281 zeeland 'Die jongen is nu voor zijn leven getekend' 'Het lijkt allemaal niet Westerscheldetunnel zoekt naar alternatief voor t-tag motorrijders INVAL Vader zette bedrijf op naam zoon (21) GELD Tot 2002 waren ze het in de grensstreek gewend zowel gul dens als franken in de portemonnee te hebben. Sommigen willen graag terug naar die tijd. Anderen absoluut niet. De PW en de gulden Meidactie verzwaring lasten in de zorg PvdA debatteert over arbeidsmigranten ANWB gaat winkels reorganiseren woensdag 16 november 2011 door Lilian Dominicus Die inval vorige week bij Hoogwerkerservice Zee land (HWS) in Kapelle, ja daar wil de voormali ge bewoner van het woonwagen kamp aan de Vroonlandseweg in Kapelle wel iets over zeggen. „Want nu wordt de suggestie ge wekt alsof het weer een 'kamper' is die het gedaan heeft", zegt de man, die heel even op bezoek is om 'wat meubeltjes op te halen'. Omwille van zijn familie wil hij lie ver niet met zijn naam in de krant, hoewel die wel bij de redac tie van deze krant bekend is. Toen bekend werd dat onder de vijf ver dachten bewoners van het woon wagenkamp zaten, waren de nega tieve reacties op internet niet van de lucht. Dat zit hem dwars. „Ik ben een rasechte reiziger, ik kom van de kermisklanten. Ik ben dus geen zigeuner zoals vele men sen denken. Elke keer als op een woonwagenkamp iets gebeurt, zijn het de 'kampers' die de schuld krijgen, wij krijgen de slechte naam. Maar in de meeste gevallen zijn het de burgers die door relatie op het kamp zijn komen wonen." Zo ook met de buren op nummer 1, die zijn opgepakt voor deelname aan een criminele organisatie ge richt op kweek, bezit en uitvoer van hennep en het witwassen van crimineel vermogen. „De vader was een burger, die ge- door Marcel Modde MIDDELBURG - De NV Westerschel detunnel is op zoek naar een me thode om een vlotte doorgang van motorrijders langs de kassa moge lijk te maken. Motorrijders die vaak gebruikma ken van de tunnel, zijn nu aange wezen op de t-tag. Anders dan bij een auto kunnen ze het kastje niet aan de voorruit plakken en moe ten ze stoppen om het tevoor schijn te halen. Volgens voorzitter Nico Perk van de landelijke Motorrijders Actie Groep (MAG) zijn alternatieven voor dit systeem makkelijk te vin den. „Die t-tag is voor ons slechts een drager van de barcode. Eén van on ze leden heeft bij wijze van proef het strookje van zijn t-tag afgepeu- terd en die op een oude creditcard geplakt. Dat werkte prima!", aldus Perk. Een nadeel blijft dat een motorrij der moet stoppen en z'n hand schoenen moet uittrekken om kaart of apparaat te pakken. Perk zou het daarom toejuichen wan neer een systeem kan worden ont wikkeld dat die handelingen voor veelgebruikers overbodig maakt. „Bijvoorbeeld iets op de tank of helm." 'Op zich een goed idee', reageert woordvoerder Ingo de Moor van het tunnelbedrijf „Al blijft het on ze voorkeur houden dat motoren door de kassalaan rijden. Maar we zoeken naar een alternatieven om de doorstroming van deze doel groep te bevorderen." De MAG is blij met het besluit van de provincie om het toltarief voor motorrijders te verlagen. „Een terechte beslissing", wijst Perk op de 'wegdruk' van motoren ten opzichte van auto's. „Een scoo tertje van 125 cc betaalt nu net zo veel als een limousine van zes me ter." Voorzitter Nico Perk denkt dat de tariefverlaging kan leiden tot meer passages. „Het scheelt straks toch vijf