Verhaegen: notariële structuren supersponsor 10 Notariskantoor Verhaegen Verhaegen staat zowel de particuliere als zakelijke klant met raad en daad ter zijde om ju ridische structuren aan te bren gen. „De Junior Kamer onder steunt ondernemers die hun nek durven uitsteken. Durven is doen. Alles wat ze durven moet wel zo goed mogelijk geregeld zijn zodat, mocht het verkeerd af lopen, het niet meteen een ramp is", aldus notaris mr Eric Verhae gen tèle voorop. „Je bouwt als notaris een vertrouwensband op met de mensen, die je in diverse levensfases mee maakt. Het is interessant om de ont wikkeling in hun leven mee te maken en ze in verschillende stadia te onder steunen. Ze kopen een huis, gaan sa menwonen of trouwen, starten een onderneming, wijzigen de rechts vorm, gaan eventueel scheiden en krij gen helaas ook te maken met sterfge vallen." Eric Verhaegen wijst op het belang van het tijdig aanpassen van notariële akten aan veranderende omstandighe den. „Een goed testament kan veel ellende in families voorkomen èn kan veel belastingen schelen. Bij ons kan men oude structuren in een uur als het ware laten scannen waardoor ze weer up-to-date zijn. Het is een stukje gratis service voor al onze klanten dat veel ellende voorkomt. Het levenstes tament is in opkomst. Hierbij wijst men een of meer gevolmachtigden aan om tijdens leven zaken te kunnen regelen wanneer men bijvoorbeeld door een ernstig ongeval of dementie hiertoe zelf niet meer in staat is." De notaris geeft ook aan dat j schenking bij leven 'met de wanne hand' tegen een laag belastingtarief voor veel mensen aantrekkelijker is dan het vermogen later bij overlijden tegen een hoog tarief te laten verer ven. Ingevolge de per 1 januari 2010 gewijzigde Successiewet is door de wetgever de mogelijkheid geboden dat ouders aan hun kinderen (tussen de 18 en 35 jaar), bij notariële akte een bedrag van 50.300 schenken in verband met de aankoop door het kind van een eigen woning, ter verbetering of onderhoud van de eigen woning, dan wel ten behoeve van de aflossing van de eigen woning schuld van het kind. www. notarisverhaegen.rA IJZEND IJK E - Notariskantoor Ver haegen Verhaegen, waar inmiddels 17 mensen werken, is gesitueerd aan de Markt in IJzendijke in een monu-, mentaal pand van meer dan 400. jaar oud. Corebusiness van het kantoor zijn familierecht, ondernemingsrecht en onroerend goed. „Ondernemers runnen hun zaak in goede en slechte tijden. Ze blijven investeren om klaar te zijn voor de toekomst. Ook zaken in de voorbereidende fase moeten goed geregeld zijn. Naast bedrijfson- roerend goed houden we ons veel be zig met de verkoop en overdracht van woningen. Het kopen van een huis moet een feest zijn. Iedere^keer als een onroerend goed transactie rond is geeft dat voor alle partijen een goed gevoel", aldus Eric Verhaegen. Hij staat met 'de voeten in de klei' aan het roer van een laagdrempelig kantoor, dat maatschappelijke betrok kenheid hoog heeft zitten. Zijn kan toor is landelijk huisnotaris voor schenkingen aan het Ronald McDo nald Kinderfonds, de Koninklijke Ne derlandse Reddingsmaatschappij (KN- RM) en het Autismefonds. Periodie ke schenkingen aan deze doelen zijn volledig fiscaal aftrekbaar. Eén van de voorwaarden is dat de schenking moet worden vastgelegd in een nota riële akte. Notariskantoor Verhaegen Verhaegen stelt deze akte gratis op. Op deze manier betalen de belasting dienst en het notariskantoor mee aan de giften en blijft er dus per saldo meer over voor de goede doelen. Nijmegen Eric Verhaegen studeerde notarieel recht aan de universiteit van Nijme gen en keerde terug naar zijn geboor testreek om het kantoor van zijn va der over te nemen. Hy was eerst tien jaar kandidaat en sinds 2004 notaris. „Zeeuws-Vlaanderen is een prachtig gebied met veel kansen. Er zijn onder zoeken dat de krimp in deze regio de komende decennia doorzet. Die on derzoeken komen alleen uit als je niks doet. Nieuwbouwprojecten als Duin hof en Cavelot in Cadzand en Groote Jonkvrouw in IJzendijke geven een stimulans aan de streek. Een toene mend aantal overwegend jonge Bel gische gezinnen vestigt zich in Zeeuws-Vlaanderen, mede vanwege de lagere woningprijzen en hypothee krente aftrek. Ook de komst van se nioren uit heel Nederland en België naar Zeeuws-Vlaanderen is gunstig. Ik zie vergrijzing als een geschenk. Niet dat we moeten uitgroeien tot het Florida van Nederland, maar ver grijzing biedt zeker mogelijkheden. Het is voor de economie eigenlijk een goede zaak want ouderen hebben vaak meer te besteden. Bovendien hebben ze eerder verzorging nodig, wat eveneens goed is voor de econo mie. Van krimp schiet je dus per defi nitie niet in kramp. De vraag wordt vaak gesteld: 'moetje wel bouwen als de bevolking krimpt?'. Waarom niet? Ondanks een afname van de bevol king in Zeeuws-Vlaanderen, neemt blijkbaar wel het aantal huishoudens toe. En er is een stijgende behoefte aan senioren bungalows en woonzorg gebouwen. Cadzand is echt een parel waar een enorme aantrekkingskracht voor de streek van uitgaat. Door di verse ontwikkelingen zoals Cavelot, Duinhof, uitbreiding van hotels en pa viljoens en een nieuwe jachthaven wordt stevig ingezet op kwaliteitsim pulsen waar de hele regio van kan pro fiteren." Notar' mr Eric Verhaegen. Persoonlijke benadering Sinds jaar en dag staat voor Notaris kantoor Verhaegen Verhaegen de persoonlijke benadering met de clien Het monumentale pand aan de Markt in IJzendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 80