Zeeland PZC Winkeliers willen betere beveiliging WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 VEILIGHEID Weer inbraken bij vijf winkels in winkelcentrum Dauwendaele Noodeditie PZC na computerstoring almanak Tip? redactie@pzc.nl Ziekenhuis Woensdag 16 november 2011 Veel minder verkeer door Sint Laurens N |f V Bij Kallewaard Catering is 'de klant koning' 21 Tip? walcheren@pzc.nl ö^m"SiSa2!8SS^^!E355S03S$^pS door Maurits Sep MIDDELBURG - De winkeliersvereni ging in winkelcentrum Dauwen daele in Middelburg wil snel een betere beveiliging van het com plex. Cameratoezicht en een alge meen alarmsysteem zouden oplos singen kunnen zijn tegen inbre kers die het al een paar keer op de winkels hebben gemunt. Volgens voorzitter Ab de Visser van de winkeliersvereniging is al eens gesproken over cameratoe zicht. Het lastige is dat het winkel centrum gedeeltelijk openbaar ter rein is. Daar mogen geen camera's hangen. In de winkels kunnen ze dat wel zelf beslissen en een aantal van hen heeft nu ook camera's. Volgens De Visser zal een betere beveiliging binnenkort weer onder werp van gesprek zijn. De aanleiding zijn de inbraken in vijf winkels, afgelopen weekeinde. Dat is voor de meeste van hen al voor de derde of vierde keer in een paar jaar tijd. Wat één van de getroffen ondernemers betreft, Ri chard Mies van Bloemenhuis Mies, komen die camera's er nu wel. „Een algemeen alarmsysteem zou ook een verbetering zijn." Volgens de politie zijn de inbraken gepleegd tussen zaterdag t7.30 uur en zondag 15.00 uur. Ze weet nog niet hoe de inbrekers het centrum zijn binnengekomen. „Als je je 's avonds verstopt, kun je van bin nenuit de nooddeur openmaken, want die mag niet op slot", ver moedt Mies. „En als ze overdag iets tussen de nooddeur stoppen, kunnen ze 's nachts ook binnen." De inbrekers hebben vervolgens de rolluiken van de winkels open gebroken. Uit één winkel werd de kluis gestolen, waarin enkele hon derden euro's aan contant geld zat. Uit twee andere winkels verdween -tussen de vijf en honderd euro aan geld. Uit de vierde winkel werd alleen een steekkarretje weg gehaald, uit de vijfde winkel werd niks meegenomen. De inbraken werden zondagmid dag ontdekt door Peter Smits van groentewinkel Het Westland. Hij kwam via de achteringang zijn zaak binnen en viel meteen in het gat naar de kruipruimte. Daarvan was het houten deksel afgehaald. Als hij zijn broekspijp optrekt, worden de grote bebloede schram men zichtbaar. „Ik had mijn been wel kunnen breken, of erger. Ik heb overal pijn." Toen hij in de put viel, begreep Smits meteen wat er aan de hand was: inbraak. „Zelf komen we nooit in deze put. En het is niet de eerste keer dat er bij me wordt in gebroken, het is de vierde keer in een paar jaar. Ze hebben waar schijnlijk naar geld gezocht. Maar dat is er niet gestolen. Ze hebben nu alleen mijn steekkarretje mee genomen, ik denk om de kluis uit die andere winkel mee te nemen." Nadat ze opnieuw slachtoffer zijn geworden van inbrekers, pleiten winkeliers voor betere beveiliging van winkelcentrum Dauwendaele. foto Ruben Oreei ZIERIKZEE - De verkoop van het voormalige Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis in Zierikzee is uitge steld. Volgens een woordvoerder van het ADRZ vindt er deze week nog overleg plaats met de beoogde koper van het pand; Health Estate Center van recreatieondernemer Henk van Koeveringe. De gesprekken gaan over 'de punt jes op de i', aldus het ADRZ. Met de verkoop is een bedrag van vijf miljoen euro gemoeid. De PZC is gisteren in aangepaste vorm verschenen op Walcheren. Abonnees ontvingen een noodedi tie. Oorzaak was een grote compu terstoring bij uitgever Wegener. In de nacht van maandag op dins dag vielen de netwerken kort voor het begin van het drukken uit. De verbindingen zijn in de loop van de nacht hersteld. De tijd ontbrak toen om meerdere edities te ma ken. In heel Zeeland is daarom de Schouwse editie van de PZC ver spreid, de enige die op dat mo ment beschikbaar was. Directie en hoofdredactie van de PZC betreuren dit zeer, maar het was de enige manier om de lezers toch Zeeuws nieuws en Zeeuwse advertenties aan te bieden. De PZC verschijnt vandaag met een extra dikke editie die de verhalen en advertenties bevat die anders gisteren waren gepubliceerd. Onze excuses voor het ongemak. Redactie PZC Ruige gozer, onze collega. Althans, dat probeert hij uit te stralen. Toegegeven: op de elektrische gitaar is hij een virtuoos en hij heeft ook een hele mooie vrouw aan de haak geslagen. Wellicht om zijn imago nog wat te versterken, heeft hij on langs een echt lederen jack aange schaft. Zwaar en zwart, met veel zak ken en ritsen. Er staat nog net geen Heli's Angels achterop. Zo komt hij dagelijks op de redactie aanzetten. „Ben je met motor?" wil de een collega weten. Maar een an der, die hem door het raam zag aan komen, gaf het antwoord: „Nee hoor, hij is op die damesfiets met dat mandje voorop en die schattige bloe- menguirlande om het stuur."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21