41 binnenland 'Kabinet ziet gevolgen bezuinigingen niet' WW 1 T. W 0909^5010558 Kamer wil einde aan weigerende ambtenaar SCP-R APPORT Vooruitzichten voor Nederlanders zijn erg somber Win één van de zes 2-daagse Horster paddenstoelen arrangementen met champignonidee.nl WEIGERAMBTENAREN Plotseling was er toch een Kamermeerderheid die ambtenaren wil verplichten homostellen te trouwen. Reacties Moeder verdacht van vergiftigen peuter woensdag 16 november 2011 Baawaass^aBMiwiMiJHianwiwrfiiimiiiiiiiiwywiui'i'iiwf'MuwiiawiMnmi fainna—iiniiii^iii'ii 'iin muwwuwit iiii'i'iniii'i aaaaajBgwaaassasg" Rapport van het Sociaal en Cultureel Planbureau kraakt bezuinigingsplannen van kabi net. Maatregelen zijn vooral ge richt op korte termijn. Sociale gevolgen worden over het hoofd gezien. den haag - Het Sociaal en Cultu reel Planbureau (SCP) uit forse kri tiek op de bezuinigingsplannen van het kabinet-Rutte. Het kabi net kijkt alleen maar naar de finan- cieel-economische aspecten en ziet de sociale gevolgen over het hoofd. Dat zei SCP-onderzoeker Rob Bijl in een toelichting op het rapport de Sociale Staat van Nederland dat vandaag naar buiten komt. Hij ziet dat er vooral korte termijnmaatre gelen worden genomen, terwijl al leen 'structurele maatregelen' de kwaliteit van leven in stand kun nen houden. Nederland staat economisch en so ciaal op een omslagpunt, blijkt uit het rapport. Tot nu toe heeft ons land de crisis goed doorstaan, maar voor de komende jaren zijn de vooruitzichten somber. De aan gekondigde bezuinigingen zullen vrijwel iedereen raken, aldus Bijl. Als voorbeeld noemt de onderzoe ker de verhoging van de eigen bij drage in de zorg. De kans is groot dat psychiatrische patiënten deze niet kunnen betalen en op straat belanden, terwijl de afgelopen ja ren zwervers juist veelal uit het straatbeeld zijn verdwenen. „Uit eindelijk is de samenleving duur der uit. We betalen de rekening dubbel." Ook de maatregel om te snijden in de toeslag voor de kinderopvang vindt het SCP kortzichtig. Op de korte termijn levert dit de staats kas geld op. Maar uiteindelijk leidt dit ertoe dat meer vrouwen beslui ten om minder of zelfs helemaal niet meer te werken. „Hun bijdra ge aan de economie loop je hier door mis. De maatregel is niet goed doordacht", aldus Bijl. Verder voorziet hij op lange termijn dat het pensioenstelsel hevig onder druk staat. Een meerderheid van de bevol king is somber gesteld over waar het met Nederland naar toe gaat. Ruim 6o procent ziet donkere wol ken boven de samenleving, ook al is de overgrote meerderheid van de mensen nu nog positief ge stemd over de eigen portemonnee. Het SCP benadrukt dat een om slag niet betekent dat Nederland af glijdt naar derdewereldtoestanden. „Het wordt minder leuk en min der prettig in ons land", aldus Bijl. Vooral de lagere inkomens, die de afgelopen jaren juist een inhaalslag maakten, gaan dit merken. In het alarmerende rapport wordt ook het welvaartsniveau van de af gelopen jaren uitgebreid behan deld. Daaruit blijkt dat de leefsitua tie van de Nederlandse burger in de afgelopen tien jaar onafgebro ken is verbeterd. Daaruit blijkt ook dat allochtonen hun achterstand ten opzichte van autochtone Ne derlanders inlopen. Het welvaarts niveau van Nederland is het hoog ste van de EU op Luxemburg na. Het SCP maakt iedere twee jaar met De Sociale Staat de balans op van de samenleving. Aan de hand van kerncijfers worden ontwikke lingen geanalyseerd op de terrei nen als onderwijs, arbeid, gezond heid en veiligheid. Verder wordt aandacht besteed aan onder meer de publieke opinie en het politieke klimaat. De champignon is de groente die alles kan. Van snel én gemakkelijk tot uitgebreid én culinair. Of je deze supergroente nu bakt, roerbakt, frituurt, grilt of smoort: het eindresultaat is altijd bijzonder smaakvol en oergezond. Pure paddenstoelen verwennerij! Maar de champignon kan nog veel méér. U en uw partner een paar dagen heerlijk verwennen in het Limburgse Horst bijvoorbeeld. In samenwerking met Wegener geeft champignonidee.nl 6 x een tweedaags paddenstoelen arrangement voor twee personen ter waarde van 250,- weg. Inclusief een overnachting en ontbijt in het Park Hotel én een bezoek aan de 'Paddenstoelerij' met een rondleiding plus een 5-gangen padden- stoelenproeverij met een glas paddenstoelenbier of wijn. den haag - De Tweede Kamer wil dat wettelijk vastgelegd wordt dat trouwambtenaren niet mogen wei geren een homohuwelijk te slui ten. Tegen de verwachting in, hielp de PW de oppositiepartijen die hier al langer voor ijveren giste ren aan een meerderheid. Regeringspartijen WD en CDA spraken bij het aantreden van het kabinet af dat er niets zou verande ren aan de positie van de zoge noemde weigerambtenaren. Ge meenten moeten zo de ruimte houden om te zien hoe ze met ge wetensbezwaarde ambtenaren om gaan, zolang homo's maar overal terechtkunnen voor een huwelijk. Gedoogpartij PW wil wel af van weigerambtenaren, maar met de regeringspartijen leek overeenstem ming bereikt dat de kwestie niet tot problemen binnen de coalitie zou leiden. Een aangekondigd ini tiatiefwetsvoorstel van de PW zou voldoende tijd kosten om de rust in de coalitie te bewaren en om de SGP, belangrijk vanwege steun in de Eerste Kamer, niet te gen het hoofd te stoten. Desondanks hielp de PW gisteren een voorstel van GroenLinks voor een wettelijke regeling aan een meerderheid. PW-leider Geert Wilders wilde niets over zijn om mezwaai kwijt. De SGP reageerde teleurgesteld. Het kabinet wilde tot op heden steeds de mogelijkheid openhouden dat trouwambtenaren een homohuwelijk weigeren. Het moet nog met een reac tie komen op een advies van de Com missie Gelijke Behandeling uit 2008 over weigerambtenaren. TPWfifffHiailHirTIIHl'i'l1 1 BTW UDEN Een 24-jarige vrouw uit Uden wordt ervan verdacht haar kind te hebben vergiftigd. De politie heeft gisteren laten weten dat de moeder vrijdag is gearresteerd. Het kindje werd 21 oktober in het ziekenhuis opgenomen met gezondheidsklach ten. Het bleek een flinke hoeveel heid alcohol in het bloed te heb ben. Bij de politie kwam de moe der als verdachte in beeld. Ze zit in voorlopige hechtenis en wordt ver dacht van poging tot moord en/of zware mishandeling. Op zoek naar verrassende Hollandse en internationale champignonrecepten om alvast m de stem ming te komen? Kijk dan snel op champignonidee.nl. Extra kans maken op dit unieke arrangement? Dat kan door champignonidee te volgen via Facebook en Twitter via de homepage. Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 (€o,óo per gesprek). hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 20 november 2011Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Een bruidspaar verlaat het stadhuis van niet langer mogen weigeren homo's te Realisatie: RV6 Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4