binnenland 15 Hennis is voor, maar stemt tegen Scaldis F Daling allochtonen is voor PVV voldoende i atr Kamer: minister moet EPD vlot trekken Zorghulp voor rechter om misbruik jongens Bolletjesslikker Marine redt twee schipbreukelingen 23 24 25 november Een gezellig dagje uit! woensdag 16 november 2011 jfassuv r&ggmmimi 'Ik heb in de politiek eigenlijk nog nooit zo'n onbetrouwbare partner als de PW gezien' Wint Pijl, ontslagen weigerambtenaar 'Het is altijd pijnlijk als je tegen je eigen principiële uitgangspunten moet stemmen' VVD-Tweede Kamerlid Jeanine Hennis-Plasschaert Utrecht na de huwelijksvoltrekking. De Tweede Kamer wil dat ambtenaren huwen. foto Koen van Weel/ANP De SGP is teleurgesteld over de mo tie om weigerambtenaren aan te pak ken. „Triest. Bij een Kamermeerder heid is kennelijk noch de joodse, noch de christelijke traditie in veilige handen", stelt SGP-fractievoorzitter Kees van der Staaij. 5) Wim Pijl, de weigerambtenaar die vo rige week is ontslagen, wil nog steeds zijn ontslag juridisch aanvech ten. Hij heeft geen goed woord over voor de PW: „Ik heb in de politiek ei genlijk nog nooit zo'n onbetrouwba re partner als de PW gezien." Je kunt als politica wel wat willen, je kunt zelfs als par tij iets willen, maar als die partij een regeerakkoord heeft ondertekend dat nee zegt, dan is het ook nee. door Frits Bloemendaal Politiek is soms onnavolg baar. Kijk maar. Jeanine Hennis-Plasschaert is er principieel op tegen dat trouwambtenaren kunnen weige ren homo's te huwen. Haar WD-fractie is dat ook. Maar toen gisteren over een motie moest wor den gestemd om weigerambtena ren te verbieden, stemde de WD toch tegen. Ook Hennis. Het WD-Tweede Kamerlid sprak van 'een bijzonder pijnlijk mo ment'. „Het is altijd pijnlijk als je tegen je eigen principiële uitgangs punten moet stemmen", aldus Hennis. Hennis bleef in de pas van de par tij lopen omdat er in het regeerak koord met het CDA is afgesproken dat er aan de huidige situatie, die het bestaan van weigerambtena ren mogelijk maakt, niets veran dert. Dan stem je dus tegen iets waar je voor bent. Desondanks werd de motie aangenomen. Want de PW stemde voor. Op zich niet verrassend, want de PW is tegen weigerambtenaren. Maar de PW had eerder laten we ten de motie niet te zullen steu nen, omdat de partij het verbod zelf via een wetsvoorstel wilde re gelen. Dan stem je dus tegen iets waar je voor bent. Maar de PW bedacht zich en liet dat vorige week bin nenskamers aan CDA en WD we ten. Naar de reden voor de draai moch ten de regeringspartijen raden, die werd er niet bij verteld. Maar zo kreeg de WD wel ineens ruimte om volgens de eigen principes te stemmen. De motie zou immers toch worden aangenomen. Toch stemde de WD niet volgens de principes, althans niet volgens dit principe. Wel volgens een an der; afspraak is afspraak. Want het regeerakkoord gaat boven de eigen standpunten. Dat gold ook voor Hennis. Zelfs als eenling mocht ze niet tegen stemmen. Wilde ze ook niet tegen stemmen, zei ze gisteren. Want ze wilde niet 'over de rug van haar fractie' een statement maken. En dan stem je dus tegen iets waar je voor bent. En dat allemaal om het CDA tevre den te houden. Want als de WD gaat marchanderen met afspraken uit het regeerakkoord, kan het CDA dat ook gaan doen. En dat wil de WD weer niet. Maar gek genoeg is het CDA niet echt ongerust dat de weigerambte naar wordt verboden. Want, zo klinkt het daar, we moeten eerst maar eens zien wat het kabinet met de Kameruitspraak doet. Het kabinet van WD en CDA heeft vorige week advies gevraagd aan de Raad van State over hoe het met weigerambtenaren moet omgaan. Niet dat het dat zelf niet weet, maar zo wint het tijd en hoeft het even