euro als je een keertje heen en weer wil." trouwd was met een reizigster en woonde inmiddels elders. Zijn 21-jarige zoon woonde hier bij zijn moeder. Zijn vader deed hem van alles cadeau. Zo is dat ook met dat bedrijf gegaan. Vader heeft dat op naam van zijn zoon gezet. En welk kind zou dat niet van zijn vader aannemen? Ook op die leeftijd ver trouw je je vader nog, dan kun je niet bevroeden wat de impact is van dit soort dingen. Die jongen is met naam en toenaam genoemd, terwijl hij nog niet veroordeeld is. Hij zal straks voor zijn leven zijn getekend. Mocht hij vrijkomen, dan zal die nooit meer een baan kunnen vinden. Heel zijn toe komst is naar de knoppen." De bewoner doet zijn verhaal ook over zijn vier eigen kinderen van 12,16, 22 en 23 jaar. „Ze worden er nu al op aangesproken, dat vind ik verschrikkelijk. Elke keer dat de 'kampers' de schuld van iets krij gen, worden hun kansen op werk ook kleiner. Kijk naar mij: ik woon dertig jaar in een kamp en heb nooit een echte baan kunnen vinden. Ik woon een tijdje in een huis en ik krijg een vast contract aangeboden. Dat heeft alles te ma ken met dit adres." De politie heeft gisteren een zesde verdachte aangehouden in deze zaak. Dat gebeurde tijdens een huiszoeking in Vlissingen. De ver dachte wordt verdacht van handel in hennep. In totaal is inmiddels 120.000 euro in beslag genomen. door Sheila van Doorsselaer Bakkersvrouw Brigitte, van Delva Kesbeke, (anno 1934) in hot Belgische De Klinge krijgt ze wekelijks voor de toonbank; 'Ollanders' die steen en been klagen over die dure euro en die liever vandaag dan morgen weer overstappen op de gulden. In grensdorpen als Koewacht, Clin- ge, Overslag, Nieuw Namen en Ka- pellebrug was het tot 2002, het jaar van de invoering van de euro, de normaalste zaak van de wereld dat artikelen in de supermarkt, bij de beenhouwerij en de bakker dubbel geprijsd waren. Je kon er met guldens of met franken beta len, geen probleem. De koers was ook simpel: een gulden was 20 frank. Eigenlijk 18 frank, maar dat rekende wat lastiger en niemand maakte een probleem van die twee frankjes. Vroeg destijds aan een grensdorpeling de inhoud van zijn portemonnee te tonen en er zaten zowel stuivers, knaken, tien tjes, geeltjes, meiers in als centie men, franken en Belgisch briefgeld van honderd of duizend frank. Rond de invoering van de euro stonden er tijdelijk zelfs drie valu ta op de prijskaartjes. Wat dat betreft heeft de komst van de euro het winkelen wel vereen voudigd, maar die aanvankelijke blijdschap omwille van het betaal- gemak, heeft bijna tien euro-jaren verder plaatsgemaakt voor nogal wat geweeklaag over gestegen prij zen. Het idee van de PW om, indien op de langere termijn voordelig voor Nederland, uit de euro te stappen en de gulden weer in te voeren, wordt door sommigen dan ook met applaus ontvangen. Ande ren vinden het maar een megalo maan en onzalig idee. De PW iaat het Britse bureau Lom bard Street Research onderzoek doen naar de terugkeer van de gulden. Mocht blijken dat Nederland baat heeft bij terugkeer naar de gulden, dan wil Wilders een referendum over dit onderwerp. Het bureau onderzoekt ook de introductie van een aparte munt voor landen uit Noord-Europa, de neuro. De studie moet eind januari of be gin februari klaar zijn. „Oei! 