Ziekenhuizen in geldnood li 'Maximaal 10 miljoen in zeesluis' PZC 10 en 11 O 24 FINANCIËLE ONZEKERHEID Salarissen kunnen mogelijk niet worden uitbetaald Bijlage Uit Van Gaal naar Ajax 'Geen minimumprijs voor C02' Gijzeling na enkele dagen beëindigd In de middag bewolking, 10° Zoeken met een tunnelvisie Provincie Zeeland aast op komst Vuelta DONDERDAG 17 november 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 275 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 Heden en verleden in 'Sint Nicolaas leeft!' WALCHEREN amsterdam - Als ziekenhuizen geen extra financiële hulp krijgen, kunnen volgend voorjaar de sala rissen misschien niet meer wor den betaald. Dat concludeert ad viesbureau PwC in een rapport dat gisteren is gepresenteerd. De dreiging geldt met name voor de ziekenhuizen die er financieel al slecht voorstaan, zegt PwC. Vol gens de organisatie is er geen ande re oplossing dan dat zorgverzeke raars met een landelijke voorschot regeling komen om de ziekenhui zen uit de brand te helpen. Zieken huizen hebben al te maken met veel financiële onzekerheid. Vol gend jaar komt er ook nog eens een nieuw declaratiesysteem bij, dat voor vertraging zal zorgen bij uitbetaling van de rekeningen. Zie kenhuizen zullen per maand vele miljoenen tekortkomen. Landelijk, bij alle ziekenhuizen in totaal, kan het gaan om een miljard euro. Ban kiers aarzelen steeds meer om le ningen te verstrekken aan zieken huizen. Ook de Nederlandse Vere niging van Ziekenhuizen (NVZ) stelt dat de voorfinanciering door de zorgverzekeraars onontkoom baar is. Volgens minister Schippers van Volksgezondheid is een lande lijke bevoorschottingsregeling niet de bedoeling. De minister heeft be gin december een gesprek met bei de partijen. Bij het Admiraal De Ruijter Zie kenhuis (ADRZ) gaan de alarmbel len nog niet af, zegt woordvoerder Jaap Nelemans. „We maken ons wel zorgen, maar verwachten dat de problemen voor alle ziekenhui zen opgelost worden. Het gevaar bestaat inderdaad dat er een cash-probleem ontstaat, maar we denken dat we er met de zorgver zekeraars wel uitkomen." pagina 3: commentaar DORDRECHT - Een arrestatieteam heeft gisteren bij een tankstation op de A16 bij Dordrecht een einde gemaakt aan een enkele dagen durende gij zeling van een Deen. Daarbij zijn drie mannen uit Den Haag en een man uit Oosterhout aangehou den. Het slachtoffer werd in het weekeinde in Dene marken ontvoerd en naar Nederland gebracht. Af gelopen maandag werd justitie ingelicht door de Deense autoriteiten over de gijzeling. Gistermid dag kon de politie de gijzelaar en zijn ontvoer ders traceren. foto Robert van den Berge/ANP amsterdam - Louis van Gaal treedt voor de derde keer in een topfunctie in dienst van Ajax. Hij is de beoogde voorzitter van de di rectie. De rol van Johan Cruijff lijkt door de aanstelling van Van Gaal helemaal uitgespeeld. „Ze zijn gek geworden", liet de voorma lige nummer 14 weten. pagina 24 en 25: Cruijff buitenspel den haag - Minister Maxime Ver hagen (Energie) wil geen belasting geld gebruiken om te zorgen dat het voor Delta rendabel wordt om te investeren in kernenergie. Een minimumprijs voor CO2 kost links- of rechtsom belastinggeld. Een minimumprijs voor CO2 kan op verschillende manieren. Verha gen: „Via een overheidsgarantie op de C02-prijs, wat inhoudt dat be lastinggeld moet worden ingezet als de prijs onder een bepaald ni veau zakt. Of via een belasting op C02-uitstoot, waarvan de kosten uiteindelijk door bedrijven in reke ning gebracht worden bij de consu lt." pagina 23: kernenergie is zaak van de markt Louis van Gaal redt Ajax reageer op www.pzc.nl uwmwmWl reacties: 573 Weigerambtenaren moeten weg 55% 45% westdorpe - Havenschap Zeeland Seaports, de provincie en de ge meente Terneuzen zijn in principe bereid tien miljoen euro bij te dra gen aan de bouw van een nieuwe zeesluis in Terneuzen. Ze hebben dat gisteravond op het Zeeuwse Havendiner in Westdorpe duide lijk gemaakt aan minister Schultz van Haegen (Infrastructuur en Mi lieu). De minister vraagt de regio veertig miljoen euro, maar dat vin den de drie Zeeuwse partners veel te veel. Het is al vrij bijzonder dat regionale partijen willen bijdragen aan zo'n investering. Met de bouw van de zeesluis is een bedrag gemoeid van zo'n 700 miljoen euro. Vlaanderen - met de haven van Gent - betaalt hiervan 80 procent oftewel 560 miljoen en Nederland de rest. Schultz van Haegen meldde gisteren eind dit jaar, begin volgend jaar een defini tief akkoord over de bouw van de sluis te verwachten. De Vlamingen schijnen er onderling ook nog niet uit te zijn. De Vlaamse overheid wil een flink deel van de investe ring bij de Haven van Gent leggen. Dat heeft onder meer te maken met de eurocrisis. Als de haven in het project investeert, wordt dat geld niet opgeteld bij de al hoge Belgische staatsschuld. pagina 22: WCT-besluit 11 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 «7' 1688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1