nieuwe auto af binnenland 17 Voordeliger kan gewoon niet... I? 'Mensen willen emotie van aankoop voelen' Snel besluit vervolging schoolleider Enorm m verlaagd! Eïï!i^™?oSsrMscn^si!f':?fen jdL Occupykampen her en der ontmanteld Costa woensdag 16 november 2011 'We hebben geen streefcijfer voor het eerste jaar, maar als we er 2500 verkopen, doen we lekker mee' ANWB-woordvoerder Markus van Tol Top 5 best verkochte automerken PEUGEOT RENAULT Autoverkoop oktober 2011 infographic CRW bron BOVAC, RAI ook niet. Onderhandelen heeft de ANWB al gedaan en dat zou, be weert de bond, in de praktijk een gemiddeld voordeel tussen de 4 en 7 procent op de catalogusprijs kun nen opleveren, exclusief btw en bpm. „De hoogte van het voordeel is ook afhankelijk van het merk, het model en de uitvoering. Leden kunnen van die korting profiteren door 'de volumes' die we denken af te nemen." In welke aantallen denkt de ANWB eigenlijk? „We hebben geen streefcijfer voor het eerste jaar, maar als we er 2500 verkopen, doen we lekker mee." Kopers hoeven zich volgens de woordvoerder ook geen zorgen te maken over het ontbreken van een inruilkorting voor hun oude bolide. „We hebben sinds een jaar een autoverkoopservice die leden daarbij kan helpen." De ANWB denkt de internetklan ten ook tegemoet te komen door nieuwe auto's thuis te laten afleve ren. Maar ook ophalen bij de ANWB in Almere, of bij de dealer om de hoek kan. Vaststaat dat daar in elk geval geen Volkswagens, Sko- da's, Porsches en Audi's gereed staan. Over die merken kon vol gens de bond geen akkoord wor den bereikt. Ook is de ANWB niet bang dat mensen thuis achter hun compu ter eerder geneigd zijn tot ondoor dachte uitgaven. „We stellen nadat een offerte is verstuurd een con tactpersoon aan die telefonisch een aantal keer contact opneemt met de klant. De klant kan bij hem met al zijn vragen terecht." Top 5 online autoverkoop E Renault Twingo infographic CRW bron ANWB zie onze website:economie Internetdeskundige over de kansen van online-autoverkoop ALMERE - De dealers waren in eer ste instantie lichtelijk sceptisch over het ANWB-plan, zegt Eric Tak van de Bovag Autodealers. „We bekijken dit initiatief met veel interesse en de angels zijn er voor onze leden na verschillende gesprekken met de ANWB wel uit." Sterker nog: de dealers zien deze manier van online-verkoop nu zelfs 'vooral als een extra ver- koopkanaal'. Tak verwacht dat de meeste ANWB-leden er toch voor zullen kiezen om hun gekochte auto op te halen bij de dealer. „Al was het maar omdat een nieuwe auto vaak even wat uitleg behoeft voordat je er goed in kunt rijden. Dan is er ondanks internet dus tóch contact tussen klant en dealer." Waar in sommige sectoren bedrij ven door de concurrentie van in ternet de omzet zien dalen, is daar in de autobranche nog geen spra ke van, zegt de Bovag. „Wat we wel merken is dat mensen voordat ze tot aanschaf overgaan, dankzij internet goed hun huiswerk heb ben gedaan. Ze weten steeds duide lijker waarover ze praten, wat ze willen. Maar de werkelijke onli ne-verkoop van auto's staat nog in de kinderschoenen." Harald Bresser van de Importeurs vereniging RAI, weet wel waarom. „Mensen die een auto kopen, wil len toch weten hoe zo'n wagen rijdt. Je wil de emotie voelen, je wil de auto proeven, ruiken. Dat is een belangrijk onderdeel bij een auto-aankoop en dat lukt je op in ternet niet. Voor een bepaald type auto, vooral de wat kleinere, een voudigere, zoals de Citroen Cl, kan