7989 door Sint Laurens 1.750.000 zeeland 123 Serooskerke eind van volgende week verlost van doorgaande drukte Nooit meer jankend terug na een bedelrondje om wat strooigoed TROUWMODESHOW ZEELAND woensdag 16 november 2011 Afgelopen zomer reden er op een gemiddelde werkdag bijna 8000 motorvoertuigen minder door Sint Laurens dan in 2010. Dat betekent dat het niet eens meer half zo druk is in het dorp. Schoolkinderen bij het tunneltje onder de Noordweg in Sint Laurens. Rouaansekaai van invloed zijn ge weest. Tellingen buiten de gemeente Mid delburg maken duidelijk dat door de N57 de verkeersstromen zijn verlegd. Zo rijden mensen vanaf Grijpskerke niet meer via Buttinge naar Middelburg, maar slaan ze linksaf om via de Hondegemseweg naar Serooskerke te rijden en daar via de N57 richting Middelburg te gaan. Verkeer vanaf de A58 rich ting Domburg kiest er ook voor om de de bruggen in Middelburg en de Walcherseweg te mijden en neemt de route Serooskerke-Oost- kapelle. Op die weg werden gemid deld 1.100 auto's per etmaal meer geteld. De vrees dat de nieuwe N57 zou lei den tot meer verkeer van buiten is niet uitgekomen. Op de A58 en in de Westerscheldetunnel was er geen toename van verkeer en de weg over de Stormvloedkering was zelfs minder druk. Volgens de tel lingen nam het vrachtverkeer op deze wegen ook niet noemens waardige toe. Terug naar Sint Laurens: Voor de w foto Ruben Oreel herinrichting van de Noordweg ligt al een plan klaar - Belvedère ge heten - maar voor de uitvoering daarvan is voorlopig nog geen geld. Dat wil niet zeggen dat er he lemaal geen centen zijn om alvast iets te gaan doen. Wanneer hangt af van de onder handelingen met Rijkswaterstaat over de overdracht van de weg naar de gemeente. Die gesprekken gaan vooral over geld en verlopen moeizaam, valt uit woorden van Middelburgs wethouder Johan Aal- berts op te maken. De 1 kilometer lange nieuwe rondweg om Serooskerke heeft 1,75 miljoen euro gekost. De kosten komen geheel voor rekening van de provincie Zeeland. De fietsoversteekplaats aan het begin van de rondweg, foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE - De noordelijke rondweg Serooskerke gaat eind vol gende week open. Nu wordt de laatste hand gelegd aan bermen en asfaltering van de laatste delen van de vrijliggende fietspaden. Met de rondweg wordt Seroosker ke verlost van het doorgaand ver keer, dat tot nu toe door het dorp over de Traverse (de Wilgenhoek- weg en de Oostkapelseweg) reed. Tellingen wezen uit dat het ver keer er met 1.100 auto's per dag is toegenomen als gevolg van de ope ning van de nieuwe N57. Het is de bedoeling dat landbouw- verkeer voorlopig ook over de nieuwe rondweg rijdt. Over ander half tot twee jaar wordt bekeken of dat voor wat betreft de verkeers veiligheid een goede oplossing is. De Traverse wordt 'afgewaardeerd' van doorgaande weg tot een woonstraat met een snelheidsli miet van 30 kilometer. Als de Veer- se gemeenteraad daar mee ak koord gaat, kan de herinrichting volgend voorjaar beginnen. De aanleg van de rondweg rond om het dorp was voor de gemeen te Veere een van de voorwaarden om akkoord te gaan met de aanleg van de nieuwe N57 tussen de Veer- sedam en de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland. Als tegenprestatie voor de financiële bijdrage van Veere (negen ton) aan de N57, leg de de provincie de rondweg aan. De kosten van de één kilometer lange rondweg, zo'n 1,75 miljoen euro, komen dus ook voor reke ning van de provincie. Begin maart dit jaar begon de pro vincie met de aanleg. Het had ech ter nogal wat voeten in de aarde voor daadwerkelijk begonnen kon worden, omdat een deel van de be nodigde grond niet in handen van de provincie was. Dat ging om de percelen tussen de N57 vlakbij mo len De Jonge Johannes - voorheen De Hoop - en de Oostkapelseweg. Het was aanvankelijk de bedoeling dat rondweg en N57 gelijktijdig ge opend zouden worden. De provin cie stelde de planning voor de rondweg vorig jaar echter al bij van begin oktober naar half no vember. Overigens ging de N57 veel eerder open dan verwacht. Volgens Kees Steur van de provin cie gaat de weg volgende week vrij dag aan het eind van de middag open voor het verkeer, mits 'het weer net zo goed meewerkt als tot nu toe het geval is geweest'. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De VOC keert terug in Vlissingen. Zonder vloot welis waar, maar met ondernemerszin. De Vlissingse Ondernemers Cen trale moet de ouderwetse winke liersvereniging doen vergeten. De nieuwe constructie, in de vorm van een fonds voor zowel horeca als detailhandel, draait om ver plichte bijdrage van alle onderne mers - dus ook de doorgaans wei gerende grootwinkelbedrijven. Zo valt jaarlijks 135.000 euro te beste den aan publiekstrekkers in het centrum van Vlissingen. De laatste jaren bleef dat bedrag steken rond de 30.000 euro en moest men met de pet rond als er iets werd georga niseerd. Maar ook dat bleek eindig. „Vorig jaar kwam diegene bijna jankend terug, toen wij geen geld meer hadden voor strooigoed", al dus voorzitter Pim Kraan van de winkeliersvereniging. „Dat gebeurt straks niet meer. Integendeel, we kunnen veel meer doen." De jaarlijkse bijdrage hangt af van de WOZ-waarde van het pand dat de ondernemer heeft of huurt. Dat komt neer op enkele honder den euro's per jaar. Maar wat nou als iemand het écht niet kan mis sen? „Dan valt wellicht iets te rege len met de pandeigenaar. Die be taalt ook als de winkel leeg staat. Wat wel scheelt, is dat contributie voor zowel de winkeliersvereni ging als Stichting Vlissingen Pro motie komt te vervallen." Ook in Souburg is zo'n fonds in oprichting ter vervanging van on dernemersvereniging Nemidso. In Vlissingen gaan vijftien ambassa deurs op pad om ondernemers van het nut te overtuigen. In janua ri wordt namelijk gestemd over in stelling van het fonds. Wanneer minimaal vijftig procent van de stemkaarten ingevuld terugkeert en tweederde is akkoord, komt het fonds er. En anders niet. Maar dat geldt ook voor de pepernoten. Zaamslag vanwesten.com Oostburg/bruidshuisellen.nl Grote Kerk Terneuzen Kaarten 10 euro VAN WESTEN MANNENMODE 12 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23