is het leukste wat ik doe' naam opvang zeeland I 27 Bemiddelaar in conflict üeveiandse gemeenten Jachthaven van Colijnsplaat wordt uitgebreid Rudolph van Veen bij 10-jarige Bakker Bart Rachèl Louise bij singer-song-Spectra Keltische muziek en show bij 't Nut Taarten versieren alleen voor dames Cedermarkt ten bate van bewoners Weefkring toont ambachtelijk werk Koren in Kapelle DJ Neek in Plan B Eis vier jaar voor serie misdrijven woensdag 16 november 2011 «BBISBSSSI^SaSSBSSS „Maar het allerleukste vond ik het optreden op Funpop. Dat is een festival voor verstandelijk gehandicapte mensen." Oscar Dooms (22) toen dagbesteding gemaakt.Daar- door is het orkest meer verankerd in de zorg en zal het orkest niet zo maar worden opgedoekt," legt Koelemaij uit. Er zijn wel dingen veranderd in het orkest. „Zo zijn we of ficieel een professioneel or kest geworden, dat houdt in dat we het orkest door de muzikanten ook als werk laten benaderen. We werken nu met snipperkaarten als je een vrije dag wilt en er wordt van de muzikanten gevraagd om ook professioneler met elkaar om te gaan," zegt Koelemaij. Voor drummer Dooms is dat abso luut geen probleem. „Het is het gaafste wat ik doe en ik heb al zo veel leuke dingen meegemaakt. We hebben mogen optreden voor koningin Beatrix en prinses Maxi ma toen ze aan het publiek werd voorgesteld. Ook hebben we ge speeld voor Johan Cruijff Maar het leukste vond ik het optreden op Funpop. Dat is een festival voor verstandelijk gehandicapte mensen, dat altijd rond Pinksteren wordt gehouden in Landgraaf Het is een beetje het Pinkpop voor de gehandicapten." stadsschouwburg in Middelburg. De nieuwe naam van Kinderopvang De Bevelanden, Kibeo, werd onthuld door een duiker tussen de vissen. foto Willem Mieras colijnsplaat - De visie op de toe komst van Colijnsplaat wordt van avond gepresenteerd in dorpshuis De Brug. De inwoners van Colijns plaat kunnen dan hun mening ge ven op de koers die de dorpsraad heeft uitgezet. In de visie krijgt Co lijnsplaat een nieuw havenfront waar bedrijvigheid grotere groe pen toeristen moet aantrekken. Die toeristen komen onder meer van Pare Ganuenta en uit de jacht haven, die aanmerkelijk groter wordt door het naar buiten ver plaatsen van de havendijk. De oude haven wordt het toneel van terrassen, theater en speelvoorzie- ningen, met een passantensteiger. MIDDELBURG Televisiekok Rudolph van Veen is zaterdag 26 november bij Bakker Bart in Middelburg vanwege bet tienjarig bestaan. De meesterpatissier bakt tussen 10.00 en 13.00 uur onder meer de chocolade Brusselvlaai. De op brengst is deels voor Villa Pardoes, een vakantieverblijf voor ernstig zieke kinderen. OVEZANDE Singer-songwriter Rachèl Louise treedt vrijdag 18 november op tij dens de tweede voorronde van Spectra, waar jonge singer-songwri ters strijden om de publieks- en de juryprijs. De voorronde is in De Klomp in Ovezande en begint om 20.00 uur. Langs Borselse dorpen rijdt een gratis bus. Entree 5 euro. KAMPERLAND 't Nut Noord-Beveland houdt zater dag 19 november een avond met Keltische muziek in de studio van Zeelandnet in Kamperland. De volksmuziekgroep Rapalje speelt authentieke Keltische muziek op de ouderwetse manier: met vuur en licht. Het optreden begint om 20.00 uur. Entree is 18 euro. SINT- MAARTENSDIJK Het jeugd en jongerenwerk Tholen houdt vandaag en vrijdag Ladies- nights in de jeugdhonken in respec tievelijk Sint-Maartensdijk en Tho len. De bijeenkomsten zijn dus al leen toegankelijk voor meisjes van 12 tot 18 jaar. De dames mogen een taartje versieren en dat mee naar huis nemen. Opgeven bij Ties Reïts- ma: 06-51705887. KAPELLE Zorgcentrum Cederhof in Kapelle is vandaag van 10.00 tot 16.00 uur het decor voor de Cedermarkt. Er zijn spelletjes voor kinderen en vol wassenen, er worden handwerken verkocht, bloemstukken en andere zelfgemaakte produkten, zoals olie bollen en babbelaars. De opbrengst is voor de bewoners. GOES De Weefkring Goes en omstreken houdt zaterdag 19 november een ex positie van ambachtelijk gemaakte producten, vooral hoeden en sjaals, op het middenplein van het Am bachtscentrum in Goes. Tussen 13.00 en 16.30 uur zijn ook de ate liers open waar andere nijverheid wordt bedreven. door Luc Oggel foto Izaak Verkeste kapelle - De gemeenten Kapelle en Noord-Beveland hebben een bemiddelaar bereid gevonden om te proberen de 'breuk' tussen ener zijds Goes, Kapelle en Noord-Beve land en anderzijds Borsele en Rei- merswaal te lijmen. Vorige week klapte de voorgenomen samenwer king op onder meer het gebied van iet, sociale zaken en personeel en organisatie. Oorzaak was met name verschil van inzicht over hoe de digitale bedrijfsvoering en dienstverlening moet worden inge richt. Omdat met de samenwer king veel geld kan worden be- kapelle - De jongerenkoren Ha- nanja uit Tholen, David uit Borsse- le .en Jong Begonnen uit Middel burg treden zaterdag 19 november op in de grote kerk van Kapelle. De begeleiding is in handen van fluitensemble Create Cantus en or ganist Huig van der Knijf Het con cert begint om 19.30 uur. De collec te is voor scholen in Tsjaad. goes - DJ Neek, oftewel Niek Han- newijk, uit Kapelle draait vrijdaga vond in Plan B in Goes. Dl Neek won vorig jaar de DJ-contest van De Kunstbende. Het optreden be gint om 20.00 uur. Minimumleef tijd is 18 jaar. spaard en de dienstverlening op peil blijft, is het volgens Kapelle, Goes en Noord-Beveland de moei te waard te proberen alsnog tot overeenstemming te komen. „We hebben iemand bereid gevonden daarin te bemiddelen", zegt burge meester Anton Stapelkamp van Kapelle. F-Iij wil geen naam noe men, maar het gaat volgens hem om iemand met 'gezag en naam en faam in het Zeeuwse'. „Het is even de vraag of hij aan de slag kan." Vandaag vergaderen de colle ges van de betrokken gemeenten en wordt er meer duidelijk. Stapel kamp heeft wel 'enige hoop op be weging'. middelburg - Als het aan officier van justitie W. Suijkerbuijk ligt, verdwijnt een 38-jarige man zon der vaste woon- of verblijfplaats voor vier jaar de cel in en moet hij een schadevergoeding van een dik ke 4000 euro betalen. De man moest zich maandag voor de rechtbank in Middelburg ver antwoorden voor 34 feiten: inbra ken, diefstal van geld en auto's en pinnen met gestolen pinpassen. In Zeeland waren woningen in Clin- ge, Koudekerke en Goes het doel wit; verder was zijn werkterrein heel Nederland. De man houdt zich sinds 1992 met deze 'levens stijl' bezig en heeft een strafblad van 22 pagina's. Uitspraak over twee weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57