rijdt te hard door Goes zeeland 23 snelheidsbeperking op spoor Goes wel van kracht Maand cel geëist voor tien jaar oude kraak TROUWMODESHOW Koren zingen voor Israëlisch ziekenhuis Sint Nicolaas Leeft! in de Grote Kerk Weerbaar met paraplu en wandelstok Sudokuwedstrijd voor Ghanees goed doel Informatieavond over buurtauto in Goes-West ZEELAND woensdag 16 november 2011 B van I M n.a.v. een bezwaar schrift van de gemeente Goes on der andere bepaald dat goederen treinen over een traject van ca. 2,6 km binnen de bebouwde kom van Goes tijdelijk niet harder mogen rijden dan 60 km per uur." Railbeheerder Prorail beweert het te gendeel. Klopt dat verhaal dan niet „Op 31 augustus 2011 heeft de Raad van State een uitspraak ge daan over een tracébesluit inzake het spoor in Arnhem. In dat be sluit was geen snelheidsbeperking opgenomen en de Raad van State oordeelde dat die keuze voldoende onderbouwd was. Zo'n uitspraak heeft echter altijd betrekking op het specifieke geval, en de situatie in Arnhem is een heel andere dan die in Goes. De uitspraak over Arn hem kan dus niet één op één ver- ta_ald worden naar Goes. Wel zijn ProRail en het ministerie van I M in overleg om te bezien of deze uitspraak gevolgen zou kunnen hebben voor het spoor in Goes. Daarover is echter nog geen con clusie getrokken." Wie handhaaft snelheidsovertredin gen op het spoorIedereen wijst naar het ministerie. „Een snelheidsbeperking op het spoor dient door de beheerder te worden nageleefd. In het uiterste geval is de VROM-Inspectie de handhavende instantie." Is een permanente snelheidsverla ging een aanvaardbare methode om spoorhinder te beperken. Zo ja, wat er is procedureel nodig om zoiets af te dwingen! „In het al genoemde besluit van 14 juli 2011 is op basis van de toen be kende gegevens aangegeven dat een permanente snelheidsbeper king in Goes wat betreft de staats secretaris van I M niet aan de or de was. Het is I M bekend dat Goes hier wel onderzoek naar doet, maar de resultaten van dat onderzoek zijn nog niet beschik baar. Als dat wel zo is, zullen die resultaten worden bestudeerd en ook beoordeeld. Tot die tijd is er echter geen aanleiding om op het besluit van 14 juli 2011 terug te ko men." THOLEN Het Shaare Zedekkoor en het Jeugd- selectiekoor zingen zaterdag 19 no vember in de Grote Kerk in Tholen voor het Shaare Zedek Ziekenhuis in Jeruzalem. Begeleid door een klein orkest, orgel en vleugel wordt het muzikale drieluik Alfa en Omega uitgevoerd. Componist en dirigent, Bert Note- boom schreef het werk over de ge schiedenis van het Joodse volk uit de bijbel. Theo Segers verzorgt de declamaties. Aanvang is 19.30 uur. GOES De muziektheaterproductie Sint Ni colaas Leeft! is zaterdag 19 novem ber te zien in de Grote Kerk in Goes. De Zeeuwse Koorschool leent dit keer zijn geluid aan de voorstelling van Muziektheater Hollands Diep uit Dordrecht en de Laurenscantorij uit Rotterdam. De voorstelling op muziek van Evrim Demirel en Benjamin Britten is be doeld voor kinderen van zeven jaar en ouder. Aanvang 19.30 uur. 'S-HEER ABTSKERKE De Seniorenraad Borsele houdt za terdag 19 november een weerbaar heidstraining voor 55-plussers in verenigingsgebouw Versvliet in 's-Heer Abtskerke. Met de training wil de raad ouderen helpen die zich op straat onveilig en kwets baar voelen door opdringerige ver kopers of vrees voor overvallers. Er wordt gewerkt met wandelstok of paraplu. De training duurt van 9.30 tot 12.00 uur. BIEZELINGE De Mozeskerk in Biezelinge is zater dag 19 november gewijd aan een ac tiedag voor ontwikkelingsstichting Onyame in Ghana. Van 15.00 tot 17.00 uur is er een sudokuwed strijd met sponsoring, bezoekers van het project in Ghana vertellen wat ze zagen, er is een workshop djembé en clown Pingo treedt op. Na een pannekoekenmaal begin nen om 19.00 uur diverse muzikale optredens. Bas Westveer, een BAS-lid dat langs het Goese spoor woont, gebruikt de lasergun om de snelheid van treinen te meten. foto's Willem Mieras GOES - De gemeente Goes en Wheels4all houden morgen een informatieavond over de buurtau to in Goes-West. Ze hopen dat er genoeg belangstelling is om in die wijk zo'n auto te stationeren. In Overzuid en Goes-Oost staan al buurtauto's. Voor deelnemers is het een goedkoper alternatief voor een tweede auto. Voor deelname aan de buurtauto betalen ze een vaste abonnementsprijs en onge veer 20 cent per kilometer. Vol gens Wheels4all kan het voordeel oplopen tot 100 euro per maand. De informatieavond vindt plaats in het wijkgebouw aan de Evert- senstraat 15. Aanvang: 19.00 uur. DEN HAAG/WAARDE - Voor een in braak van tien jaar geleden bij Kra nen- en Transportbedrijf Jac Goud in Waarde is gisteren in hoger be roep een maand cel geëist tegen een 30-jarige man uit Honseler- dijk. Hij werd destijds 's nachts nabij het bedrijf in een auto aangehou den met nog drie inzittenden. Ge tuigen van de inbraak hadden de politie ingeroepen. In de auto la gen spullen van de inbraak. De ver dachte zei van niets te weten. Ze waren die avond naar de hoeren geweest in Antwerpen, beweerde hij en hij had op de terugweg ge slapen tot de politie hem wakker maakte. Hofpresidente H. de Groot bracht naar voren dat de ver dachte destijds niet had verklaard dat hij sliep, maar dat de groep vanuit Antwerpen nergens gestopt was tot de aanhouding. De man kreeg van de Middelburg se rechtbank twee maanden cel en van het hof in beroep een straf van drie maanden. Bij beide zittin gen was de verdachte afwezig. De Hoge Raad liet de zaak opnieuw behandelen. Gezien de lange na sleep van de zaak eiste de hofaan- klager gisteren een maand cel. De raadsman van de verdachte vroeg vrijspraak wegens gebrek aan be wijs. Uitspraak 28 november. Zaamslag vanwesten.com Oostburg/bruidshuisellen.nl Grote Kerk Terneuzen Kaarten 10 euro Bestel nu: 0117 -454 861 0115 - 436100 info@vanwesten.com VAN WESTEN MANNENMODE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43