemas keerd, vallen de zwakheden achter in genadeloos op. Ook bij de Duit sers staan de grootste talenten niet in de laatste linie, maar zij werden in Hamburg keurig uit de wind ge houden door hun razende colle ga's. Van Marwijk kon gewoon vier van zijn vijf vaste waarden opstellen, maar nu viel er niets te verbloe men en was de eindconclusie ont luisterend. Maar waar zijn de bete re alternatieven? Met alleen Doug las ben je er nog niet, maar het wordt wel tijd dat Joris Mathijsen en John Heitinga eens serieuze concurrentie gaan krijgen. Kelsey van den Broeke brengt vele uren in het zwembad door. Het doel van de G-zwemster is het halen van de Paralympics. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28