internetverkoop aanslaan. Maar voor duurdere, grotere auto's willen mensen toch echt eerst zelf minstens een proefrit maken." De RAI is 'zeer benieuwd' hoeveel auto's de ANWB op jaarbasis via zijn nieuwe service zal verkopen. „Ook omdat ik van sommige im porteurs hoor dat ze nog nooit zijn benaderd door de ANWB." Volgens de Bovag zullen de dealers geen geld mislopen nu ook de ANWB zich op de automarkt begeeft. „Laten we zeggen dat ze 1500 auto's per jaar verkopen op een totaal van 500.000. Daar lig gen we niet wakker van." En de korting die kopers krijgen, zullen de dealers ook niet in de portemonnee voelen, verwacht de woordvoerder. „Normaal kunnen mensen in de showroom ook kor ting bedingen, alleen heeft nu de ANWB voor hen onderhandeld. Dat maakt niet veel verschil." NIEUWEGEIN - De zaak van de ad junct-directeur van een school in Nieuwegein die een 13-jarige leer ling zou hebben mishandeld, bleef ook gisteren de gemoederen verhit ten. De man 'vatte de jongen in zijn kraag' toen hij na een vecht partij en herhaaldelijke verzoeken weigerde de klas te verlaten. De ouders deden vervolgens aangifte van het incident. Het Openbaar Ministerie (OM) in Utrecht werkt 'met grote spoed' aan de zaak rond het Anna van Rijn College. Het politiedossier is gisteren ingeleverd bij het OM, dat vandaag een besluit denkt te ne men over eventuele vervolging. Minister Marja van Bijsterveldt (Onderwijs) stelde gisteren in de 1\veede Kamer dat binnen de mu ren van de klas de leraar de baas is, en ook de ruimte moet krijgen om zijn of haar gezag waar te ma ken. Nu is het volgens de minister nog te vaak dat ouders in verzet gaan als een kind op school op zijn kop heeft gekregen. Ouders ge dragen zich volgens de minister soms te vaak als consumenten, ter wijl ook van hen een rol op school verwacht wordt. Eerder kondigde Van Bijsterveldt al aan de kwestie te onderzoeken. Maar zij wil eerst de bevindingen van het OM afwachten. In de TWeede Kamer leeft breed de erger nis over het optreden van de poli tie in de zaak. De 13-jarige leerling in kwestie liet gisteren weten naar een andere school te gaan. De jongen gaat in overleg met zijn ouders volgende week naar een school voor spe ciaal onderwijs. De hevig ontdane adjunct-directeur begint waar schijnlijk volgend week weer met werken. Hij stelt zelf volgens het protocol te hebben gehandeld. pement. „Het is mooi geweest. Ze hebben hun punt gemaakt." Ook op het Malieveld in Den Haag houden de bezetters stand, maar hebben een flinke tegenslag te ver werken. De grote tent die als keu ken en woonkamer fungeerde, moet weg. De eigenaar wil huur zien en dat geld is er niet. Een an dere grote tent mankeert van alles. De 26-jarige Kris en de 46-jarige Theo halen er stoïcijns hun schou ders over op. „Niets aan te doen. Hier zullen we het mee moeten doen." Ze hebben nog een paar uur te gaan om alles weer klaar te krijgen voor een volgende nacht op het Malieveld. CENÈVE/LONDEN - De politie in Zürich heeft gisteren een kampe ment van de Occupy-beweging ont manteld. In Londen liet het stadsbe stuur ondertussen weten juridi sche stappen te ondernemen tegen Occupy-demonstranten die hun kamp voor de kathedraal St. Paul's hebben opgeslagen. gauw e 140 tot e 1500! "SC Lirica of A/f>AKi..i saf Emirates Prijten p.p. o.b.v. 2 pets, per kamer/hul exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn tetds verwerkt in de prijs. Pmkfoulen en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7