'tls kaad ejom! Azuu iniejns!" (Wat is het opeens koud gewor den!). Bij bakkerij Delva wordt het druk. Van de hoogbejaarde klant bij bakkerij Delva mogen ze de gul den morgen nog invoeren, hoewel ze zelf van Belgische komaf is. „Dienen euro is vervelig geld. 't Is helemaal niks. Je geeft het aan de klein mannen (kleinkinderen) en ze geven het uit als franks! Die gul den en franks wil ik graag weer te rug. Ik reken nog altijd alles om, dan hoefik dat straks niet meer te doen." De mevrouw die zojuist bij de pin automaat van BNP Paribas Fortis van De Klinge haar portemonnee weer heeft gevuld, snapt de huidi ge onrust wel. „In Griekenland en Italië gaat het niet goed en dat is hier toch bijkans naast de deur. Toch vind ik niet dat ze die oude munten opnieuw moeten gaan in voeren. Dat geeft nog meer on rust." Wendy Vael-de Keijzer uit Absda- le is het met haar eens. „Die gul den hoeft van mij niet meer terug. Zal je zien dat alles wéér duurder wordt." Bakkersvrouw Kesbeke heeft zo haar eigen gedacht. „Laat die euro maar blijven. Dat is lekker makke lijk in het buitenland." Irena van Campenhout: „Van mij hoeft die euro nu niet meer weg. We zijn 'em eigenlijk zjuust gewuujn! (net gewend) en bo vendien, je zal zien dat het dagelijks leven dan weer kostelijker (prijziger) zal worden. Ik snap de sentimenten wel. De gulden was, in tegenstelling tot de frank, een sterke munt, zoals de mark dat ook was." GOES Patiëntenorganisatie Het Klaver blad doet mee aan een landelijke meidactie voor mensen die de du pe worden van bezuinigingen in de zorg. Van regelingen die worden versoberd of afgeschaft, van eigen bijdragen die omhoog gaan, de zorgtoeslag die lager wordt of een duurdere zorgverzekering. Mensen kunnen hun verhaal kwijt door op werkdagen tussen 9.00 en 13.00 uur te bellen met 0113-212783 of te reageren via www.klaverblad- zeeland.nl Dirk de Brabander, slager De Klinge: „Ik zie dat echt niet gebeuren dat de gulden weer terugkomt en al he lemaal niet dat alles dan weer goed koper gaat worden. Het klopt wel dat de euro een dure munt is, ik merk dat ook in de winkel. Vroeger wilde niemand een halve frank wis selgeld terug, Maar op een of twee eurocent staan ze echt te wachten." GOES De PvdA in Zeeland houdt een bij eenkomst over abeidsmigranten. Daar wordt gesproken over huisves ting van buitenlandse werknemers en over problemen die zich daar mee voordoen. Tweede Kamerlid Hans Spekman (PvdA), burgemees ter Anton Stapelkamp (CDA) van Kapelle, wethouder Jaap Sinke (SGP) van Reimerswaal en zijn Vlissingse collega Piet Polderman (PvdA) zitten in het panel. De bij eenkomst is op 10 december om 11.30 uur in 't Beest in Goes. Ann Beke; winkelbediende Klinge: „De oude munt terug? Ja! Doen! Meteen! Waarom? Kijk nou, een pot je groente kost nu 1,10 euro, dat lijkt misschien niet veel, maar dat is wel veertig frank, ééj manneke! Bij ons in de winkel hebben we nog steeds de oude prijskaartjes met ruimte voor twee prijzen. Kunnen we dus gewoon weer gebruiken." DEN HAAG De ANWB reorganiseert zijn win kels waarbij 72 van de 514 voltijds- banen verdwijnen. Dat heeft de or ganisatie gisteren bekendgemaakt De maatregel is volgens de ANWB een antwoord op 'de veranderende marktomstandigheden en verschui ving van het koopgedrag van klan ten naar internet. Alle 68 winkels blijven wel bestaan. „ANWB zal zich inspannen om zoveel moge lijk medewerkers te herplaatsen. Er is een sociaal plan", aldus de or ganisatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28