Veel minder verkeer korting 221 zeeland Zeelandbrug is koperdiefproof 40% tot 70% Totale leegverkoop CAMPERVELDEN VERKEERSMETINGEN Sinds de opening van de nieuwe N57 zijn de verkeersstromen op Walcheren verlegd. Vooral in Sint Laurens is het rustiger geworden. DEPT SAOP/AULO MfilDIllilJfWStN Versterking dijken voor dit jaar afgerond Liberaal Café in tapperij de Mug Scholieren zwemmen voor kinderen Mali Blue Jeans Big Band geeft concert in kerk Gemeente moeilijk bereikbaar door storing Wintercollectie 3x$f M0DE bodywear en panty's van Oroblu Verkeerstelling N57 woensdag 16 november 2011 8 COMPLETE EENGEZINSWONINGEN IN KAMPERLAND Koopsom vanaf 175.000,- v.xxn.JJ^J Datum: woensdag 16 nov. a.s. Tijdstip: 19.00-21.00 uur l.ocatie: Veerweg 3, Kamperland www.campervelden.nl PMGEIS door Ton van den Nouweland ZiERIKZEE - Extra surveillances, een alarminstallatie en verder het dichtlassen van sloten, het aan brengen van extra sloten en het volstorten van openingen. Dat zijn de maatregelen die de pro vincie momenteel laat uitvoeren om diefstal van koperdraad uit de Zeelandbrug te voorkomen. Dieven gingen er vorige week van door met 1,4 kilometer koper draad. Eerder al werden stukken met een totale lengte van 200 me ter meegenomen. De totale schade voor de provincie Zeeland - eige naar van de brug - bedraagt 35.000 euro. „Dat is inclusief vervanging van het gestolen koperdraad," legt een provinciewoordvoerder uit. Onder het wegdek van de Zeeland brug loopt een koker, waardoor je van de ene kant naar de ander kant kunt lopen. In die koker ligt allerlei bedrading. De deurtjes waarmee je in de koker kunt ko men worden nu dichtgelast of voorzien van extra sloten. Er komt ook een alarm op. Verder heeft de brug een aantal openingen die volgens de woord voerder 'nu eenmaal in de con structie horen'. Die zijn zonder halsbrekende toeren niet bereik baar, maar de provincie maakt ze voor de zekerheid toch dicht. Koperdiefstal neemt hand over hand toe en de dieven lijken steeds brutaler te worden en ook meer risico's te nemen. Zo werden recent en binnen korte tijd tot twee keer toe de kabels uit de windmolens aan de voet van de Zeelandbrug aan de Noord-Beve- landse kant weggenomen. Daar voor moest(en) de dader(s) niet al leen tientallen meters omhoog klimmen, maar ook nog eens we ten welke draad ze konden door knippen zonder geëlektrocuteerd te worden. WESTKAPELLE Het Projectbureau Zeeweringen heeft het werk aan de Zeeuwse dij ken voor dit jaar grotendeels afge rond. Het projectbureau versterkte de steenbekleding van zeven Zeeuwse dijktrajecten over een lengte van totaal 25 kilometer. Dat gebeurde bij het Gat van West- kapelle en in de gemeenten Schou- wen-Duiveland, Tholen en Borsele. Momenteel vinden op een aantal MIDDELBURG In Tapperij De Mug wordt vandaag een Liberaal Café gehouden door de afdeling Middelburg van de WD. De bijeenkomst begint om 17.00 uur. Gespreksonderwerp is 'Evaluatie van het verkiezingspro gramma'. Voor deze bijeenkomst zijn alle WD-leden uitgenodigd. Ook niet-leden die geïnteresseerd zijn in de liberale benadering van vraagstukken uit de Middelburgse samenleving zijn welkom. MIDDELBURG Zo'n 120 leerlingen van de Klimop- school in Middelburg hebben dui zend euro bij elkaar gezwommen voor de actie Schaatsen en Zwem men voor Water van Plan Neder land. De kinderen hebben zich voor hun zwemprestatie laten sponsoren. De opbrengst van de ac tie gaat naar een drinkwaterpro gramma van Plan voor kinderen en hun omgeving in Mali. dijktrajecten nog afrondende werk zaamheden plaats, zoals het plaat sen van trappen voor zwemmers of het ontmantelen van de depots. In sommige gevallen gelden daar om nog afsluitingen en omleidings routes. Volgend jaar pakt het projectbu reau weer zeven dijkgebieden aan. Voor Walcheren is de Oostelijke Sloehavendam in Vlissingen de eni ge- OOST-SOUBURG De Blue Jeans Big Band geeft zater dag 19 november een concert in de historische kerk van Oost-Souburg. De voorstelling begint om 20.00 uur. De kaarten zijn in de voorver koop 11 euro en in de zaal 12,50 eu ro. De Big Band richt zich tijdens het concert op oude bekende mu ziek, zoals Glenn Miller, Count Ba- sie, Benny Goodman en Duke El lington. Ook speelt de band eigen repertoire. MIDDELBURG De gemeente Middelburg was giste ren moeilijk bereikbaar door een storing in de telefooncentrale van het stadskantoor aan de Kanaal- weg. Alleen het algemene nummer 0118-675000 kon gebeld worden. Rechtstreekse doorkiesnummers gaven geen gehoor. Ook de uitgaan de telefoonlijnen hadden last van de storing. Middelburg is ook sterk afgeno men sinds de opening van de tun nel onder het kanaal. Bij de Mortiere reed afgelopen zo mer een kwart minder auto's, vrachtwagens en motoren. Een eindje verderop, op de Looierssin gel ter hoogte van het Hof van Tan- ge, nam het gemiddelde aantal mo torvoertuigen per dag af met een derde. Het verkeer op de Stationsbrug in Middelburg daalde van 11.000 naar 4.000 voertuigen, maar hierbij kun nen de werkzaamheden op de Langstraat 73 Amemuiden 2 halen 1 betalen tel.0118-606200 door Theo Ciele sint laurens - De tellingen bevesti gen wat iedereen in Sint Laurens afgelopen zomer al met eigen ogen zag: het is sinds de opening van de nieuwe N57 een stuk rustiger ge worden. Tijdens de dorpstafel werden de cij fers deze week gepresenteerd. In de zomermaanden van dit jaar reed nog niet de helft van het aan tal auto's door het dorp in vergelij king met het jaar daarvoor. Wer den er in de zomer van 2010 in juli en augustus op werkdagen gemid deld 14.110 motorvoertuigen ge teld, afgelopen zomer waren dat er 6121. Toegegeven, het slechte weer kan een rol gespeeld hebben. Op alle doorgaande wegen in Zee land was sprake van een lichte te ruggang van een procent of vijf, maar de min 57 procent in Sint Laurens kan niet worden verklaard uit minder zonuren. Niet alleen Sint Laurens profiteert trouwens van de N57. Het verkeer op de oude doorgaande route door IBij deze tellingen is het gemiddeld aantal motorvoertuigen op werkdagen berekend. Oude tracé, jul/aug 2010 Oude tracé, jul/aug 2011 - Nieuwe tracé, jul/aug 2011 Gapinge Grijpskerke Sint Laurens Buttinge -57% en Sint Joosland Schellach Oost-Souburg wÉL.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22