Bianca Janssen: 'Hoezo kan niet' genomineerde 09 Bianca Janssen (36) van BriljansS* uit Philippine heeft als missie om mensen ster ker in de schoenen te laten staan. Ze wil voor haar clientèle geluk en vrijheid van denken en doen creëren door op een efficiënte ma nier doelen te bereiken op het ge bied van wonen, werk, studie en privé. Overzicht BriljansS* traint en adviseert werkge vers, werknemers, studenten, en werkzoekenden, die dreigen vast te lo pen in carrièrepatroon of studie. Het bedrijf helpt inzicht en structuur te ge ven, zodat mensen weer grip krijgen op hun leven en bewuster keuzes kun nen maken. Doordat ze weer het overzicht hebben, krijgen mensen meer vertrouwen in zichzelf en ande ren. Dit levert ook meer werk- of stu- dieplezier op, evenals een gelukkiger en vrijer leven in de privésfeer Iedere persoon die in zijn leven te ma ken heeft met psychosociale proble matiek is potentiële klant van BriljansS*, zoals mensen met proble men in de relationele sfeer, met span ningen op het werk of die moeite hebben om evenwicht te vinden tus sen werk en privé. Naast de methode uit haar boek, maakt Bianca Janssen gebruik van (ex perts uit) haar netwerk, bijvoorbeeld: - kleurenworkshops, waarbij ook de psychologische effecten van kleuren worden besproken, om op die manier doelen te bereiken - verzorgen van workshops voor het maken van 'moodboards' om doelen te visualiseren - communicatieworkshops - begeleiding op gebied van social me dia - trainingen om op een simpele en fi nancieel aantrekkelijke manier te ko ken, huisraad op te knappen of kle ding aan te schaffen. PHILIPPINE - Dat doet ze via een door haar zelf ontwikkelde methode in combinatie met de-psychologische betekenis van kleuren. Hiervoor werkt ze samen met andere kleurenex perts op het gebied van interieur, ver zorging en persoonlijke ontwikke ling. BriljansS* is de Noorse vertaling van het Engelse 'brilliance'. De beide hoofdletters staan voor Bianca en haar man Serge die het bedrijf van zijn echtgenote met raad en daad terzijde staat. „Wij bieden ondersteuning om te schitteren door je natuurlijke talen ten te laten ontluiken. BriljansS* biedt de kans glans en schittering van binnenuit te ervaren. Waar een ander adviesbureau zich veelal richt op één bepaalde methodiek of zich bezig houdt met de buitenkant van de mens, daar denken wij met liefde en plezier over iemands welzijn en de binnenkant mee. De eigen verant woordelijkheid staat bij alles wat we doen voorop. Door dit meer te active ren, staan mensen vaak versteld van zichzelf', aldus Bianca Janssen. Ze werkt veelal op locatie. Daarnaast be schikt ze sinds enkele maanden over een vaste locatie in Temeuzen waar ze mensen in een rustige kamer hun verhaal kan laten doen. Boek Een maand geleden is haar boek 'Hoe zo kan niet?' verschenen, waarmee ze anderen wil inspireren om bovenge noemde doelen te bereiken. In het Bianca is zelfstandig counsellor èn kleureninspirator. boek staat haar werkmethode volledig beschreven in combinatie met vragen aan de lezer. Het is voor Bianca een emotionele investering geweest. Door haar ervaring middels dit boek te delen met anderen hoopt ze haar steentje bij te dragen aan diverse men sen opdat ze gelukkiger en zelfbewus ter in het leven komen te staan. Om een dergelijk boek te schrijven moet je lef hebben. Bianca memoreert hier in onder andere over het feit dat ze in haar jeugd geconfronteerd werd met huiselijk geweld en over de spannin gen tussen haar ouders. Hoewel het soms gedurende langere periode goed ging was er altijd de dreiging dat het weer mis kon gaan. Deze voortduren de spanning en onzekerheid remden Bianca in haar zelfontplooiing. Ze nam als zeventienjarige de stap om het ouderlijke huis definitief vaarwel te zeggen. Haar moeder maakte de zelfde keus. Samen genoten ze een half jaar maatschappelijke opvang bij De Lage Flancken in Sas van Gent. Deze 'move' bleek cruciaal voor haar verdere leven. Bianca en Serge heb ben een gelukkig gezin en zijn de trot se ouders van Joep (4) en Wout (2). „Ook mijn moeder heeft met een nieuwe lieve vriend het geluk hervon den", zegt Bianca Janssen. Afspiegeling Na haar HBO-studie Sociaal Pedago gische Hulpverlening werkte Bianca achtereenvolgens als intercedent bij Tempo Team Uitzendbureau, direc tiesecretaresse bij Recreatiecentrum Pannenschuur en re-integratieadvi seur bij Randstad Rentree. Haar laat ste werkgever was Dethon Integratie in Temeuzen waar ze trainer was. „Ik heb ér veel geleerd. Het gaf een mooie afspiegeling van de maatschap pij te zien. Ik had het jarenlang goed naar .mijn zin in loondienst, maar na drie keer een jaarcontract had ik voor mezelf besloten: óf een contract voor onbepaalde tijd, óf ik begin voor me zelf. Het werd dat laatste. Sinds eind 2007 ben ik zelfstandig counsellor en kleureninspirator. Ik ben Register Counsellor bij de ABvC (Algemene Beroepsvereniging voor Counselling) en sta als HBO-register-therapeut ook vermeld in het register van Be roepsbeoefenaren Natuurlijke Ge zondheidszorg. Ik heb het vermogen om op een directe, confronterende, inspirerende en respectvolle manier mensen een spiegel voor te houden. Belemmerende factoren worden be spreekbaar en inzichtelijk gemaakt. Sa men met de klant wordt gekeken wat nodig is om een persoonlijk doel te bereiken, waarbij vastgeroeste patro nen desgewenst worden doorbro ken." Bianca Janssen: Tk heb het vermogen om op respectvolle wijze mensen een spiegel voor te houden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79