Hans Jagers voelt ziel 221 zeeland Verpaupering baart Hoofdplaat zorgen Inbrekers aan de haal met loodzware kluis Gediplomeerd imker kan zelf bijen houden 'Avondfilm' nu ook 's middags te zien Kampioenendag van de Postduif Ouderenbonden houden dansmiddag Celstraf geëist voor mishandeling almanak Schattig ZANGER Axelaar presenteert in café 't Amstelhoekje zijn debuutsingle The Good, The Bad Bart XL ir coverbandfinale woensdag 16 november 2011 SLUIS Peter Simpelaar uit Sluis is één van de vijftien Zeeuwen die vandaag het diploma bijenhouden uitge reikt krijgt in het sportcentrum Goes. Naast zeven theorielessen hebben de cursisten veel praktijk oefeningen gedaan. Geslaagden hebben voldoende kennis opge daan om zelf bijenvolken te hou den en een aantal van hen heeft aangegeven dat ook te gaan doen. OOSTBURG De wekelijkse avondfilm voor vol wassenen in het Ledeltheater in Oostburg is voortaan ook op maan dag- of dinsdagmiddag om 14 uur te zien. Bezoekers krijgen een gra tis kopje koffie. Het theater hoorde van ouderen dat die best willen ko men, maar 's avonds liever niet de deur uit gaan. Deze week draait de film Le Gamin au Velo. VIDEO Luister naar het nummer Ich liebe dich, je t'aime van Hans Jagers op www.pzc.nl/zeeuwsvlaanderen TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto HEIKANT De postduivenclub de Postduif houdt zondag 20 november in het clublokaal bij gemeenschapscen trum 't Heike een kampioenendag. De ingebrachte doffers en duivin- nen worden 's morgens in stands van drie gekeurd. Liefhebbers kun nen vanaf 13.30 uur de expositie ko men bekijken. Tevens is er een ver koop van bonnen van een kam pioen. TERNEUZEN De afdelingen van de drie ouderen bonden ANBO, KBO en PCOB hou den vanmiddag vanaf 13.45 uur een dansmiddag voor vijftig-plussers in dansschool Kiel aan de Mr.F.J. Haarmanweg 25. DJ Henk draait op het publiek afge stemde muziek. Naast de vaste club kunnen ook gelegenheidsdan sers - al dan niet lid van een bond - de dansvloer op. MIDDELBURG Tegen een 51-jarige man uit Aarden burg is eergisteren in Middelburg negen maanden cel plus de tenuit voerlegging van een eerder vonnis van vier maanden geëist. Ook wil de officier van justitie dat hij zijn slachtoffer een schadevergoeding van 2365 euro betaalt De man woonde tijdelijk bij zijn buurman en kreeg op 9 augustus ruzie met hem. Volgens het slachtoffer is hij door de Aardenburger in zijn ge zicht getrapt. De verdachte zegt dat de man van de trap is gevallen. Uitspraak over twee weken. m^^^smsBBsa^^ssiesfasssemsa. door Frank Cijsel HOOFDPLAAT - Inwoners van Hoofdplaat zijn niet te spreken over de verloedering en verpaupe ring van enkele panden in hun dorp. Ze vragen het Sluise gemeen tebestuur direct actie te onderne men. Wethouder Jan Schaalje meldde onlangs tijdens de jaarvergadering van de dorpsraad dat de gemeente weinig kan doen om dit probleem op te lossen. Wel loopt er nog een opdracht bij onderzoeksbureau Scoop, waarin de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten vragen te kij ken naar mogelijkheden voor het bestrijden van verkrotting. Schaal- Tip? redactie@pzc.nl Ruige gozer, onze collega. Althans, dat probeert hij uit te stralen. Toegegeven: op de elektrische gitaar is hij een virtuoos en hij heeft ook een hele mooie vrouw aan de haak geslagen. Wellicht om zijn imago nog wat te versterken, heeft hij on langs een echt lederen jack aange schaft. Zwaar en zwart, met veel zak ken en ritsen. Er staat nog net geen Heli's Angels achterop. Zo komt hij dagelijks op de redactie aanzetten. „Ben je met motor?" wil de een collega weten. Maar een an der, die hem door het raam zag aan komen, gaf