2 BeilyfHMvtwtg dinsdag 15 november 2011 Zwangere vrouwen beschil deren is een eer. Nedwha (20) weet precies wat ze wil. Een tekening van Winnie the Pooh op haar buik. 'Bellypaintster' Esme ralda de Koster uit Terneuzen weet wel raad met het be schilderen van de buiken van zwangere dames. Daar heeft ze haar passie van gemaakt. Als Nedwha haar truitje omhoog rolt, komt haar dikke buik tevoorschijn. Ze is al aardig op weg. Over twee weken is ze uitgerekend, dan ver wacht ze haar eerste kindje. Nedwha: „Het is een meisje en ze krijgt de naam Rodaina, een moderne Marokkaanse naam." Dat de naam van haar dochtertje al voor de geboorte in de krant komt, is niet erg. Haar familie woont niet in Zeeland. Esmeralda maakt niet vaak mee dat ze de naam van de baby niet geheim hoeft te hou den. Meestal is zij een van de eersten die weet hoe het kindje gaat heten, maar dat moet ze dan strikt geheim houden tot na de geboorte. Veel aanstaande moeders gebruiken de foto's van de belly paint voor op het geboortekaartje. In de vensterbank staan meerdere kaartjes uitgestald die dat beamen. Bellypainting is sterk in opkomst. Er is steeds meer vraag naar en er zijn ook al behoorlijk wat bellypainters actiefin Nederland. „In Brabant is het op dit moment erg hot, daar zijn veel mensen die het doen", weet Esmeralda. Naast haar fulltime baan en de zorg voor haar twee kinderen doet ze nu ongeveer één bel lypainting per maand. Dat valt haar nog een beetje tegen, maar ze denkt dat het fenomeen in Zeeland nog een beetje ontdekt moet worden. Vooralsnog is ze een van de weinigen in de omgeving waar je voor een bellypainting terecht kunt. Na een uur komt de Winnie the Pooh tekening op de buik van Nedwha langzaam tot leven. Vooral als Esmeralda het beertje omlijnt met zwarte randen. De aanstaande moeder voelt er weinig van. Het kriebelt niet eens. Af en toe moet ze opstaan om de kunstenares ook bij de onderkant van haar uitstekende buik te laten. Rodaina laat zich ook af en toe zien, als ze om draait of een handje of voetje uit steekt. Esmeralda gebruikt huidvriendelijke schmink. Maakt ze een foutje, dan kan ze dat eenvoudig herstellen door er met een nat wattenstaafje over heen te wrijven. Maar dat gebeurt niet vaak, tekenen kan ze wel. Dat doet ze al van jongs af aan. Ze is met bellypainting begonnen nadat ze op de buik van een zwangere vrien din een mooie tekening had gemaakt. „Dat was eigenlijk zo goed gelukt dat mijn vriendin zich afvroeg of ik dat ook niet voor anderen kon gaan doen. Toen heb ik besloten om er meer mee te gaan doen", zegt ze. De meeste vrouwen komen met een eigen ontwerp of een idee dat ze bijvoorbeeld van internet hebben gehaald. Esmeralda: „Ik vind het fijn als mensen komen met een mooi idee, als ze weten wat ze willen." Maar voor wie dat niet weet, heeft ze een map achter de hand vol met leuke plaatjes van Woezel en Pip, Winnie the Pooh en een hoop andere tekenfilmfigu ren. Na twee uur zitten, is het 'kunstwerk' klaar. Zodra het droog is, maakt de kunstenares foto's. Die kan Nedwha bewaren als aanden ken aan haar zwangerschap. Een geboorte kaartje komt er niet. Dat is niet gebruikelijk in de Marokkaanse cultuur. De foto's zijn echter wel een leuk aandenken aan haar eerste zwangerschap. Esmeralda vindt het een eer om de buiken van zwangere vrouwen te mogen beschilderen. „Ik vind het bijzonder om op deze manier bij een zwangerschap te worden betrokken. Het is iets wat deze vrouwen heel bewust willen meemaken en ik ben blij dat ik daar deel van mag uitmaken." Kijk voor meer informatie op www.bellabelly.nl Wendy de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34