241 zeeland 'Een kabelbaan over het kanaal, Welke school zamelt de meeste pennen in? Veel vogels bij show van Vogelvrienden Horecaconcept voor postkantoor is klaar Ceheugenproblemen nader belicht in lezing Sociëteit behandelt toekomst van eiland Variant zet 't Beest in het teken van Afrika WERELPTUINBOUWTENTOQNSTELUNC Het college van Tholen moet vóór 1 december besluiten of de ge meente zich kandidaat stelt voor de organisatie van de Floriade van 2022. De raad blijft ondertussen hopeloos verdeeld. ENDURA SHOW 2011 woensdag 16 november 2011 KRABBENDIJKE Vogelvrienden Krabbendijke en Omstreken houdt vrijdag en zater dag een grote vogelshow in dorps huis De Meiboom in Krabbendijke. Er zijn 48 inzenders die 507 vogels laten zien. Zeven inzenders horen bij de jeugdleden van de vereni ging. Zeven keurmeesters van de landelijke bond wijzen vrijdag om 19.00 uur bij de opening van de ten toonstelling in de verschillende vo- gelgroepen de kampioenen aan. Die zijn zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur vrijelijk te bezichtigen. GOES Amadore presenteert vanavond het nieuwe horecaconcept voor het postkantoor op de Grote Markt in Goes. Amadore, die het postkan toor gaat exploiteren, heeft vanuit het publiek allerlei tips en ideeën ontvangen die in het concept ver werkt zijn. De presentatie gebeurt tijdens de After Work Party in café Jersey. Er zijn optredens van DJ Rhymzz en de zanger Vinzzent. De bijeenkomst begint, zoals elke tweede woensdag van de maand, om 18.00 uur. HANSWEERT Geheugensteun, dat bijeenkomsten organiseert voor mensen met ge heugenproblemen in Kapelle en Reimerswaal, houdt donderdag 17 november een bijeenkomst in Kai Munk in Hansweert. Neuroloog Marien Boon spreekt er over dia gnostiek en onderzoek. De lezing is bedoeld voor mensen met geheu genproblemen, alzheimer, demen tie en hun naasten. Er is ook een in formatietafel met folders en boe ken en er is ruim gelegenheid voor lotgenotencontact. Aanvang 19 uur. KORTGENE De Sociëteit Noord-Beveland heeft voor donderdagavond 17 november gedeputeerde Kees van Beveren uit genodigd om in de Korenbeurs in Kortgene de toekomst van het ei land te bezien. Hij zal de mogelijk heden belichten die de provincie en Europa bieden voor plattelands ontwikkeling. Aly Wisse en Josje de Koning, maatschappelijk onder nemers van het eerste uur, zullen vertellen over wat er allemaal al is gebeurd en geprobeerd op het ei land. Aanvang 20.00 uur. GOES Afrikaanse verhalen, Afrikaanse muziek, een Afrikaanse rapper en natuurlijk Afrikaans eten en drin ken: daarmee wordt podium 't Beest vrijdag 18 november uit de kille Hollandse wintersfeer getrok ken. Integratiestichting Variant te kent voor de organisatie. Om 20.00 uur begint verhalenverteller Baba Opo Adebisi, gevolgd door muziek groep The Tuners. Rapper Kodjo- mentor begint om 21.45 uur, waar na de The Tuners weer afsluiten. Wie om 18.00 uur mee-eet, betaalt 15 euro, wie alleen voor de muziek komt is voor 7,50 euro binnen. Hoewel de Auvergnepolder de hoofdlocatie wordt, is de haven van Tholen in beeld voor een paar activiteiten, zoals een vlootschouw. foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - Welke school zamelt in een jaar tijd de meeste pennen in? Daar gaat het om bij een wedstrijd van het Amerikaanse bedrijf Terra- Cyde. Goese scholen in zowel basis-, spe ciaal- en voortgezet onderwijs kun nen zich inschrijven voor een inza melingsactie. TerraCycle organi seert geregeld inzamelingsacties van materialen die moeilijk te recy clen zijn, zoals pampers, kauw gom, chipzakjes en pennen. In Goes kunnen de scholen gratis hun pennen opsturen. Hiervoor krijgen zij twee cent per pen te rug. Daarmee kan een schoolpro ject worden gefinancierd of een do natie voor een goed doel worden gedaan. Basisscholen en voortge zet onderwijsscholen kunnen met elkaar de strijd aangaan. Wie haalt de meeste pennen op in een jaar tijd? Op de Dag van de Duurzaam heid in 2012 wordt de winnaar be kend gemaakt. Scholen kunnen zelf een account aanmaken op de website www.terracyde.nl en zich aanmelden voor de Schrijfwaren Brigade. De school kan via deze si te een gratis verzendlabel voor de pennen aanvragen. De regels voor deelname staan ook op de website vermeld. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl 18,19 en 2# NOVEMBER A-S- Vrijdag van 18.00 lot 22.00 uur/ zaterdag en zondag, van.-10.30 tof 17.30 uur Nieuwsgierig naar ons vernieuwde programma voor 2012? dan een bezoek aan qdze Nieuw voor Endura Sport: - Ridley - Neil Prydp i Wij ontvanf&i.$;grt&gliïjdeniïde showdagen Ëhciura Sport is het adres voor gedegen advies op het gebied van fiets- positiöneringi «Scefiëtsen, mountainbikes, trekking^ envakantiéfiëtsen. Groot assortiment accessoires en kleding. Ook het adres voor de sportieve lichtgewicht Achter de Houttuinen 12 te Middelburg j elektrische fiets Tel 0118-65 04 85 ww w.endurasport.nl J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44