Brouwershaven neemt toekomst met korting 221 zeeland Elf steden en dorpen ontvangen Sinterklaas 3*W Totale leegverkoop flMGEI5 Wintercollectie 40% tot 70% bodywear en panty's van Oroblu 2 halen 1 betalen DEPT S^OPAULO JUflBOUU.IRHSEN woensdag 16 november 2011 Water en de haven zijn voor het ontstaan en de vroegere rijkdom van Brouwershaven heel cruciaal geweest. Maar ook anno 2011 zijn water(-sport)gerelateerde bedrijven nog van groot belang LEEFBAARHEID Stadsraad en ondernemersvereniging gaan samen aan de slag door Esme Soesman Niet afwachten tot Brouwershaven een langzame dood sterft, maar met z'n allen inzetten op be houd én vooral groei. Stadsraad en ondernemersvereniging werken (deels samen) aan een visie op de toekomst van Brouwershaven. „Je kunt niet op de Brouwersdam een megalomaan project neerzetten en ondertussen niets meer in je kernen doen", vindt vicevoorzitter Hanno Canters van de Stadsraad Brouwershaven. Zijn club presenteerde eerder deze week Tijd voor de Toekomst, geïn spireerd door de strategische visie Tij van de Toekomst van de ge meente Schouwen-Duiveland. Al tijd zijn het gemeente, projectont wikkelaar of andere partijen ge weest die met mooie plannen aan kwamen. „Maar die zijn nooit van uit het gezichtspunt van inwoners gemaakt", introduceerde secretaris Antoinette Laheij van de stadsraad het plan aan een goed gevulde zaal in het Tonnenmagazijn. Opval lend is de positieve toon waarmee zowel stadsraad als ondernemers vereniging de toekomst benade ren. „Ik denk dat we niet moeten afwachten, maar ondernemend moeten zijn", stelt voorzitter van de ondernemersvereniging Peter van der Weele. „Dreischor is een paar jaar geleden tot Groenste Dorp uitgeroepen. En dat is niet omdat de gemeente dat organiseer de, maar omdat inwoners dat zélf hebben aangepakt." Recessie, vergrijzing; het zijn geen gemakkelijke tijden - schetst stads raadvoorzitter Willem Garschagen de omstandigheden. „Maar willen we door dan zullen we moeten up graden, jongeren binnenhalen en de voorzieningen zien te behou den. We moeten niet in slaap val len, maar zorgen dat inwoners het naar hun zin hebben en toeristen hier graag komen. We moeten de tent draaiende houden." De Ondernemersvereniging Brou wershaven heeft een brochure ge maakt die mensen een totaalblik biedt op het stadje. „Een plek waarvan je als ondernemer in eer ste instantie denkt 'daar moet ik niet zijn als ik me ergens wil vesti gen'. Tenzij je je laat informeren, dan wordt dat meteen anders", ver klaart ondernemer Remco Stroet. Hij benadrukt de satellietfunctie die in Tij van de Toekomst aan Brou wershaven wordt toegekend. „Ik denk dat we daardoor wel uitverko ren zijn. We moeten daar trots op zijn, zowel inwoners als onderne mers. Laat je niets van je horen dan word je straks door andere kernen ondergesneeuwd." De stadsraad - door Ton van den Nouweland zierikzee - Na de hartelijke ont vangst in Dordrecht vorig week end, wordt Sint Nicolaas de ko mende weken niet minder vrien delijk ontvangen op Schou wen-Duiveland. Vooral aanstaand weekeinde werkt de Goedheiligman een druk programma af Hieronder in alfabetische volgor den de intochten van de Spaanse Kindervriend: Brouwershaven: zaterdag 19 nov. 13.30 uur, Haven Zuidzijde. Bruinisse: zaterdag 19 nov. 14.00 uur, Kade. Burghsluis: zaterdag 19 nov. 13.00 uur, jachthaven. Dreischor: zaterdag 26 nov. 9.30 uur, dorpshuis. Nieuwerkerk: zaterdag 19 nov. 10.00 uur, dorpshuis. Oosterland: zaterdag 26 nov. 13.30 uur, Markt. Ouwerkerk: vrijdag 18 nov. 15.30 uur, Ring. Renesse: zaterdag 19 nov. 13.00 uur, Korte Reke. Scharendijke: zaterdag 3 dec. 13.00 uur, haven. Zierikzee: zaterdag 19 nov. 13.30 uur, Nieuwe Haven. Zonnemaire: zaterdag 26 nov. 13.30 uur, Breedveld. MODE Langstraat 73 Arnemuiden tel.0118-606200 S-ÖCum XXPRESSO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52