zeeland 13 Somber perspectief voor volgend jaar nrotf Asielzoekers PW in de Kamer: Joost mag weten wat Scoop in Zeeland doet commentaar Alles voor uw aquarium en vijver §i www.floorskoishop.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Jeffrey Kuiterink DEN HAAG - Provincies kunnen best nog zuiniger omgaan met hun geld. „Neem Zeeland. Die geeft geld aan Scoop, een organisa tie waar 45 mensen werken. Maar wat Scoop doet mag Joost weten." Dat zei Tweede Kamerlid Andre Elissen (PW) gisterochtend in de T\veede Kamer. Daar werd de hele dag gesproken over de begroting van het ministerie van Binnen landse Zaken. Elissen maakte zijn opmerkingen tijdens een discussie over hoe zuinig gemeenten en pro vincies omgaan met hun geld. De PW'er vindt Scoop een voorbeeld van verspilling van belastinggeld. „Scoop is op afstand geplaatst. De leden van Provinciale Staten van Zeeland hebben nauwelijks zicht op wat er gebeurt." Een voorbeeld dat nog eens onder streept dat de regering streng moet toezien op het begrotingsbeleid van gemeenten en provincies, stel de WD-Kamerlid Brigitte van der Burgt. Elissen: „Daar ben ik het roerend mee eens. De regering moet streng toezicht houden en re gie voeren. De besteding van belas tinggeld kan niet transparant ge noeg zijn." De meerderheid van de Staten liet zich in september ook kritisch uit over Scoop. CU, SP, PW, SGP en WD vroegen zich af 'wie zit te wachten op de onderzoeken van rapportenfabriek Scoop'. 'De groei van het aantal banen in de zorg is structureel. Dat komt door de marktwerking banen zijn er in de eerste helft van jn zorg en door de Vergrijzing' dit jaar in Zeeland bijgekomen. Juri Heise, Kamer van Koophandel BL0F MEMORABILIA Ernst Jan Rozendaal verzamelt tijdens het schrijven van de Blof-biografie heel wat memorabilia. Kijk wat er nu weer op zijn tafel is be land op www.pzc.nl/blof STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl dinsdag 15 november 2011 Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is ervoor UW qemak! Bestel online: www.derodepilaren.nl 13-250515 Het geboortecentrum bij Zorgsaam in Terneuzen: in de zorg kwamen er in de eerste helft van het jaar achthonderd banen bij. foto Peter Nicolai Het klinkt zo mooi, maar wie de cijfers goed bestu deert ziet dat het onder zoek naar de werkgelegenheid in Zeeland een voorbode van slecht nieuws is, zegt ]uri Heise van de Kamer van Koophandel. „Vorig jaar en in de eerste helft van dit jaar ging het nog best goed met de economie. De echte crisis kwam pas in het voorjaar. Het aantal ba nen is dan wel toegenomen, maar als je de groei van de werkgelegen heid in de zorg eraf trekt, en de uit zendkrachten, dan voorspelt dat niet veel goeds voor 2012." „Tot de eerste helft van het jaar ging het eigenlijk best goed. Niet spectaculair, maar goed. Nu, in de tweede helft van het jaar, slaat de financiële crisis over op de bedrij ven." Het aantal banen in de indu strie stabiliseerde, maar de situatie in Zeeland is precair: aluminiumfa- briek Zalco in Vlissingen-Oost heeft het buitengewoon zwaar: de directie vroeg het personeel on langs nog salaris in te leveren. „De groei van het aantal uitzend krachten is een gevolg van de te rughoudendheid van bedrijven om mensen vast aan te nemen. Te gelijkertijd zie je dat bedrijven hui verig zijn om vaste mensen op straat te zetten, zeker met het oog op de krappe arbeidsmarkt die er aan komt. De mensen met een uit zendbaan werken vooral in de in dustrie, dat is handjeswerk. Als het minder wordt, zullen die als eerste geraakt worden." De zorg is een belangrijke banen- motor, zegt Heise. In Zeeland, maar eigenlijk in het hele land. „De groei van het aantal banen in de zorg is structureel. Dat komt door de marktwerking in de zorg en door de vergrijzing. Maar voor Zeeland is het toch vooral belang rijk wat de industrie gaat doen. Daar hangt heel veel werkgelegen heid omheen, bij allerlei andere be drijven in de regio. Als het misgaat in de industrie, moet er heel wat tegenover staan om het verlies in banen te compenseren." Minister Gerd Leers moet uitleggen hoe het komt dat het aantal asielzoe kers nog niet daalt. Want vol gens het gedoogakkoord dat CDA en WD sloten met de PW, moet die instroom 'sub stantieel dalen'. De vraag komt deze keer niet van de PW, maar van de oppositie. Groen- Links, D66 en PvdA willen van Leers weten welke maatregelen hij van plan is te nemen. De CDA'er bevindt zich in een uiterst ongemakkelijke positie. Het gedoogakkoord verplicht hem om stevige maatregelen te treffen. Doet hij dat niet, dan trekt de PW de steun aan het kabinet in. Stevige maatregelen om de instroom te beteugelen zullen echter tot veel maat schappelijke en politieke weer stand leiden. Zelfs binnen zijn eigen partij. De CDA'ers in het kabinet hebben de keuze al ge maakt: de gemaakte afspraken met de PW moeten worden na geleefd. Daarom is het logisch dat de oppositie wil weten wat Leers in petto heeft. In het artikel over de uitreiking van de Erepenning van Zeeland, maandag in de PZC, is een storen de fout geslopen. De penning werd uitgereikt aan Lodewijk van den Berg; niet Lodewijk van den Berge. Aquarium en Vijverspeciaalzaak Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax:0118-466539 email:infonfloorskoishop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3