geen standpunt in te nemen. Want ook in het kabinet is de WD tegen weigerambtenaren. Maar ja, in het regeerakkoord is het anders afgesproken. En dan is het ook voor de WD-ministers be ter om even geen standpunt te hebben. Het CDA gaat ervan uit dat dat standpunt er ondanks de aangeno men motie voorlopig ook niet komt. En zo kan het dat iets waar meer dan 80 procent van de Twee de Kamer achter staat, toch niet ge beurt. zie onze website:binnenland Ineke van Gent: kabinet moet nu snel in actie komen DEN HAAG ALKMAAR Een meerderheid in de Tweede Ka mer van WD, PvdA, CDA, D66 en SGP wil dat minister Schippers (Volksgezondheid) probeert de vastgelopen doorstart van het Elek tronisch Patiëntendossier (EPD) vlot te trekken. De partijen namen gisteren een motie aan met die boodschap. Ze willen ook dat nu patiëntenorganisaties en experts op het gebied van privacy mee gaan praten. De Eerste Kamer zette eerder dit jaar een streep door het landelijk EPD. den haag - De PW rekent het ka binet volgend jaar af op een daling van het aantal niet-westerse alloch tonen dat Nederland binnenkomt. Zolang dat minder is dan de 52.000 die vorig jaar binnenkwa men, is het goed, aldus PW-Ka- merlid Sietse Fritsma gisteren tij dens het debat over de begroting van Immigratie en Asiel. Hij wei gerde procenten of aantallen te noemen. „Er moet een dalende lijn zijn", aldus Fritsma. Het gedoogakkoord van WD, CDA en PW meldt dat er een 'sub stantiële daling' moet komen van asielzoekers en niet-Westerse al lochtonen. PW-leider Geert Wil- ders zei bij de presentatie van het akkoord een halvering van de laat ste groep na te streven. Fritsma meent dat kabinetsmaatre gelen die volgend jaar ingaan zoals het weren van ongehuwde part ners en het tegengaan van illegaal verblijf bijdragen aan een kleinere instroom van asielzoekers en mi granten. Hij ziet het als 'kroonju weel' voor de PW dat asielzoekers straks geen procedures meer kun nen stapelen. Het kabinet wil het onmogelijk maken dat afgewezen asielzoekers een nieuwe aanvraag voor een ver blijfsvergunning kunnen indienen en die in Nederland afwachten. Een 36-jarige ffeelancezorghulp staat in Alkmaar terecht voor sek sueel misbruik van twee jonge jon getjes, de een is autistisch, de an der is geboren met het syndroom van Down. De man bood zijn dien sten sinds enkele jaren als zorg- den haag - Het Nederlandse mari neschip Hr. Ms. Pelikaan heeft twee schipbreukelingen gered ten westen van Martinique, een eiland in de Caribische Zee. De man en vrouw uit St. Vincent dobberden volgens Defensie al zeven dagen zonder voedsel op zee. Ze hadden motorpech gekregen en waren niet in staat om alarm te slaan bij reddingsinstanties. Diver se schepen merkten de boot niet op. Maar de officier van de wacht van de Pelikaan hoorde de twee maandagnacht wel om hulp roe pen. Het schip nam hen aan boord, waar ze medisch werden onderzocht. De twee hadden zich zelf in leven gehouden door opge vangen regenwater te drinken. hulp via internet aan. Na zijn aan houding ontstond veel onrust in ge zinnen met jonge kinderen waar hij eerder had gewerkt. Onderzoek heeft niet uitgewezen dat in meer gevallen sprake is geweest van mis bruik, zo bleek gisteren. schiphol - De marechaussee en de douane op Schiphol hebben gister middag een 39-jarige Spanjaard in een rolstoel opgepakt wegens drugssmokkel. De verdachte gaf toe bolletjes met cocaïne te heb ben geslikt Ingang woensdag donderdag vrijdag zaterdag 19.00 - 22-00 uur 14.00- 21.00uur 14.00-21.Cö uur 11.00- 18.00uur Preview Ladies Business avond day Friday day Cadeaus - Mode - Kunst - Lifestyle - Workshops Locatie: Goes, Grote of Maria Magdalenakerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5