het antwoord: „Nee hoor, hij is op die damesfiets met dat mandje voorop en die schattige bloe- menguirlande om het stuur." Hans Jagers voelt zich bevrijd. Hij is met een man getrouwd, accepteert zijn beperking en brengt ook nog een sin; door Raymond de Frel je ging ook in op het probleem van de stilstaande klok op de kerk toren. De wethouder legde uit dat toren en klok weliswaar gemeente lijk eigendom zijn, maar dat het ge bouw van een ander is. Een ge schil met de eigenaar van het tot appartementencomplex getransfor meerde godshuis zorgt ervoor dat de gemeente geen toegang krijgt tot de kerk, en daardoor de klok niet kan bereiken. Tevredenheid is er in het dorp over de realisatie van het omme tje, een wandelpad om Hoofd plaat. Verder werd bekend dat een werkgroep festiviteiten rond het 135-jarig bestaan van het dorp, over twee jaar, op poten zet. Ik ben homo en heb een licht verstandelijke beper king. Zo, ook goedemiddag. Hans lagers (43) uit Axel draait geen seconde meer om de pot heen. Hij is gelukkiger dan ooit. Met zijn kersverse man én met zijn debuut-cd. Hans is net terug van vakantie, na dat hij op 1 november aan zijn Ro nald het ja-woord gaf Dat had hij twee jaar geleden nog niet durven dromen. Het was de Axelse produ cer Marco Roodhuizen die Hans een beslissend zetje gaf „Ik was ge trouwd met een vrouw en woon de in Culemborg. Via internet kwam ik in contact met Marco, vanwege de opnames van een cd. Toen ik bij hem in de studio was, zei hij al vrij snel dat ik homo was. door Eugène Verstraeten HULST - Een bende inbrekers is er vandoor gegaan met de enkele honderden kilo's zware kluis van zwembad Reynaertland in Hulst. De inspanningen wogen niet op te gen de opbrengst, want in de kluis zat alleen wat wisselgeld. De inbrekers richtten wel voor zo'n 15.000 euro vernielingen aan, schat bedrijfsleider Hans Wessels. Opmerkelijk is dat zich negentien jaar geleden een inbraak afspeelde volgens bijna hetzelfde scenario. Ook toen zat er weinig geld in de buitgemaakte kluis, die overigens nooit is teruggevonden. De inbraak, die zich donderdag ochtend afspeelde tussen 3.00 en 5.00 uur, is vastgelegd op bewa kingscamera's. Omdat ze tijdens hun actie deels bivakmutsen droe gen, is niet duidelijk of er in totaal vier of zes inbrekers bij betrokken waren. Wessels: „Ze waren duide lijk op zoek naar geld, hadden geen oog voor computers en derge lijke. Ze hebben het raam er uit ge haald en vervolgens het hele kan toor gesloopt. Zelfs de vloerbedek king." De kluis werd met behulp van koevoeten en wiggen uit de grond getrokken en door het raam naar buiten gezeuld. Daarna ver trok de bende in twee auto's. Eerst ontkende ik, zoals ik dat zeventien jaar deed. Maar toen b mij met Ronald in contact bracb wist ik het zeker. Ronald en ik hat den meteen een klik", verte Hans. Sindsdien zijn Ronald en Hans gi lukkig in hun woning nabij c Axelse molen. Met dank aan prt ducer Marco dus. „Ik ben hem eet wig dankbaar dat hij mij het ii zicht gaf dat ik vooral met ee WEERT - Coverband The Got The Bad Bart XL uit Biervliet doorgedrongen tot de regionale nale van de bandwedstrijd T Clash of the Cover Bands. In de eerste regionale halve fin; in De Bosuil in Weert werd H zestal door de vakjury als beste t oordeeld. Dat betekent dat I band rond de zussen Merel en M rieke en broer Bart Ingels op zo dag 15 januari in popcentrum o in Tilburg een gooi mag doen na de winst in de regio Zuid. Kaartj voor deze eindstrijd, die om 14.C uur begint, kosten 12,50 euro t zijn te bestellen via de website v: The Clash of the Cover Bands. www.theclashofthecoverbands.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62