Zeeland Zeeforel lokaas voor sportvissers PZCI O lijf zeep WALCHEREN VEERSE MEER Uitzetten vis levert Vurrukkulluk fietsen Hennepkwekerij in woning ontdekt De Mug weer hoog in Café Top 100 Thoolse college wil Floriade binnenhalen almanak 18 en 19 extra omzet en banen op 22 Donderdag 17 november 2011 door Theo Ciele middelburg - Uitzetten van zeefo rel in het Veerse Meer levert de toeristisch-recreatieve sector min stens 900.000 euro extra omzet en ten minste veertien banen op. Dat stellen onderzoekers van het Ken niscentrum Recreatie. De belangenorganisatie Sportvisse- rij Zuid West Nederland wil de vis in het Veerse Meer introduceren als vervanger van de zoetwaterfo rel. Sinds 2004 wordt er weer zout water binnengelaten in het Veerse Meer. Sportvissers constateerden dat de visstand hierdoor terugliep. Het Veerse Meer hield op te be staan als hét forellenwater van Ne derland. Met de vissen verdwenen ook de sportvissers en daarmee hun bestedingen rond het Veerse Meer. Sportvisserij Zuid West Neder land lanceerde vorig jaar het plan voor het uitzetten van zeeforel en liet de effecten onderzoeken. De provincie Zeeland steunt het uitzetten van de zeeforel. Voor waarde voor toekenning van deze subsidie is dat ook de gemeenten langs het Veerse Meer meebetalen. De gemeente is voor een periode van twee jaar een bedrag van 7200 euro gevraagd. Het uitzetten van de zeeforel ver ruimt de mogelijkheden voor sportvisserij op zout water in Zee land, een provincie die volgens de belangenorganisatie toch al be kend staat als 'het walhalla voor ie dere zoute visser'. Sportvisserij Zuid West Nederland wil in het najaar van 2012 zo'n 25.000 zeefo rellen uitzetten in het Veerse Meer. Het gaat om 7000 kilo klei ne forel (300 gram) en 1000 kilo grote forel (500-1000 gram). De vissen mogen voor eigen consump tie worden gevangen door sportvis sers. Omdat het Veerse Meer bij Kats in verbinding staat met de Ooster- schelde mogen alleen vissen wor den uitgezet die gegarandeerd para sietvrij zijn. Dit om verspreiding van ziektes te voorkomen. Begin volgend jaar geeft Sportvisserij Zuidwest Nederland een Sportvis- ser-reis-gids Zeeland uit. In de gids staat een uitgebreide beschrij ving van wat de provincie Zeeland sportvissers te bieden heeft. In de gids staat bijvoorbeeld waar vissers zelf zeeaas mogen steken, waar trailerhellingen liggen, wat de mooiste kantstekken zijn en met welke charterschepen men kan gaan vissen op de Noordzee. MIDDELBURG - Met het boek Het leven is vur rukkulluk van Remco Campert in de hand fiets ten 75 leerlingen van Nehalennia's Literatuur club gistermiddag naar de Zeeuwse Biblio theek. Camperts roman ligt deze week nog voor de lezers van de bibliotheek gratis klaar in het kader van de campagne Nederland Leest! In de bibliotheek konden de leerlingen van de Middelburgse scholengemeenschap de kleine tentoonstelling over Remco Campert bezichtigen en een college over de jaren zes tig volgen. foto Ruben Oreel MIDDELBURG In een woning aan de Sint Joris- straat in Middelburg is gisteren een hennepkwekerij ontdekt De politie trof in twee kamers in to taal 191 planten aan. Er zijn volgens de politie geen aanhoudingen ver richt Of de woning ook bewoond was, kon de politie gisteren nog niet zeggen. Vorige maand werden in Middelburg op bedrijfsterreinen ook al hennepkwekerijen ontdekt. MIDDELBURG Café de Mug aan de Vlasmarkt in Middelburg staat op nummer 16 in de jaarlijkse Café Top 100 van de brancheorganisatie Misset Horeca. In totaal staan vijf Zeeuwse cafés in deze lijst. Naast café De Mug zijn dat De Gekroonde Suikerbiet in Zierikzee (plaats 24), Zeerust in Renesse op plaats 69, Salud in Scha- rendijke (80) en café 't Anker in Hulst (83). THOLEN Tholen gaat zich kandidaat stellen voor de organisatie van de Floriade in 2022. Het college vindt dat het evenement zeer interessante ont wikkelingen voor de regio met zich mee kan brengen, waarvan Tholen kan meeprofiteren. De ge meente stelt zich overigens niet al leen kandidaat Dat gebeurt samen met Bergen op Zoom en de provin cies Zeeland en Noord-Brabant. TtmesssmstgBiBfêmmffltmmmBSïïatmm Tip? redactie@pzc.nl Met de Griekse eurocrisis vrijwel da gelijks in de krant, denkt dat Zeeuw se stel regelmatig terug aan de han delsgeest van de Grieken. Het volgende gesprek speelde zich af tussen de echtgenoot en een Griekse souvenirverkoopster. „Wilt u soms een tafelkleed kopen. Handgemaakt?" „Ach, ik krijg elk jaar een tafelkleed van mijn moeder." „Stuur haar meteen naar Grieken land." „Wilt u dan olijfzeep? Goed voor uw haar." Mismoedig wees de Zeeuw op zijn reeds dunner wordende haardos. „Ik denk niet dat ik daar iets aan heb." „Had u maar eerder olijfzeep moeten kopen bij mij." De levende keten van redders vormde het begin hu 'nnii"iiniw i niiiiniMB«»MaHw aanr.n riwnn Tip? walcheren@pzc.nl Operatiebevel Dutchbat III is spoorloos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17