zeeland 129 Vael-de Keijzer: Brigitte Kesbeke duur, tot je gaat omrekenen' Maak van Zeeland regelarme zone k«* hart ^ndvlees hart ^NDVLEES brieven woensdag 16 november 2011 „Ik zeg niet dat de euro zo'n zegen is, maar die gulden hoeft van mij niet meer terug. Zal je zien dat alles wéér duurder wordt." „Er zijn genoeg Ollanders die klagen over de euro en willen dat de gulden weer wordt ingevoerd. Ik zeg; laat die euro maar blijven. Dat is lekker makkelijk in het buitenland." Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Voetrejlexologie Het zou prettig zijn geweest indien de schrijver van deze niet eens zo erg verdekte reclame iets van het onderwerp af wist. Bijvoorbeeld dat de voetreflexologie geen deel van de TCM (Traditional Chinese Medicine) is, maar aan het begin van de 20e eeuw ontwikkeld werd in het zuiden van de VS. Het is een (ineffectieve) manier om een diagnose te stellen. Acupunctuur wordt in Nederland niet in scheme rige vertrekken gepleegd, maar door 300 echte artsen. Maar dat voorkomt waarschijnlijk de ernstig ste bijverschijnselen. Een oude ge neeskunde is geen goede genees kunde. Wilt u behandeld worden volgens de regels van de Cananefo- ten. Maar wees gerust; de huidige TCM werd pas halverwege de 20e eeuw samengesteld toen de maoïs ten het tekort aan artsen in korte tijd probeerden aan te vullen. Dat er in de natuur veel meer ele menten zijn dan de vijf Chinese, maar dat geen van de vijf in die rij thuis hoort mag als algemeen be kend verondersteld worden. Qi en de meridianen bestaan niet. Ze werden bedacht toen men nog niets van zoiets als de bloedsom loop wist. Marie P. Prins Rijnstraat 20, Oost-Souburg T-tag Als regelmatige klant van de par keergarages in Vlissingen leek het mij handig om via t-tag te parke ren. Ik dacht dat er net als bij de Westerscheldetunnel korting gege ven zou worden. Dat is dus niet het geval, het kost alleen maar geld. Voordeel van t-tag parkeren: geen wachttijden bij de parkeer automaat. Nadeel: 9 euro per jaar/per garage of je er nu veel of weinig gebruik van maakt en je moet ook nog betalen tot het mo ment dat je de slagboom passeert. Normaal krijg je een kwartier de tijd om uit te rijden, dus als je wilt, kun je vlug nog even naar Albert Heijn of Action. Bij het betalen via t-tag niet, hier betaal je tot de laat ste seconde. Ik dacht dat een abon nement een win-win situatie zou zijn, maar de winst gaat alleen naar de gemeente en Movenience. MJ. Anthonisse Pasteurstraat 5, Kruiningen door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Krimpregio's zoals Zee land moeten een regelarme zone worden. Daardoor wordt het voor bedrijven aantrekkelijk zich er te vestigen. Dat vindt een Kamermeerderheid van PW, WD en CDA. De par tijen willen dat minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastruc tuur) soepeler regels in krimpge- bieden invoert. Maar de minister is nog terughoudend. „Ik ben dol op regelarme zones maar ik loop hier wel tegen een probleem aan." Minister Piet Hein Donner (Bin nenlandse Zaken) onderzoekt op welke gebieden specifiek regel arme zones nodig zijn. Pas daarna kan het kabinet bekijken waar en hoe regelarme zones ingevoerd kunnen worden. „Anders moet je nu een heel groot deel van het land regelarm maken", werpt Schultz tegen. Of de Kamer vast houdt is nog afwachten. De roep om soepeler met regels om te gaan in gebieden als Zeeland komt niet uit het niets. In de Kamer is grote zorg over hoe het beleid van het kabinet uitpakt voor krimpregio's zoals Zeeland. CDA-Kamerlid San- der de Rouwe: „Nederland is gro ter dan alleen de Randstad." Het CDA vindt dat de aandacht die het Rijk schenkt aan de grootstedelij ke gebieden, een negatieve wissel werking kan hebben op regio's zo als Zeeland. „Alleen al omdat een verschil in investeringen een ver schil in aantrekkingskracht zal heb ben. Infraprojecten moeten krimp- gebieden juist verbinden met goe de gebieden." Samen met PvdA-Kamerlid Sharon Dijksma heeft hij een mo tie ingediend. Daarin roepen ze de regering op om aandacht te heb ben voor krimp en zo nodig be leidsmatig en financieel te onder steunen. Europa 2 Een poging een antwoord te geven hoe de crises op te lossen. Aller eerst de politiek, betreft het geven van een oplossing buitenspel te zet ten. Vorm een regering van natio nale eenheid en dan geen verkie zingen, want dat geeft alleen maar meer verwarring doordat elke par tij een oplossing aanbiedt, die het leukst overkomt en om daarmee de meeste stemmen te verkrijgen. De zittende democratische par tijen hebben toch het mandaat de beste oplossingen te kiezen, en hoeven nooit voor elk voorstel de kiezer te raadplegen? Geef dan het IMF het heft in handen. N. van de Wekken Middenstraat 1Kats K i'ATÉ MET edah runövfe BUK 400 GR EURO 5000 0726900281104 281000003 Producten zijn in 2001 in winkels in zowel guldens als euro's geprijsd. archieffoto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29