Ook vandaag nog treffen in Goes zeeland 121 Controles op illegaal gebruik vakantiehuisjes Vertraging restauratie oesterputten Zesde cadeaumarkt in de Schaapskooi Kans RScB Wonen op landelijke prijs Ruilbeurs voor treinen in De Stenge LPV wil helderheid over Scheldekraan Studiedag over aartsvader Abraham Clubgebouw doelwit van dorstige dieven Met stip het beste verzekeringspakket Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Dennis Mol uit Terneuzen slaat op een zinken mal een spuwende draak uit een lap lood. De mal is gegoten naar het voorbeeld van een spuwer van Kasteel De Haar. Jobse uit Middelburg hielp dat restaureren, foto's Willem Mieras yerseke - De restauratie van een deel van de oesterputten en -lood sen in Yerseke heeft vertraging op gelopen door het faillissement van bouwbedrijf Dronkers. Het opknapwerk zou eigenlijk eind oktober al worden opgele verd, maar het zal nu eerder janua ri worden, meldt initiatiefnemer Jean Dhooge van mosseikweekbe- drijf IP Dhooge BV in Yerseke. „Op dit moment wordt er weer hard gewerkt door bouwbedrijf Marteijn om de werken spoedig af te ronden." De putten en loodsen waren in verval geraakt. Dhooge wil ze in ere herstellen en er straks weer oes ters verhandelen en inpakken. Medio september werd bekend dat het Yersekse familiebedrijf Dron kers door de crisis was omgevallen en tien medewerkers op straat kwamen te staan. donderdag 17 november 2011 door Frank van Cooten heinkenszand - De gemeente Bor- sele inventariseert het gebruik van de recreatiewoningen op de par ken Stelleplas, Geertruidahof, Hof van Zeeland en het recreatiewonin genterrein van Scheldeoord. Deze woningen mogen niet permanent worden bewoond en huisvesting van arbeidsmigranten op deze par ken is niet toegestaan. Het bureau MB-ALL bv heeft op dracht gekregen de inventarisatie uit te voeren. De medewerkers zijn door de gemeente aangewe zen als toezichthouder. Ze beschik ken over een legitimatiebewijs. De toezichthouders controleren de re creatiewoningen en voeren moge lijk een gesprek met de gebruiker. Volgens een ruwe schatting wor den zo'n vijf- tot achthonderd ar beidsplaatsen binnen de gemeente Borsele ingevuld door arbeidsmi granten. Op dit moment heeft de gemeente zo'n 45 legale plaatsen voor de huisvesting van arbeidsmi- granten.Er zijn twee bijeenkom sten geweest met uitzendbureaus om mogelijkheden voor nieuwe initiatieven te bespreken. Dit heeft nog niet veel opgeleverd. Om het initiatief weer in handen te ne men, wil de gemeente de uitzend bureaus los van elkaar uitnodigen. VLISSINGEN Voor het zesde achtereenvolgende jaar wordt in het kerkgebouw de Schaapskooi in Vlissingen een ca deaumarkt gehouden. Op vrijdag 18 november van 09.00 tot 15.00 uur worden er uitsluitend nieuwe artikelen verkocht Tevens is er een bloemenstand en is er een kopje koffie te verkrijgen. HEINKENSZAND Het jaarverslag van R8cB Wonen in Heinkenszand is genomineerd voor de landelijke themaprijs 'Ver antwoorden over duurzaamheid' van Het Glazen Huis. Zo'n 125 wo ningcorporaties gaven gehoor aan de oproep om mee te dingen naar deze prestigieuze prijs. De jury voorzitter, Jan Terlouw, maakt van daag in Zwolle bekend welke cor poratie gewonnen heeft. De andere kanshebbers zijn zijn OFW uit Dronten en Vidomes uit Delft. HEINKENSZAND In gemeenschapscentrum De Sten- ge in Heinkenszand wordt zater dag weer de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs gehouden. De belangrijk ste modeltreinschalen zijn aanwe zig, evenals nostalgische blikken treinen en auto's in diverse schaal groottes. Deze keer is er ook weer een testtafel waarop bezoekers lo comotieven en wagons kunnen tes ten. De dag begint om 10.00 uur. De entree bedraagt 1,50 euro vol wasenen en 50 cent voor kinderen. VLISSINGEN De Lokale Partij Vlissingen wil nu wel eens weten hoe het zit met de Scheldekraan. Is het college van plan die te restaureren? En lukt dat voor de vervaldatum van de Euro pese subsidie? Heeft Vlissingen het cofinancieringsdeel eigenlijk al ge reserveerd? Deze vragen zijn gesteld aan het college. Die neemt eind dit jaar een besluit over het al dan niet laten restaureren van de kraan. Een be drijf in Breda heeft een offerte inge diend, Vlissinger Louis van Heulen zamelt nog steeds geld in. MEEST CELEZEN 1Rondweg Serooskerke bijna af (zie foto) 2. VOC keert erug in Vlissingen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl W ,1 III U i Zeventig standhouders laten ook vandaag tussen 10.00 en 17.00 uur nog zien wat zij aan producten en diensten te bieden hebben. De Grote Kerk in Goes is het gedroomde decor voor de beurs. MIDDELBURG In de Thomaskapel aan de Vrijland- straat in Middelburg is zaterdag een studiedag met Israël-predikant Henk Poot. Thema is 'Abraham, aartsvader van Israël en vriend van God'. De studiedag begint om 10.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Ieder een is welkom en de toegang is vrij. In de loop van de studiedag worden producten uit Israël ver kocht. Opgave voor deelname: bijeenkomst@christenenvoorisrael. nl. WOLPHAARTSDIJK Inbrekers zijn in de meeste geval len uit op geld of andere waardevol le spullen, maar de dader(s) van een inbraak in een clubgebouw aan de Pietweg in Wolphaartsdijk was/waren waarschijnlijk vooral dorstig. De buit bestond namelijk uit bier, frisdrank en een koffiezet apparaat. Het is niet duidelijk wanneer de in braak is gepleegd, maar volgens de politie moet dat één van de afgelo pen dagen zijn gebeurd. Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21