301 sport 5 Pijnlijke terugkeer van Oranj Heiner laat olympische ambities varen Uruguay kan het ook zonder Luis Suarez Spelers Kameroen weigeren te voetballen FC Utrecht schrijft dikke rode cijfers Adelinde Cornelisse FEI-atleet van het jaar VRIENDSCHAPPELIJKE INTERLAND Het Nederlands elftal heeft nauwelijks iets in te brengen tegen Duitsland. Oranje verliest in Hamburg kansloos met 3-0. woensdag 16 november 2011 859a8i5B^8^8igi^a882ga^gS8SSI68BaBag88^fl1W>W>WBKHWBB8 ROME - De voetbalselectie van Uru guay kan ook zonder sterspeler Luis Suarez. De oud-Ajacied, die vrijdag als eerste international van zijn land viermaal scoorde in een wedstrijd, ontbrak gisteren door een spierblessure tegen Italië. De Zuid-Amerikanen wonnen niette min met 1-0 in Rome door een treffer van Sebastian Fernandez, de vervanger van Suarez. Uruguay speelde de laatste tien mi nuten met tien man. Alvaro Perei- ra kreeg voor de tweede keer geel. De Italianen, met Mario Balotelli in de spits, konden niet profiteren. Denemarken won gisteren met 2-1 van Finland. In de Blue Water Are na in Esbjerg scoorden Daniel Ag ger en Nicklas Bendtner. Dat ge beurde pas in de tweede helft, na dat de Finnen na ruim een kwar tier op voorsprong waren geko men door Aleksei Eremenko. Ajacied Christian Eriksen deed de laatste twintig minuten mee in plaats van Lasse Schone (NEC). Bij de Finnen ging Niklas Moisan- der (AZ) een minuut voor tijd naar de kant. Tim Sparv (Gronin gen) speelde de gehele wedstrijd. ALGIERS IDe internationals van Kameroen weigeren de voor dinsdag ge plande vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen Algerije te voetbal len. Ze staken omdat ze de beloof de inkomsten voor het spelen van een toernooi in Marokko niet heb-' ben ontvangen. „We hebben beslo ten niet naar Algiers te gaan en de autoriteiten van Kameroen ver zocht zich aan de afspraken te hou den", luidt een verklaring van de spelers. De interland tegen Algerije is inmiddels afgelast UTRECHT FC Utrecht heeft over het seizoen 2010/2011 een verlies geleden van 9,2 miljoen euro. Dat blijkt uit het jaarverslag van de eredivisieclub. De cijfers zijn zo rood, omdat de opbrengsten van de miljoenen- transfers van Kevin Strootman en Dries Mertens om boekhoudkundi ge redenen buiten het boekjaar val len. „Maar we moeten ook onder ogen zien dat de kosten de afgelo- - pen jaren veel te fors zijn opgelo pen", zegt directeur Wilco van Schaik op de website van de club. RIO DE JANEIRO Dressuuramazone Adelinde Corne- lissen is maandagavond in Rio de Janeiro (plaatselijke tijd) tijdens het gala van de internationale hip pische federatie FEI uitgeroepen tot atleet van het jaar. De Neder landse ontving daarvoor een award. Ze liet weten „vereerd en verrast" te zijn. Comelissen werd dit jaar in Rotter dam Europees kampioen in de Grand Prix Special en de kür. Ze be haalde de successen met haar paard Parzival. Daarnaast won de Nijkerkse de wereldbeker. Voorafgaand aan het duel met Duitsland had Oranje vijf keer op rij niet verloren van de oosterburen. door Peter van der Meeren LELYSTAD - Geen vijfde Olympi sche Spelen voor Roy Heiner. Het ontbreekt de ervaren zeiler (brons in 1996) aan geld. Ondertussen blijft hij wel knokken voor een boot in de Volvo Ocean Race. Hei ner, die op 22 november 52 jaar wordt, probeerde tot voor kort aan te haken bij de mondiale top van de olympische Star-klasse. In deze tweemansboot gaat ervaring bo ven lenigheid. Mede daarom is het een klasse waarin veel oude rotten (zoals meervoudig olympisch en wereldkampioen Robert Scheidt uit Brazilië) om de prijzen varen. Gezien zijn staat van dienst had Heiner zijn partijtje mee kunnen blazen. De in Zuid-Afrika geboren stuurman nam voor Nederland vier keer deel aan de Olympische Spelen. In de Finn behaalde hij zijn grootste succes: brons op de Spelen van Atlanta. Vier jaar later greep Heiner in de Soling (waarin voorts de profs Dirk de Ridder en Peter van Niekerk) net naast een medaille: vierde. Tussendoor deed hij mee aan de Whitbread-race rond de wereld, de voorloper van de Volvo Oceaan Race. Als vervan ger van Hans Bouscholte loodste hij Brunei naar de achtste plaats. Op zijn beurt werd Heiner in de volgende oceaanrace (2001) als schipper van de Assa Abloy na de eerste etappe vervangen. Heiner, die in Lelystad een zeilaca- demie runt, stapte vorig jaar in de Star met een van zijn tien werkne mers, Gert van der Heijden. Hun grootste succes boekten ze in mei tijdens de Delta Lloyd Regatta. Ze wonnen in Medemblik de medalra- ce, al was Heiner wel zo nuchter om te erkennen dat de finale was bereikt omdat vier rivalen met ge broken masten naar de wal moes ten. Toen al sprak hij zijn vrees uit voor het mislukken van zijn olym pische campagne. „Er is niet genoeg geld", stelt Hei ner nu vast. „Mijn olympische aspi raties zijn voorbij. Persoonlijk heb ik erg veel moeite met deze beslis sing, want ik heb nog ontzettend veel energie. Maar het is niet te doen. Mijn verantwoordelijkheid naar mijn werknemers weegt zwaarder dan mijn gedrevenheid om voor de vijfde keer naar de Spelen te gaan. Het is zó'n dure campagne. Als je alles erop en er aan wilt, moet je een half miljoen euro hebben. Een nieuwe Star kost al 70.000 euro. Anderen beschik ken over twee boten en 'tig' mas ten, wij hebben één Star, één grootzeil en één mast. Dan is het niet leuk meer." Desondanks blijft hij het probe ren. Heiner jaagt een oude droom na: met een vooral uit Nederland se zeilers bestaand team - door hem opgeleid - meedoen aan de Volvo Oceaan Race (VÖR). De start van de volgende race staat ge pland voor 2015. En dat er toch ooit nog een Heiner meevaart op de Spelen moet niet uitgesloten worden. Nicholas, de 22-jarige zoon van Roy Heiner, heeft olym pische aspiraties in de Laser. Vori ge week werd hij zevende en beste Nederlander in Sail Melbourne. „Hij blijft ons verbazen", zegt Hei ner senior. „Nicholas is goed bezig, al moet hij mentaal iets sterker worden. Hij is een allrounder, die veel ervaring heeft opgedaan op grote boten." Of de Spelen van 2012 haalbaar zijn? „Ik ben bang dat die te vroeg komen. Om in de Laser met de top mee te kunnen, moet je er zeker vijf jaar in zitten. Maar Nicholas gaat zeker een olym pische medaille winnen. Lukt het volgend jaar niet, dan wel in 2016." Thomas Müller (rechts) ziet Miroslav Klose de 2-0 voor Duitsland binnenkoppen. Ook John Heitinga rest niets anders dan toe te kijken. foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60