Floors Koi Shop zeeland3 Hoe staat het met de andere Zeeuwse poppodia? Vorig jaar 9 incidenten bij kerncentrale Borssele Welvaart commentaar Gas bij Delta 2 procent duurder Opendeurdagen: www.floorskoishop.nl woensdag 16 november 2011 „We hebben de ambitie om mee te draaien met de bekende clubs in Nederland. Natuurlijk kan dat. Zoiets moet je op Walcherse schaal zien." Frank van lersel, directeur Cultuurwerf „Ook wij worden geplaagd door bezuinigingen. Dat betekent dat we financieel moeten opletten en goed kijken naar: wat wil de doelgroep?" Geert van Hove, voorzitter De Pit in Terneuzen Het café in De Piek, 2011foto Ruben Oreel Brogum (Zierikzee) Vorig jaar werd duidelijk dat Brogum in een benarde finan ciële positie verkeert. Een ver nieuwd bestuur is bezig het poppo dium uit het dal te halen, zegt Mar cel Kieboom. „We proberen het Brogum-gevoel terug te brengen en de financiën op orde te krij gen." Het is de bedoeling samen met de gemeente naar de toe komst te kijken. Belangrijke daar bij is dat Brogum op termijn moet omzien naar een andere locatie. Het podium, dat volledig op vrij willigers draait, wil ook de pro grammering een nieuwe impuls geven. De soosavonden, onder de naam Turbulentie, slaan al aan. 't Beest (Goes) Na de weinig geslaagde fusie met De Mythe staat 't Beest sinds kort weer op eigen benen. Een nieuw bestuur is aangetreden dat de laatste hand legt aan een toekomstvisie en een bedrijfsplan. Dat móet het podium, dat de afge lopen jaren fors aan aanzien heeft ingeboet, nieuw elan geven. De ac commodatie is bovendien toe aan een flinke opknapbeurt. Het be stuur hoopt daarbij ook de zaal te kunnen vergroten. Bij 't Beest, dat 2,5 ton subsidie per jaar krijgt, wer ken zes betaalde krachten (4,6 fte) en zo'n honderd vrijwilligers. Het podium biedt behalve popmuziek ook theater- en filmvoorstellingen. De Pit (Terneuzen) De Pit draait behoorlijk goed, volgens bestuurslid Geert van Hove. „Maar ook wij worden geplaagd door bezuinigingen van gemeente en provincie. Dat bete kent dat we financieel moeten op letten en bij het programmeren goed kijken naar: wat wil de doel groep?" De Pit profileert zich de laatste jaren nadrukkelijk als po dium voor 'hardere shows', zoals Van Hove het noemt. „Ze worden veel bezocht. De Zeeuws-Vlamin gen willen dat blijkbaar. Ik zal niet zeggen dat het dé oplossing is, maar we mogen niet klagen." De Pit werkt zonder beroepskrachten en telt zo'n vijftig vrijwilligers. De Spot (Middelburg) Als onderdeel van de Stichting Welzijn Middelburg heeft De Spot een grote organisatie achter zich staan. „Dat is een voordeel. Zij zorgen goed voor ons", zegt coördinator Tonnie Dieleman. De Spot telt 3,6 arbeidsplaatsen en be schikt daarnaast over ongeveer 35 vrijwilligers. „Ook op ons wordt bezuinigd. Er is al een halve ar beidsplaats verdwenen, maar we kunnen het tot nu toe rooien." Vo rig jaar trokken de concerten in to taal bijna 8300 bezoekers. De pro grammering is breed. „We probe ren ons te onderscheiden van an dere podia." Vooral de drum and bass-avonden zijn populair. Het gaat goed met Ne derland. Maar de welvaart staat wel onder druk. Als we niet oppassen, kan er tussen burgers een flinke ongelijkheid ontstaan. Deze alarmerende boodschap zendt het Sociaal en Cultureel Planbureau naar de Haagse politiek. Het SCP schetst een kloof tussen arm en rijk, zwervers in het straat beeld, een asociaal Nederland. Zo ver hoeft het echter niet te komen. Want het welvaarts niveau is hier nog heel hoog. Dus het zal wel even duren voor een haperende economie en een lege schatkist op straat merkbaar worden. Er is tijd om na te denken over wat er nodig is om de pijlers van sociaal Ne derland, de zorg, de sociale ze kerheid en de pensioenen te schragen. Maar niet eindeloos. Het SCP constateert dat de hui dige regering er nu te weinig aan doet. Het credo in Den Haag is kennelijk dat als je je maar druk maakt om de inkom sten, het vanzelf goed gaat met de verdeling van de lusten en de lasten, en met de sociale co hesie. Het SCP zet hier terecht een flink vraagteken bij. MIDDELBURG - De gasprijs bij ener giebedrijf Delta stijgt vanaf 1 janua ri 2 procent. Klanten betalen daar om gemiddeld vijftien euro per jaar meer voor gas. De prijs van elektriciteit blijft gelijk. De prijsstijging heeft alleen gevol gen voor Delta-klanten die een va riabele leveringsprijs hebben. Wie een contract met vaste prijs heeft bij Delta, houdt hetzelfde tarief MONNIKENWERK Gisteren Aagtekerke, vandaag Zuid- zande in de schijnwerpers op ons blog www.pzc.nl/monnikenwerk EN VERDER op dit blog: Kinderkastijdende domi nee Koelman werd in de 17e eeuw uit Zeeland verbannen, (zie foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - Bij de kerncentrale Borssele hebben zich vorig jaar ne gen incidenten voorgedaan die ex ploitant EPZ moest melden bij de Kernfysische Dienst. Dat zijn er flink wat meer dan in de drie ja ren ervoor. Op de internationale schaal van nucleaire gebeurtenissen kreeg één incident in 2010 een klasse ring op niveau 1 (onregelmatig heid). De andere acht zijn inge deeld op niveau o (gebeurtenissen zonder betekenis voor de veilig heid). De onregelmatigheid deed zich voor op 4 en 11 januari 2010. Bij een periodieke test bleek een nood- stroomdiesel niet te starten. De oorzaak zat in de hoofdstartlucht- klep die te traag open ging. Na overleg met de leverancier zijn de ze kleppen van alle drie nood- stroomdiesels vervangen. De die sels worden sindsdien vaker bij wijze van proef opgestart en de openingstijd van de kleppen wordt geregistreerd. Het voorval is binnen de internationale kemener- giewereld gemeld, zodat andere centrales er lering uit kunnen trek ken. In 2007, 2008 en 2009 was het aan tal incidenten respectievelijk vijf, zes en drie. In 2006 meldde Borsse le nog zeventien incidenten. tquarium en Vijverspeciaalzaak (aterdag 19 November (ondag 20 November /an lO.OOuur tot 17.00uur Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax:0118-466539 email: infoifloorskoishop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3